Praktické informace o Bali

Ceny pronájmů domů v Indonésii, Bali, Canggu

Protože jsme v Indonésii na pár měsíců, jedna z variant jak bydlet je dlouhodobý pronájem domu. Jeden den jsme objeli pár domů v oblasti Canggu na Bali a zde sledujte výsledek naší cesty.

Hledali jsme v oblasti Canggu, protože je to poblíž Kuty (centrum všeho dění, blízko je taky letiště Denpasar), ale už je to v přírodě a nikoliv ve městě a poblíž jsou pláže Echo a Canggu. Ve vedlejší oblasti Semyniak a Legian už jsou domy hodně drahé a v Kutě právě bydlíme a už nás to nebaví, protože je to město a my jsme na Bali, takže už město nechceme, chceme přírodu.

Dům na Bali včetně zařízení, 2+1

Malý domek ve vesnici, k silnici 50 metrů, takže jsou slyšet auta. Silnice není moc rušná, ale párkrát za minutu stejně něco projede. Před domem rýžové políčko a za ním ošklivá zeď. Dům má dvě ložnice, zařízenou kuchyň s obývákem a je celý zařízený nábytkem, není potřeba nic kupovat. U domu je zastřešené parkování pro auto.

Cena nájmu: 102.000,-Kč/rok nebo 70.000,-Kč/6 měsíců.

Dům k pronájmu Indonésie Bali Canggu

Dům k pronájmu Indonésie Bali Canggu Dům k pronájmu Indonésie Bali Canggu Dům k pronájmu Indonésie Bali Canggu Dům k pronájmu Indonésie Bali Canggu Dům k pronájmu Indonésie Bali Canggu Dům k pronájmu Indonésie Bali Canggu Dům k pronájmu Indonésie Bali Canggu Dům k pronájmu Indonésie Bali Canggu Dům k pronájmu Indonésie Bali Canggu

Dům na Bali částečně zařízený, fujtajbl, 2+1

Malý domek v nepěkné zastrčené ulici. Špinavý dvorek společný s přízemní stavbou plnou jednopokojových bytů, kde bydlí místní chudší lidé. Záchod jen turecký a ještě tak malý, že si nejsem jistý jak přesně se tam provádí potřeba.

Největší problém byl dvorek, který byl opravdu ošklivý. Trávit čas na takovém místě by prostě bylo za trest. Taky byla velká škoda, že jedno okno z ložnice vedlo do zdi. Prostě okno, za kterým je hned zeď (mezera ke zdi jen asi 20 cm).

Z betonového dvorku se dalo jít do jakési zahrady a tam co? Tam haraburdí a hořící hromada odpadků. Přitom kdyby na té zahradě nebyl smeťák, byla by to moc pěkná tropická zahrada s výhledem na rýžová pole.

Cena nájmu: 26.000,-Kč/rok

Dům 2 Indonésie Bali Canggu

Dům 2 Indonésie Bali Canggu Dům 2 Indonésie Bali Canggu Dům 2 Indonésie Bali Canggu Dům 2 Indonésie Bali Canggu Dům 2 Indonésie Bali Canggu Dům 2 Indonésie Bali Canggu Dům 2 Indonésie Bali Canggu

Dům na Bali částečně zařízený, 4+1

Opět dost ošklivý dům v nepěkné ulici. Tomu samozřejmě odpovídá cena. Sice hodně pokojů, ale chtělo by to komplet všechny vymalovat. Výhled z horního patra do střech, takže žádná zeleň a to ani nikde poblíž. Jediná pěkná věc na tomto domě je velká podlahová plocha a hodně pokojů.

