Postřehy a zážitky

Jak odejít z práce a odstěhovat se do ráje? Ultimátní návod jak vydělávat přes internet

Koneckonců, to je Váš sen, no ne?

Zapomeňte na luxusní sídla, limuzíny a další parádičky z filmů. Jistě, bylo by to fajn, ale my cestovatelé jsme jednodušší duše s mnohem skromnějšími sny.

Bosá noha dělá bosé stopy

Bosá noha dělá bosé stopy

 

Takže jak na to? Jak si splnit sen, odjet k moři a žít tam? Odpověď je v práci přes internet. Nechte si platit v korunách a dolarech, utrácejte v rupiích (Indonéská měna).

 1. Kupte webovou stránku
 2. Pište články za peníze
 3. Stabilizujte finanční příjem
 4. Vytvořte si finanční rezervu
 5. Kupte si letenku
Šťastnou cestu! 🙂

Jak koupit webovou stránku a proč?

V online světě (to jsou ty internety) se bojuje o pozice ve vyhledávačích (Google, Seznam) a součástí boje jsou odkazy. Aby se nějaká stránka umístila ve vyhledávačích na horních pozicích, potřebuje mít v internetu odkazy. A za ty odkazy jsou lidé a firmy ochotní platit. Pro začátek nepotřebujete vědět víc.

Potřebujete webovou stránku, která má v internetu určitou váhu a inzerenti budou mít zájem zaplatit si u Vás napsání článku. V článku samozřejmě budou mít odkazy na svůj web, proto si článek zaplatí. Kvůli váze webu v internetu je potřeba koupit vhodný hotový web s historií. S novým webem Vám bude získávání váhy v internetu chvíli trvat a vy chcete odjet co nejdřív k moři, takže přece nebudete čekat.

Postačující webová stránka bude stát do 10.000,-Kč.

Pokud tomuto tématu vůbec nerozumíte, ptejte se kamarádů ajťáků, najděte si informace na internetu, ptejte se na diskuzích fórech. Nebude to trvat dlouho a bude Vám jasné co jsou PageRank, Srank a Alexa rank parametry webové stránky, které jsou pro prodej článků důležité.

Kde koupit webovou stránku?

V Česku je nejlepším tržištěm webů Webtrh. Pak stojí za zmínku Webdeal a Webfair.

Na anglické weby je nejlepším tržištěm Flippa, ale do toho moc nevidím.

Hlavně nekupte první web, který se Vám namane. Nejdřív získejte trochu přehled. V aukcích se objevují podvodníci a nakecají Vám cokoliv, jenom aby web prodali.

Jak psát články za peníze?

Nejjednodušší způsob v Česku je zprostředkovatelská stránka Placla. U Placly svůj web zaregistrujete a budou Vám chodit poptávky po napsání článku. Váš web musí splňovat určitá kritéria – proto jste koupili hotový web, který požadavky splňuje.

Nečekejte horentní částky za psaní článků, takových jako vy je hodně a jsou mezi nimi studenti s velmi nízkými nároky na honorář. Za jeden článek dostanete asi 150 korun a víc. Jsou to většinou „rychlo články“, které po troše zkušeností napíšete za půl hodiny maximálně. Někdy se platí o hodně víc, ale musíte vlastnit lepší web.

Dál můžete oslovovat potenciální zákazníky emailem nebo telefonem, oslovit webová studia, vložit inzerát na fóra jako Webtrh a tak dál. Psaním článků se dá vydělat dost, ale je to dřina. Na to se připravte.

Někteří lidé mají webů víc. Pak můžou psát články hromadně a je jim hej. Napíšou jeden článek, pak ho za pár minut přepíšou vlastními slovy na další verzi a dvojitý honorář je na světě. Nebo trojitý… a tak dál.

Zjistěte, kolik si můžete vydělat – stabilizujte příjem

Psací pokus budete nejspíš dělat při práci, takže nemůžete zjistit maximální možný příjem. Udělejte si ale představu, kolik se dá vydělat psaním článků na [fůl tájm] psaním na [párt tájm].

Až budete mít jisté, že vydělat se dá X tisíc (kolik to záleží na Vašich nárocích), jste o dost blíž Vašemu snu. Více o potřebném množství peněz v článcích kolik peněz potřebujete pro život na Bali a třebas ceny potravin na Bali.

Důležitost finanční rezervy

Přijedete k moři, najdete si podnájem a začnete pracovat. Najednou zjistíte, že vlastně v podnájmu není internet. Tak se musíte přestěhovat.

