Články | Postřehy a zážitky RSS této sekce

Z ráje do reality. Je Bali opravdu dokonalý ráj?

Hodně často jsem četla na různých fórech, jak by se lidé rádi přestěhovali na Bali a jak ten život tam musí být naprosto skvělý. No přece sedět v teple na terase s kokosem v ruce je zaručeně to nejlepší, jak trávit víkend. No právě, víkend či dovolenou ano, ale spousta dalších věcí je tam velmi komplikovaná. V článku vám […]

4 komentáře Číst dál »

Je Bali past na turisty? Proč někdo Bali miluje a jiný nenávidí?

Celé Bali nevypadá jako na stránkách katalogů. Dovolenou Vám může zkazit dotěrný prodavač zmrzliny nebo prdící skútr a všechny pláže nejsou jako na fotce. Bali má svá negativa a pozitiva. Bali má mnoho lidí zamilované a chtějí zde žít. Bali má takřka ceremoniální atmosféru, lidé se smějí, věří v Bohy a když zrovna nejste v […]

1 Komentář Číst dál »

6 pláží na Bali, které stojí za to vidět

Vybrala jsem šest pláží na Bali, které jsem osobně navštívila a stojí za návštěvu. Těchto šest pláží jsou jedním z důvodů, proč je malý ostrov Bali tak oblíbený a mnoha lidmi milovaný.

Bez komentářů Číst dál »

8 typů emigrantů, které potkáte na Bali

Bali je plné turistů, ale taky tu najdete hodně „bulé“ (cizinec), kteří zůstávají a neodchází. Anglicky se těmto lidem říká expats a někdo jim česky říká „expati“. Může to být trvalý emigrant, ale často je to někdo, kdo se po pár letech přesune někam dál.

2 komentáře Číst dál »

Cesta za šamany, aneb soumrak čarodějů

Tento článek není z Bali. Je z Peru. Dáváme ho sem, protože na Bali se nějaký ten šaman taky najde. Osobně jsem analytický typ a na kouzla nevěřím. Jenže pokud někdo tvrdí, že na oběžné dráze létá hrneček s Vaší fotkou, jak lze dokázat, že to není pravda? Třeba tam opravdu létá. Ale spíš ne.

2 komentáře Číst dál »

Ako vidia Balijci nás – Bule?

Ako vidia Balijci nás – Bule?

Na začiatok musím neskúseným čitatelom objasniť čo to vlastne ten bule znamená.

7 komentářů Číst dál »

Doprava na Bali. Ako jazdiť bezpečne?

Ludia sú často šokovaní, keď v prvé dni sledujú dopravu na Bali. Viem, v Európe máme pravidlá, všetko vyzerá kultivovanejšie než tento chaos.

17 komentářů Číst dál »

Vianoce na Bali

Santa skáče bungee nad Kuta beach

Plánujete zažiť dovolenku na Bali počas vianoc? Dnes je to velmi moderné, zbaliť sa z nehostinného stredoeurópskeho počasia a odcestovať niekam ďaleko. Ideálne na miesto, kde vám stačia žabky, tričko a plavky. Vianočná dovolenka na Bali je na toto ako stvorená!

1 Komentář Číst dál »

14 úsměvných dotazů typických českých turistů na Bali

Kamarád průvodce mi zaslal seznam nejčastějších úsměvných dotazů, které dostává od českých turistů. Některé z nich jsou tak pitomé, že těžko uvěřit. Jiné dávají smysl. Každopádně, nic ve zlém, každý máme své „chytré“ chvilky (hlavně v tom vedru) a třeba vyprdneme dotaz, jehož blbost nás v zápětí napadne. Takže to berte s humorem!

7 komentářů Číst dál »

Jak Bali vidí Petr, 67 let. Zápisky z jeho druhé cesty na Bali

Jeden z našich čtenářů nám zaslal zápisky ze své cesty na Bali v roce 2013. Na Bali se mu líbilo a chce se tu na nějaký čas usídlit a tak si píšeme. Jeho výtvor je trochu nepřehledný, protože jde o neučesané osobní zápisky, ale jsou v něm pěkné perličky a je to vtipné. Tak pěkné počtení.

23 komentářů Číst dál »
Novinky na e-mail

Zadejte svůj e-mail a budu Vám posílat upozornění na nové články a zajímavosti z Bali určené jen pro odběratele.

Váš e-mail: