Štítky: nemoci

Doporučená očkování při cestě na Bali

Spousta turistů před cestou do Indonésie přirozeně zjišťuje, na jaká zdravotní rizika by se měli předem připravit. Pravdou je, že očkování na Bali ani do dalších Indonéských zemí není povinné. Někteří cestovatelé se pro svůj větší komfort nechají očkovat proti břišnímu tyfu, žloutence typu A a někdy i proti vzteklině. Záleží tedy jenom na Vašem […]

1 Komentář Číst dál »

Opravdu nosí komáři smrt? Hrozí na Bali malárie a dengue?

„Ty tady žiješ? Ježíšmarjá a co malárie a dengí!“ Přesně takhle často reagují lidi ze západu. Na západě je mediální masáž strachem tak silná, že se lidi prakticky neustále bojí (nejen) nemocí. Opravdu je strach oprávněný?

8 Komentáře/ů Číst dál »

Jak se vyhnout střevním potížím nebo se s nimi vypořádat?

Cestovatelský průjem, průjem, běhavka, sra*ka, záchodová průtrž, čůrání jinudy… Pro střevní potíže mají lidé spoustu názvů a často se stávají nejčastějším tématem hovoru při cestování po JV Asii. Jak se jim ale vyhnout?

4 Komentáře/ů Číst dál »

Filipíny. Lékárny bez regulace zaručí 8x vyšší ceny

Krásná soukromá lékárna. Krásně drahá

Jak by vypadal v Česku trh s léky, kdyby neexistovala státní regulace? Nejspíš jako na Filipínách, kde jsou v soukromých lékárnách 8x vyšší ceny.

Bez komentářů Číst dál »

Kam na Bali k zubaři? Cena čištění zubů ultrazvukem

Vchod jak do obchodu, zubař je taky v nákupní galerii v 2. patře

Na Bali je mnoho zubařů. Někteří jsou kvalitní, někteří méně. V Česku je to stejné. V zásadě na Bali prý není žádný hrozný zubař, ale přesto je lepší jít k nějakému ověřenému  – zuby máte jen jedny. Vyzkoušel jsem si čištění zubů ultrazvukem v luxusní klinice v Kutě.

2 Komentáře/ů Číst dál »

Test malárie na Borneu. Zážitek za 24 korun

Výsledek testu na malárii

Na Borneu (ostrov Kalimantan) můžete mít zážitek nejen z orangutanů. Kvůli riziku malárie a kašli jsem si radši nechal udělat test na malárii. Pěkný malý zážitek do cestovatelské sbírky.

3 Komentáře/ů Číst dál »

Očkování. Je do Indonésie, na ostrov Bali, potřeba očkování?

Očkování Bali, Indonésie

Při cestě na Bali je potřeba mít očkování. Úřady ho při vstupu do Indonésie sice nevyžadují, je ale vhodné se nechat očkovat. Připravte si cca 4 tisíce korun a pro jistotu dva měsíce času před odjezdem.

21 Komentáře/ů Číst dál »