Nebo se Vám zalíbí koukání na moře a dáte si volno.

Nebo cokoliv.

Nemusím dál vysvětlovat. Finanční rezerva je nutnost. Jednak jí dost možná využijete a i kdyby ne, tak je to základní psychologická pomůcka.

Vědomí finanční rezervy je pro mou psychiku dost důležité. Znám lidi, co jedou na doraz. Experti na takový život jsou surfaři. „Hlavně, že jdou vlny,“ to je to jediný co maj’ v hlavě.

Kupte si letenku

Více v článcích Kde a jak koupit letenku a Jak řešit ubytování při cestování s batohem.

Fotografie zadečku šnorchlující mladé slečny, který ve Vás má vyvolat pocit, že byste za ní měli plavat.

Fotografie zadečku šnorchlující mladé slečny, který ve Vás má vyvolat pocit, že byste za ním měli plavat.

 

Výhled z okna letadla, který ve Vás má vyvolat pocit, že odletět pryč je ten nejlepší nápad na světě.

Výhled z okna letadla, který ve Vás má vyvolat pocit, že odletět pryč je ten nejlepší nápad na světě.

 

Ale já chci víc!

S uvedeným návodem nevyděláte miliony, to jste tu blbě 🙂

Manažer velké obchodní firmy potká rybáře. Rybář sedí na břehu moře, nahozený jeden prut do vody.

„Měl by sis koupit ještě jeden prut, mohl bys pak vylovit víc ryb.“ 
„Proč?“
„Vylovíš víc ryb a můžeš si koupit loďku. Pak budeš lovit sítí. Vylovíš ještě víc ryb a můžeš si koupit větší loď. Nakonec můžeš mít 10 lodí a velkou firmu.“
„A proč?“
„Abys mohl jen tak sedět na břehu moře a jen tak si rybařit s jedním prutem.“ 

Rybář s jednou loďkou

Rybář s jednou loďkou. Boháč?

 

Hodně lidí čeká na důchod, na vyšší plat, na lepšího partnera, až bude lepší ekonomická situace… Jestli taky čekáte, tak čekat přestaňte. Budoucnost nikdy nepřijde, vždycky bude v budoucnu, ona už je taková.

Uvedený návod nemám vyzkoušený, ale považuji ho za plně funkční. Vím o lidech, kteří si psaním článků vydělají nadprůměrný příjem.

Odebírejte novinky o Bali!

Přihlašte se k odběru novinek a nic Vám neunikne. Můžete teď hned:

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Ze seznamu odběratelů se můžete kdykoliv odhlásit.

 
Uloženo dne 13.9.2012. Rubrika Postřehy a zážitky. Komentářů: 40.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

40 komentářů k “Jak odejít z práce a odstěhovat se do ráje? Ultimátní návod jak vydělávat přes internet”

 1. Dne 14.9.2012 at 11:24 Martin responded with... #

  Ono ani web kupovat nemusíš, můžeš si ho vybudovat jako jsem to já udělal se svým blogem, ale je to těžké. Budování webu zabere roky, o tom neustále píšu, ale jako vrací se to zlatem. Třeba já to počítal a když si dám na web reklamu, tak má tak 10x takové konverze jak Google AdWords.

  Jinak si myslím, že psaní článků pro PlaCla je blbost, to můžeš psát pro magazín – což jsem dříve dělal, oni sice mají jistá specifika, ale vyděláš si víc, tedy pokuď psát umíš.

  A za minimální náklady a v pohodě se dá žít i v ČR, nejen v indonézii. Já bych se třeba rát vystěhoval z Prahy, kde bohužel mám práci.

  • Dne 14.9.2012 at 12:11 Bíbr responded with... #

   Martine to není návod pro mě, to je inspirace pro jiné 🙂

   Budovat vlastní web je určitě taky možnost, ale je to pomalejší.

   Samozřejmě, že žít na Šumavě je taky super, o tom žádná. Ovšem exotika to pro nás není (pro Indonésany by byla). V Asii je teplo, moře a celkově jiná kultura. „A vo tom to je“ 🙂

 2. Dne 3.11.2012 at 19:21 Kryštof responded with... #

  „Fotografie zadečku šnorchlující mladé slečny, který ve Vás má vyvolat pocit, že byste za ním měli plavat.“
  Tak určite 🙂

  Super články, jen tak dále, dlouho jsem se na netu tak nebavil 🙂

 3. Dne 5.11.2012 at 16:04 thekudrnac responded with... #

  Zdarec Bíbre,to co jsi tu napsal mě celkem zaujalo,kouknul jsem naty stránky na nákup webu,ale nejsem si jistej jakej bych vlastně měl koupit..každopádně díky za rady ohledně Bali,v lednu se tam na pár měsíců chystáme.Mám domluvený správcování na jednom baráku,tak už se fakt teším,zatím shromažďuju co nejvíc info o všem co by se mi tam mohlo hodit.Tak ještě jednou díky za ty tvoje články.Měj se a třeba naviděnou..