Cena nájmu: 30.000,-Kč/rok

Dům na Bali Canggu 4+1, Indonésie

Dům na Bali Canggu 4+1, Indonésie Dům na Bali Canggu 4+1, Indonésie Dům na Bali Canggu 4+1, Indonésie Dům na Bali Canggu 4+1, Indonésie Dům na Bali Canggu 4+1, Indonésie Dům na Bali Canggu 4+1, Indonésie Dům na Bali Canggu 4+1, Indonésie Dům na Bali Canggu 4+1, Indonésie Dům na Bali Canggu 4+1, Indonésie Dům na Bali Canggu 4+1, Indonésie

Prostorný dům na Bali, nezařízený. Dobrý výhled i místo. Náš favorit

Tenhle dům byl ze všech nejlepší. Byl pro dva lidi zbytečně prostorný, asi 6 pokojů ve dvou podlažích. Jediné zařízení byla klimatizace, jinak je dům prádný. V domě sice je kuchyňský kout, ale bez spotřebičů a tak bychom si museli pořídit vše včetně varné desky. Dům byl v pěkné oblasti s výhledem na rýžové pole.

Nájemné: 62.000,-Kč/6 měsíců nebo 110.000,-Kč/rok

Prostorný dům v Indonésii na Bali, Canggu

Prostorný dům v Indonésii na Bali, Canggu Prostorný dům v Indonésii na Bali, Canggu Prostorný dům v Indonésii na Bali, Canggu Prostorný dům v Indonésii na Bali, Canggu Prostorný dům v Indonésii na Bali, Canggu Prostorný dům v Indonésii na Bali, Canggu Prostorný dům v Indonésii na Bali, Canggu Prostorný dům v Indonésii na Bali, Canggu Prostorný dům v Indonésii na Bali, Canggu Prostorný dům v Indonésii na Bali, Canggu Prostorný dům v Indonésii na Bali, Canggu Prostorný dům v Indonésii na Bali, Canggu

Luxusní vily na Bali

Není problém sehnat na Bali luxusní vilku se zahradou na dlouhodobý pronájem i krátkodobý. Ceny se dost liší, některé jsou nesmyslně vysoké i na Evropské poměry, natož na poměry na Bali.

Viděli jsme např. toto:

Luxusní vila 1, plně zařízená. Přemrštěná cena

Malá zahrádka s dvěma samostatnými domky, v každém jeden pokoj a sociální zařízení. U domečků krásná kuchyň s obývacím pokojem, otevřený prostor spojený se zahradou. Výhled nic moc (přes zeď kolem pozemku nebylo vidět), ale umístění mimo silnici, u pěkných rýžových polí. LCD televize, menší bazén, klimatizace a vše opravdu velmi vysoký standard. Majitelé byli Francouzi, respective starší pár – ona původem místní, on Francouz. To je na Bali časté, že zde podnikají Evropani a lidé z vyspělého světa. U těhle lidí jsou vždy vyšší ceny, vědí jak prodat draze, umí nabízet na internetu, znají „bohatý svět.“

 • Cena 2000,-Kč/den, takže na dlouhodobý pronájem naprostý nesmysl 🙂 A to nám prý ještě slevili, že jsme jen dva a prostor plně nevyužijeme.

Fotografie nemáme.

Luxusní vila 2, plně zařízená. Dokonalá idylka

Mimo hlavní silnici umístěné seskupení vilek. Klid a ticho s recepcí na dvoře u vjezdů do vilek, takže bezpečnost zaručena. Velmi pěkné a tiché místo, majitelka místní sympatická paní. Jednalo se o samostatnou vilu do tvaru L. U kuchyně s obývákem jeden pokoj s vlastní koupelnou, v druhé odnoži L druhý pokoj s vlastní koupelnou. Před pokoji krásný bazén. Vše krásně zařízeno včetně sedačky, LCD, luxusní kuchyně, koupelen z mramoru a bazénu s průzračně modrou vodou. Výhled do zeleně.

Umím si přestavit, že při pobytu na takovém místě člověk vystrčí paty z domu jen kvůli nákupu 🙂

 • Cena 240.000,-Kč/rok + elektřina. Cena nájmu v tomto luxusu nám připadala naprosto přiměřená. V porovnání s Čechami podle našeho názoru nízká. Bohužel mimo náš rozpočet.

Našel jsem toto seskupení vilek v nabídce realitní kanceláře na internetu. Vily se jmenují Ketut Villa, Gůgl vám to najde. Nabídka realitky na internetu potvrzuje, co píšu níže – ceny na internetu jsou nesmyslně vysoké. Realitní kancelář nabízí vilu za $4000 mesíčně (ano, to je sedmdesát tisíc korun).

