Štítky: ceny

Za kolik pojedete na Bali? Cena dovolené na Bali

Při cestování se můžeme rozhodnout, co pro nás bude to pravé. Dovolenou na Bali můžete přežít za 10 000 Kč na měsíc, užít si ji za 20 000 Kč na měsíc, nebo vyrazíte za 70 000 Kč v případě, že „nevíte co s penězi“. Proč za dovolenou na stejném místě můžeme zaplatit takto rozdílné částky? Je […]

6 Komentáře/ů Číst dál »

Z ráje do reality. Je Bali opravdu dokonalý ráj?

Hodně často jsem četla na různých fórech, jak by se lidé rádi přestěhovali na Bali a jak ten život tam musí být naprosto skvělý. No přece sedět v teple na terase s kokosem v ruce je zaručeně to nejlepší, jak trávit víkend. No právě, víkend či dovolenou ano, ale spousta dalších věcí je tam velmi komplikovaná. V článku vám […]

10 Komentáře/ů Číst dál »

„Připravte mi levnou vilku na pláži.“ To nejde. Luxus je i na Bali drahý

Vila s bazénem

Poměrně často mi někdo zašle nevinnou otázku: „Tak teda jedu na to Bali. Prosím Vás kde si můžu pronajmout vilku u pláže? Nějakou levnou, ale hezkou.“ Přátelé, je mi to líto, ale levné vily u pláže na Bali nejsou.

5 Komentáře/ů Číst dál »

Jaká částka je dostačující pro začátek nového života na Bali?

Šnorchlování Bali

Máte nějakou tu pětku našetřenou a zvažujete, že byste potřebovali změnu. Bali se Vám líbí a tak je jedna z možností, prostě se do těch tropů komplet odstěhovat. Můžete si to dovolit? Kolik je na počátek úplně nového života na Bali potřeba?

40 Komentáře/ů Číst dál »

Smlouvání. Jak se stát mistrem smlouvání a užívat si ho?

Češi a vůbec Evropané moc nesmlouvají. Smlouvat při každém nákupu nám připadá absurdní, otravné, sociálně nevhodné, zdržující a jako kdyby to bylo ukázkou nízkého společenského postavení. V jihovýchodní Asii smlouvá každý, kdykoliv je to jen trochu možné.

13 Komentáře/ů Číst dál »

Nevozte si na Bali dolary ani eura. Vezměte si platební kartu. Tipy jak ušetřit

Tak kterou, VISA nebo MasterCard? Nebo snad Maestro?

„Jedu na druhý konec světa, to si musím vzít dolary že jo?!“ Takhle uvažuje většina Čechů, kteří se chystají na Bali. Je to trochu jinak.

11 Komentáře/ů Číst dál »

Posílání balíčku do Indonésie: dovozní daně a poplatky 50%

Filipíny, cesta lodí z ostrovu Bohol do města Cebu. Tam je totiž pobočka FedEx.

524.000 rupií (víc než tisíc korun), tolik činí daň a poplatky za balíček poslaný do Indonésie z Filipín službou FedEx. Věci v balíčku mají hodnotu nula-nula-prd, ale byl pojištěný na 95 USD (asi dva tisíce korun).

3 Komentáře/ů Číst dál »

Ceny mobilních telefonů na Bali. Levné? Ani náhodou!

Nokia 1280

Možná vás napadlo, že když je Bali tak levné, tak by taky měli mít levné mobilní telefony. Bohužel, růžové to s cenami mobilů není, posuďte sami.

2 Komentáře/ů Číst dál »

Balík z Bali do Čech – jak na to a za kolik

Balení a placení zásilky EMS na Balijské poště

Jste na Bali a narazíte na skvělou věc v obchodě. Ale ta věc se vám už nevejde do batohu nebo se s ní nechcete tahat po celý zbytek pobytu. Problém můžete vyřešit odesláním balíku do Česka. Kolik poslání balíku z Bali do Česka stojí a jak na to?

6 Komentáře/ů Číst dál »

Pomůcka pro cestovatele po světě – kde je draho a kde levno?

Cenová mapa světa - kde je levno a kde draho?

Rozhodujete se kam cestovat? Nevíte kde je levno a kde je draho? Skvělá cenová mapa světa vám pomůže určit, kde bude vaše peněženka jásat a kde brečet.

14 Komentáře/ů Číst dál »