  • Dne 6.11.2012 at 04:51 Bíbr responded with... #

   Ahoj Kudrnáči, mrkni na Placlu, někde by tam měli mít podmínky, jak musí web pro zařazení do jejich systému vypadat. Je fakt, že pro nákup webu je potřeba určitá zkušenost, nemusí se to podařit zrovna optimálně. Lidi prodávají kde co a nestydí se lhát. Pokud tě to zajímá, zkus se rozkoukat po internetu, určitě najdeš spoustu informací, můžeš se ptát na fórech atd.
   Co je to za barák, jestli se můžu zeptat? Jde o české majitele nebo zahraniční a jak jsi je sehnal? A samozřejmě by taky všechny určitě zajímalo, jaké jsou platové podmínky, ale chápu když to nepovíš. Aspoň pro představu prosím uveď víc informací, všichni se mě na tohle ptají 🙂
   Jsem rád, že články k něčemu jsou 🙂
   Ozvi se až přijedeš, dáme drink 🙂

   • Dne 6.11.2012 at 12:03 thekudrnac responded with... #

    Ok už jsem po něčem koukal i jsem si četl ty podmínky na Placlu,ale jak jsem čekoval ty servry co prodávaj weby,tak to byl samej na slevy,reality,kosmetika atd..no budu pátrat dál a uvidímeK tomu baráku na Bali,budu ještě chvilku tajemnej,až tam budu tak určitě napíšu víc.Je to každopádně českej majitel,ubytko zadáč plus pár peněz z každýho hosta,kterej přijede,myslím si,že to nebude víc jak 150 až 200 kč na den,ale zato se tam dá krásně vyžít no ne?:)kamrád co už tam takhle byl,byl moc spokojenej a já toho taky moc nepotřebuju.Těším se na potápěčku a doufám v dobrej vítr na kite:)tak se měj a určitě se ozvu v lednu,nebo v únoru na ten drink..

    • Dne 6.11.2012 at 12:24 Bíbr responded with... #

     To zní jako super plán 🙂
     OK, ozvi se, na viděnou v lednu 🙂

    • Dne 20.1.2016 at 15:30 Aneta responded with... #

     Ahoj,
     koukám, že diskuze je stará již několik let. Každopádně, jestli se k vám moje zpráva dostane, tak budu ráda za odpověď. Zhruba před třemi týdny jsem se rozhodla to tu ukončit a začít žít jinak. Už mě nebaví sedět 8 hodin v prosklené budově a datlovat do počítače. Vím, že to jde i jinak a chci si za tím jít. Zjištuji i možnosti, jak vydělávat jen pomocí internetu. Bali mne vždy lákalo a chci tam odjet. naučit se surfovat, potápět a seznamovat se s novými lidmi. 🙂
     Do začátku by se mi líbilo tam mít i nějaký přivýdělek. Nejedu tam vydělávat horentní sumy, ale do začátku by se něco hodilo…
     Vyšla Vám nakonec ta práce správce?
     Předem díky za každý poznatek

     • Dne 5.2.2017 at 21:11 alex responded with... #

      Také přemýšlím o změně.
      To dnešní podnikatelské prostředí plné úřední šikany už mě nebaví.

      Alex

 4. Dne 19.11.2012 at 14:02 Lenka responded with... #

  Ksakru, odejít z práce a sehnat si práci na Bali…to je můj sen 😀
  Nemáte někdo voné místo….

 5. Dne 19.11.2012 at 14:02 Lenka responded with... #

  …volné

 6. Dne 14.12.2012 at 18:22 Jarin responded with... #

  Jsem český důchodce, je mi 61 roků a nabízím svoje služby jako správce objektu, údržbář, pomocník apod. na Bali. Určitě se dohodneme.