Ze stránky realitní kanceláře jsou tyto fotky:

Bali, Canggu, Ketut Villa

Canggu, Ketut Villa Canggu, Ketut Villa Canggu, Ketut Villa Canggu, Ketut Villa Canggu, Ketut Villa Canggu, Ketut Villa Canggu, Ketut Villa

Jak se hledá dům na Bali?

Jak je vidět z ukázek, najít vhodný dům k pronájmu, zvlášť s omezeným rozpočtem, je na Bali úkol na dlouhou trať. Není to jako v Čechách, kde si otevřete největší realitní stránky, najdete si podle fotek a popisů vhodné 3 byty a po prohlídce bydlíte. Všechno zde musíte vidět osobně.

Tady na Bali žádný takový realitní inzertní server není, jak už jsem psal v článku o cenách ubytování. Existují stránky s nabídkami pronájmů, ale na nich jsou jen velmi drahé nabídky. Cokoli v rozumné cenové hladině je potřeba hledat osobně, ptát se místních, jezdit v oblasti kde chcete bydlet a hledat cedulku „k pronájmu,“ volat na telefonní čísla z cedulí u silnice a neustále to zkoušet.

Nejlepšími pomocníky jsou vždy místní lidé, se kterými se zkamarádíte. Pokud chcete v Indonésii žít dlouhodobě, je nejen velmi příjemné poznat místní lidi, je to také velmi praktické.

Víme od emigrantů, že sehnat jakž takž přijatelný dům za 50.000,-Kč/rok je možné, ale je to věc náhody a neustálého pátrání.

Jeden němec například našel vhodný dům tak, že někdo místní potřeboval splatit úvěrovou splátku a na nájem hodně spěchal. Díky tomu má pronájem pěkného domku na 1 rok za 50.000,-Kč v jinak drahé oblasti Seminyak.

Jiný emigrant teď shání dům nebo vilu na Bali v oblasti Legian/Seminyak/Kerobokan/Marlboro a požaduje klimatizaci, horkou vodu, internetové připojení a částečné zařízení. Hledá v ceně 63 – 84.000 korun na rok a předpokládá, že najde. Najít takovou pěknou nabídku nebude lehké, ale protože je to emigrant ostřílený, počítám že ví co dělá.

My jsme se nakonec rozhodli pro bydlení v hotelech nebo místnostech s pronájmem na měsíc, protože náš pobyt není až tak dlouhodobý, abychom se upoutali na jednom místě. Zvlášť, když není možné sehnat zařízený domek za přijatelnou cenu. Ubytování v hotelu stojí zhruba 12.000,-Kč/měs., takže žádná velká láce (v nákladech na život na Bali se to projeví), ale svoboda cestování je pro nás důležitá.

Štítky: , ,

 
Uloženo dne 3.9.2011. Rubrika Praktické informace o Bali. Komentářů: 11.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

11 komentářů k “Ceny pronájmů domů v Indonésii, Bali, Canggu”

 1. Dne 3.10.2011 at 20:20 Iva responded with... #

  Ahoj, uz dva dny se tady procitam vasimi strankami a krome toho ze me bavite, jsem ziskala nekolik tipu k nezaplaceni. V lednu se totiz s celou rodinou stehujeme do Canggu. Chtela jsem pozadat o blizsi info a kontakt k te ,,luxusni vile 2,, predem diky moc. Drzim palce a v lednu na videnou. Iva

  • Dne 4.10.2011 at 04:37 Bíbr responded with... #

   Ahoj Ivo, to jsme rádi 🙂 Našel jsem nabídku vily na internetu a doplnil to do článku i s fotkami. Vizitku na majitelku už jsem bohužel vyhodil. Doporučuju realitní kancelář NEkontaktovat, ale podle doplněných informací vilu najít, tj. jezdit autem v Canggu a ptát se, koukat na cedulky. Bohužel už vůbec netuším, kde vila vlastně je, jezdili jsme prostě na motorce v celé oblasti. Když se ti podaří vilu najít, dostaneš přímo k majitelce. S majitelkou jde smlouvat cena, s realitní kanceláří dost těžko – realitní kanceláře jsou tu hrozní hamouni. Hodně zdaru a až tu budeš, určitě se ozvi, zajdem na pár chlazenejch 🙂

   • Dne 23.2.2015 at 13:39 Iva Böserle responded with... #

    Dobrý den,

    prosím, můžete mi poradit, kde můžu za slušnou cenu a hezkém místě sehnat ubytování v soukromí u moře? Chtěla bych se svou vnučkou 5ti letou na měsíc na Bali.
    Děkuji za odpověď.
    Iva

    • Dne 23.2.2015 at 16:57 Bíbr responded with... #

     Dobrý den, zkuste vyhledávač ubytování AirBNB.com.

