Postřehy a zážitky

Šnorchlování na Bali

Bali je bez pochyby surfařský ráj, teplý oceán a různě velké vlny přilákají ročně nespočet surfařů, kteří si mohou doslova podle nálady a zkušeností vybírat, na jaké místo se vydají. Z toho ale vyplývá, že na těch samých místech těžko naleznete klidné vody ke koupání natož ke šnorchlování.

Pokud se vám nechce, nebo nemáte dostatek času na to, abyste přejížděli na vedlejší ostrovy, jako Nusa Penida a Gili, nezoufejte, i na samotném Bali se najdou místa s průzračnou vodou a krásným podmořským světem.

V oblastech Nusa Dua a Sanur jsou sice klidné vody ke koupání, ale při šnorchlování toho mnoho, kromě písečného dna, neuvidíte. Musíte vyrazit ještě dál po východním pobřeží, do Amedu, pláže tam lemují tmavé oblázky a můžete se koupat s výhledy na majestátní Mt Agung nebo při šnorchlování poznávat kouzelný podvodní život. Téměř na hladině se nachází menší vrak lodi, tzv. Japenese Wreck, který je i při pouhým šnorchlování dobře viditelný, a krásně porostlý korály, kolem kterých krouží různé druhy ryb.

TIP: Zažijte zážitkové šnorchlování s mantami a u vraku na zájezdu Potápění na Bali se zážitkovým programem od 33 890 Kč.

 Vrak u Tulambenu

Jestliže vás vraky fascinují tak jako mě, popojeďte ještě kousek dál za Amed, do Tulambenu, tam je dlouhý vrak americké válečné lodi USS Liberty, z nějž si různě velké ryby udělaly domov a plavou kolem vás jakoby nic. Upřímně se mi USS Liberty líbil mnohem víc než ten v Amedu, na druhou stranu poté ale v Tulambenu nic moc jiného není, o to lépe se vrak hledá.

Potápění u Pemuteranu a korálové útesy

Na západním pobřeží zajeďte až do vinicemi porostlého Pemuteranu. Je tam zátoka, ve které nově obnovují korálové útesy, proto prosím respektujte místní pravidla a do vody vstupujte na vyznačeném místě. Pohled na korálovou zahradu, hledání Nemů, a tamější klid se mi líbil natolik, že jsem zůstala celé tři dny a nechtělo se mi odtamtud odjíždět.

Podle mých zkušeností doporučuji jít do vody spíš dopoledne, nejlépe pokud svítí slunko, kdy je voda ještě křišťálová a vyniknou tak nádherné barvy světa ukrytého pod vodou. Odpoledne už jsou vody spíš rozčeřené a obraz je jakoby v mlze. A rozhodně se pořádně namažte, i kdyby bylo zataženo, já pro jistotu šnorchlovala v tričku.

Přemýšlíte o dovolené na Bali? Prohlédněte si zájezdy na Bali od CK Go2 a vyberte si z poznávacích zájezdů s českým průvodcem.

 

Štítky: ,

 
Uloženo dne 12.12.2018. Rubrika Postřehy a zážitky. Komentářů: 0.

K článku zatím nejsou komentáře. Buďte první, kdo napíše komentář :)

Přidejte svůj komentář