  • Dne 26.2.2013 at 22:30 Štěpánka Matúšková responded with... #

   Dobrý den,
   jsem novinářka a chystám článek o lidech v důchodu, kteří se rozhodli žít jinde a jinak. Byl byste ochotný mi říct víc k Vašemu záměru odjet na Bali? Spěchá to. Díky

  • Dne 10.12.2017 at 16:08 jan responded with... #

   ano ozvete se prosim

 7. Dne 3.2.2013 at 10:04 Nikolas responded with... #

  Jednou bych takhle chtěla vydělávat. Ale chybí mi k tomu ten hlavní předpoklad – nemám web. Blogy většinou nikdo nechce. Už ale uvažuju nad tím, že se přestěhuju na vlastní stránku, ale chápu, že pak bude dlouho trvat, než si vybuduju něco, co bude mít pro ostatní určitou cenu. Koupě webu je dobrý nápad, to mě nenapadlo.
  Párkrát jsem psala do nějakých internetových časopisů, jenže to se pohybovalo kolem 50 Kč za článek (když už vůbec) a navíc člověk často musí sáhnout i po tématech, která ho nezajímají – protože kolik pisálků hledají jen na články o cestování, že jo. 🙂
  Slyšela jsem rozhovor s nějakou paní, která žije v Latinské Americe, a ta si vydělává distribucí suvenýrů a koření. Ale to už musí člověk mít někoho tady v ČR, nejspíš, kdo mu s tím bude pomáhat.

  • Dne 4.2.2013 at 10:32 Bibr responded with... #

   Cest na výdělek je určitě hodně, já znám tuhle, ale půjde to i jinak 🙂

 8. Dne 10.2.2013 at 16:39 Ilona responded with... #

  Ahoj,
  úžasné články ! Nevíš o nějaké agentuře zprostředkující práci ? Jsem učitelka čehokoliv 🙂 , (náhodou mám na to školu!), bývalá zdravotní sestřička, můžu hlídat děti i dědečky. Učila jsem na zdrávce, ale pak jsem propadla zoufalé kariéře farmaceutické reprezentantky :-(. Docela bych brala změnu !

  • Dne 11.2.2013 at 07:51 Bíbr responded with... #

   Ahoj Ilono, žádnou agenturu bohužel neznám. Snadné to mají anglicky mluvící rodilí mluvčí, pro ty je práce učitele vždycky. Žádné extra peníze, ale uživí se. Časem si seženou vlastní studenty na soukromé lekce a nakonec ty peníze nemusí mít tak špatné.

   Na hlídání dětí a podobné práce bych se obával, že bude dost místních co tohle dělají za hodně málo peněz.

   Ať se daří 🙂

  • Dne 8.3.2013 at 04:30 pavel zvolanek responded with... #

   Pokud jste učitelka, tak se držte svého řemesla. Hodně lidí si v Asii vydělává učením angličtiny viz http://www.thai.cz/clanek/1367-thajsko-jak-se-stat-ucitelem-anglictiny-v-thajske-skole
   Thajsko je pro tohle zaběhnutější než Indonésie. Učit nemusíte jenom angličtinu. Když porovnáte, jaké výhody oproti domácím máte, tak největší z nich je znalost češtiny a jako druhé asi vaše barva kůže, která vás v Indonésii i dalších bývalých koloniích staví do role, leckdy i nezasloužené, kdo toho ví více a lépe a bezvadně mluví anglicky . V realitě máte proti sobě domácí pracovní sílu, která zvládne to vy a za nižší náklady. Česky však z nich nemluví téměř nikdo, na Bali jsou asi jenom dva místní průvodci, kteří tenhle jazyk ovládají, takže pokrývají celý trh. Navíc se znalostí češtiny můžete být zástupcem pro český trh, spravovat webové stránky apod. asi vám to nikdo nenabídne jako trvalé zaměstnání, ale vyděláte podle toho co prodáte.

 9. Dne 28.5.2013 at 16:16 fosenek responded with... #

  Ahoj,chtěl bych se zeptat,jak je to na Bali s prodejem suvenýrů myslím tím zejména keramiky.Děláme s přítelkyni keramiku již 17 let,tak mě napadlo jestli by se náhodou nedalo v tomto směru nějak živit na Bali.Případně jestli bys mi nemohl poslat nějaké foto keramických výrobků,pro naši představu.Keramika u nás stále jde,ale není to co to bývalo a je tady hlavně čím dál hůř.Jenom pro tvoji představu já s přítelkyni a jeden zaměstnanec,děláme u nás v ČR.v průměru něco kolem 90.000,-kč.Tím nechci samozřejmě říct,že si myslím nějaký podobný výdělek na Bali,akorát ti to chci napsat pro tvojí představu,kolik jsme schopni vyrobit.Pokud by byla jakákoliv možnost se uživit s keramikou na Bali,na život tam,určitě by to bylo na zamyšlenou.Mám také dva menší rodinné domky se zahradami o které se starám sám,takže není problém kolem domu s jakoukoliv prací.

