Štítky: doprava

20 šílených věcí, které uvidíte jen na ulicích Džakarty (Jakarta)

Přes ulici přecházet jen na přechodu, na kole jezdit jen s helmou, v restauraci povinně záchod pro pány, dámy a obsluhu zvlášť… To je jen pár z mnoha pravidel, která máme v Česku. Chcete se podívat, jak to vypadá bez pravidel? Tak to se podívejte do Džakarty (Jakarty).

11 Komentáře/ů Číst dál »

Řiď až k šílenství. 18 základních pravidel silničního provozu na Bali

Bali je tropický ráj na ostrově, bohatý na exotickou kulturu a nádhernou přírodu. Když ale strávíte dostatek času v místní dopravě, začnete vidět temnou stránku ostrova Bali.

2 Komentáře/ů Číst dál »

Posílání balíčku do Indonésie: dovozní daně a poplatky 50%

Filipíny, cesta lodí z ostrovu Bohol do města Cebu. Tam je totiž pobočka FedEx.

524.000 rupií (víc než tisíc korun), tolik činí daň a poplatky za balíček poslaný do Indonésie z Filipín službou FedEx. Věci v balíčku mají hodnotu nula-nula-prd, ale byl pojištěný na 95 USD (asi dva tisíce korun).

3 Komentáře/ů Číst dál »

Dobrá rada, jak se vyvarovat nákupu nekvalitního benzínu v Indonézii

Všichni jezdí na motorkách, motorky jsou všude. Došel benzín? Na Bali a v celé Indonézii Vám nehrozí, že byste nesehnali lahev benzínu do pěti minut prakticky kdekoliv. Ovšem jakého benzínu…

3 Komentáře/ů Číst dál »

Balík z Bali do Čech – jak na to a za kolik

Balení a placení zásilky EMS na Balijské poště

Jste na Bali a narazíte na skvělou věc v obchodě. Ale ta věc se vám už nevejde do batohu nebo se s ní nechcete tahat po celý zbytek pobytu. Problém můžete vyřešit odesláním balíku do Česka. Kolik poslání balíku z Bali do Česka stojí a jak na to?

6 Komentáře/ů Číst dál »

Jak cestovat po Bali a za kolik? Pronájem auta, motorky, turistická doprava, bemo

Auto za 300 korun na den

Při pobytu na Bali potřebujete cestovat. Ačkoliv je to poměrně malý ostrov, přece jenom pěšky se obejít nedá. Jsou tu silnice a na nich změť aut, motorek a sem tam autobusů. Jak na cestování na Bali? Nováček se v tom může ztratit a neví – jak se mám na Bali co nejlépe dostat z místa […]

75 Komentáře/ů Číst dál »