  • Dne 4.11.2011 at 11:59 Karel responded with... #

   Ahoj Ivo, v lednu kupuju na Bali domek (oblast Tabanan, 5 místností, zahrada s bazénem) a celkem by se mi pak hodilo ho dlouhodobě pronajmout. Pokud bys měla zájem, můžeme se dohodnout. karel.chlumec@seznam.cz

   • Dne 4.1.2012 at 00:03 Iva responded with... #

    Ahoj Karle, diky za nabidku, ale musim kvuli skole zustat pobliz Canggu. Pokud vis o necem v teto oblasti je to aktualni, vcera jsem priletela 🙂
    Iva.bem@email.cz
    Hezky den
    Iva

 2. Dne 1.12.2014 at 10:01 Kateřina responded with... #

  Dobrý den, pro svého kamaráda sháním pronájem sháníme pronájem vily nebo domu o 2 pokojích s klimatizací, sociálním zařízením, ochranou proti hmyzu.

  Vše v dobré kvalitě, blízko moře a určitě v nějaké klidné lokalitě, né v oblastech známých pro diskotéky atd…

  Jedná se o cestu pro rodinu s dítětem a jejich rodinného přítele. Je pro nás velmi důležité, aby se cítili bezpečně a v pohodlí,

  proto hledám člověka, který má přehled o tom co se děje na místě a je díky tomu schopný zajistit i nejlepší cenu.

  Cenová představa je střídmá. Chtějí výhodný pronájem, nikoli však na úkor kvality.

  Budu velice vděčná, pokud byste mi mohli nabídnout nějaké varianty pronájmu v požadovaném termínu: 18.1.2014 – 13.1.2015

  Moji kamarádi mají zájem se seznámit s českou komunitou, která na Bali žije, tedy bylo by více než fajn najít pronájem v blízkosti Čechů.

  Budu se moc těšit na odpovědi a všem krásný den … DĚKUJI MOOOC PŘEDEM <3

  • Dne 3.12.2014 at 05:39 Bíbr responded with... #

   Zdravím, Vaše požadavky jsou trochu rozporuplné. Zkuste AirBNB.com, tam je velký výběr a snad se Vám něco trefí do představ. Ať se daří!

 3. Dne 30.12.2015 at 14:57 Aurora responded with... #

  Ahoj,chcela by som sa spytat, ci uvedene ceny su spolu s energiami, ak nie, kolko zhruba za mesiac treba pripocitat na elektrinu,vodu,… a tiez, ci zvykne byt v tychto domoch,alebo vilach okolo 80-100mil IDR aj tepla voda… Vdaka, prajem krasne dni.

  • Dne 30.12.2015 at 16:32 Bíbr responded with... #

   Jsou to ceny bez energií. Spotřeba energie je hlavně o tom, jak používáte klimatizaci. Pokud jí nepoužíváte vůbec, tak budete platit pár set korun měsíčně. Klimatizace spuštěná celý den může spotřebovat měsíčně třeba 2000 nebo i 6000, to záleží. Ve všech dražších vilách je teplá voda.

 4. Dne 6.6.2019 at 08:13 David responded with... #

  Ahoj! Vaše stránky mě zaujalo dlouhodobě přemýšlím o tom, že se s rodinou (žena, 2 děti) Jsme se dlouhodobě přestěhovali NA Bali pronajal si vilu nejlépe 3 patra do 30.000/ měsíc. A samozřejmě ji pronajimali na dále. Je nějak možné se domluvit případně pomocí? Samozřejmě se financne odměním.

Přidejte svůj komentář