  Měj se krásně,doufám že mi dáš nějkou radu.

  Čau Petr.

  • Dne 28.5.2013 at 16:29 Bibr responded with... #

   Ahoj Petře, všechno jde, když se chce. Ale nečekej, že tady každý čeká na keramiku z Česka. Umělců je tady spousta a umí všechno. Konkrétně to nesleduju, ale určitě budou umět i keramiku. A místní dělají za hodně málo peněz, takže těžko jim konkurovat vlastní prací. Jedině bys musel založit dílnu a zaměstnat místní za jejich malé platy, abys mohl konkurovat cenami. Mám na mysli variantu, že bys měl jen dílnu a dodával obchodům. Čili to je na větší akci – rozjetí dílny, založení obchodní sítě atd. Taky by sis mohl otevřít vlastní prodejnu někde v turistickém centru a dělat si keramiku jen pro svou prodejnu. Konkurence je ovšem veliká. Třeba ti to půjde a budeš vydělávat víc než v ČR, ale třeba zkrachuješ, těžko říct, to budeš vědět spíš ty. Turistů je tady hodně a hodně cizinců si tu otevírá různé restaurace a obchody. Některým to jde skvěle, někteří krachují.

   • Dne 28.5.2013 at 19:37 fosenek responded with... #

    Děkuji ti za odpověď,myslíš že bys mi mohl poslat nějaké foto keramiky pro inspiraci?Kdybych si chtěl zařídit ,jak píšeš dílnu případně nějaký obchůdek,jaká by to byla podle tebe investice?Samozřejmě tvojím odhadem,přece jen znáš poměry tam.Pokud by se ti podařilo zjistit jakékoliv informace kolem keramiky,byl bych ti moc vděžný kdyby jsi se semnou o ně podělil,myslím to stím stěhováním docela vážně.Taky jsem si přečetl články ohledně bydlení na Bali,je v tom hodně pravdy,že mnoho lidí si myslí,že by tam vydrželi bydlet už napořád a po nějakém čase to prostě nedávají a jedou zpátky.Taky nevím jestli bychom to vydželi,ale určitě vím,že pokud budu mít tu možnost odjet tak to určitě zkusíme.

    • Dne 29.5.2013 at 08:01 Bibr responded with... #

     Určitě vše potřebné vyhledáš přes Google 😉 Dej vyhledávat „bali ceramics“ např. v Google-obrázky nebo „bali ceramics arts“ a podobně. Opravdu nevím co ti dál poradit, já přece keramiku nedělám, tak nemůžu vědět takové věci jako náklady na dílnu. Ať se daří.

  • Dne 30.5.2013 at 11:46 pavel zvolanek responded with... #

   Petře, jenom pro představu, plat guvernéra některé z indonéských provincií je mén než tisíc dolarů.

   • Dne 30.5.2013 at 12:47 fosenek responded with... #

    Noooo,tak to vidím,že tam budu asi něco jako bůh(budha)?

    • Dne 30.5.2013 at 13:21 Bibr responded with... #

     Drtivá většina cizinců není schopná vyžít pod 1000 USD měsíčně. Náklady na život na Evropské úrovni rozhodně nejsou pár stovek měsíčně. Pokud jde o rodiny, ty mají náklady o hodně vyšší, protože anglické školy stojí 10t. USD ročně a pronájem vily podobnou cenu. Jsou tu věci, které jsou levné, takže si třeba skoro každý může dovolit paní na úklid, což je fajn. To ale neznamená, že stejně levné je úplně všechno. Mrkni na článek o nákladech na život, je na úvodní straně dole mezi nejkomentovanějšími články.

     • Dne 2.6.2013 at 19:40 fosenek responded with... #

      Čauky Bibře,tak jsem se koukal na nějaké fotky keramiky,musím uznat,že jsou některé krásné takže jsou na bali moc šikovní a zruční.Dost věcí jsem viděl,že odlévají s forem a některé točí na kruhu.My děláme většinu věcí ručne modelovanou keramiku a něco málo točíme,ale odlévání jsem jěště nezkoušel ikdyž mám formy.Připadá mi to,že už to není ta ruční práce,je to asi ta nejjednoduší cesta jak vytvořit něco s keramiky.Je pravda,že zase výroba forem není nic lehkého.Mají moc hezké glazury,je to samozřejmě úplně něco jiného než u nás.Keramik je tam celkem dost myslím jenom na Bali něco kolem 8-10 výroben.Nedíval jsem se na všechny jenom na dvě.Jak to tam funguje s elektřinou myslím vyšší napětí 380V.?
      Měj se hezky čauky Petr.

     • Dne 3.6.2013 at 06:13 Bíbr responded with... #

      Ahoj Petře, no to teda, pěkně jsi to prozkoumal 🙂 S tou elektrikou netuším, nikdy jsem to neřešil a nevšiml jsem si jestli mají 380 v servisech. Běžně je všude 220V a zásuvky jsou stejné jako v ČR. Já bych řekl, že 380 nebude pro provozovny problém zařídit, ale jistě to říct nemůžu.

 10. Dne 21.4.2014 at 09:02 Nikol responded with... #

  Ahoj, za 2 měsíce se chystám na turistické vízum na Bali a doufám, že najdu alespoň nějakou práci na základní náklady.. Nemáte náhodou někdo aktuální info? Byla jsem tam teď na dovolené a úplně jsem si okolí zamilovala. Nikde jsem zatím nepotkala milejší lidi. Je mi jasné, že se tam nedá vydělat velký obnos peněz, ale tak proč nejet pracovat a užívat si, dokuď to jde 🙂

  • Dne 21.4.2014 at 13:54 Bíbr responded with... #

   Ahoj Nikol, práce se najít dá, stačí chodit a ptát se. Ale není to nic jednoduchýho a platy jsou opravdu malý. Problém je hlavně v tom, že nebudeš mít pracovní povolení. To není jako v Praze, kde máš občanství a dojdeš si do Mcdonalda a hned máš brigádu. Nicméně lidi se nějak protloukají a po nějaký začáteční práci se třeba dostanou postupně na pozici, kde jim firma zaplatí pracovní povolení. Ale nejde to hned, všechno má svůj čas. Pro začátek se prostě musíš ptát úplně všude kam přijdeš, že chceš pracovat a ono to nějak dopadne. Hodně zdaru!
   Všechny články o práci najdeš zde: http://www.zivotnabali.cz/stitky/prace-na-bali/

   • Dne 21.4.2014 at 20:59 Nikol responded with... #

    Děkuji, je mi to jasný, buď to půjde a nebo se zase vrátím do Čech, nic horšího se stát nemůže.. a ty jsi stále na Bali a nebo ne? 🙂

    • Dne 25.4.2014 at 20:28 Bíbr responded with... #

     Teď zrovna jsem v Thajsku po cestě po Laosu. Na Bali se pořád vracím, tam je má základna, ale objevuju i všechny země okolo.

     • Dne 12.8.2014 at 07:49 Norbert Braun responded with... #

      Ahoj jsme manžele Norbert a Zdeňka rádi bychom tady vše v Čechách prodali a změnili způsob života . Hledáme zpriznenou duši která by nám pomohla v začátcích a také hledáme nové přátele. Děkujeme

 11. Dne 12.8.2014 at 07:45 Norbert Braun responded with... #

  Ahoj rad bych našel klid a rovnováhu na bali a chtěl se tam přestěhovat poradí někdo diky

 12. Dne 29.1.2018 at 13:57 Monika Chomová responded with... #

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, zda je možné na Bali přijet k někomu na pár měsíců/sezónu
  a masírovat tam jejich klienty. Pracuji v Německu a po volbách v ČR se mi zdá atmosféra nedýchatelná..potřebuji si chvíli od toho evropského marastu odpočinout.

  Moc děkuji za odpověď
  Monika

  • Dne 29.1.2018 at 14:13 Bíbr responded with... #

   Dobrý den Moniko, na Bali je spousta místních, kteří masírují za pár korun. Je tu levná pracovní síla. Takže Váš plán nevidím reálně. A to nemluvím o problémech s pracovním povolením. Jinak Vás mohu uklidnit, v Indonésii je politická a ekonomická situace o hodně horší 🙂 To ovšem jako turista nevidíte a můžete si připadat jako v ráji 🙂 Na Bali se jezdí odpočívat s penězi, jen na dovolenou. Kdo zde pracuje, ten naráží na problémy rozvojové země, které jsou o mnoho únavnější než ty naše. Možná byste mohla zkusit Nový Zéland nebo Austrálii.

Přidejte svůj komentář