Štítky: nepříjemnosti

Z ráje do reality. Je Bali opravdu dokonalý ráj?

Hodně často jsem četla na různých fórech, jak by se lidé rádi přestěhovali na Bali a jak ten život tam musí být naprosto skvělý. No přece sedět v teple na terase s kokosem v ruce je zaručeně to nejlepší, jak trávit víkend. No právě, víkend či dovolenou ano, ale spousta dalších věcí je tam velmi komplikovaná. V článku vám […]

10 Komentáře/ů Číst dál »

Je Bali past na turisty? Proč někdo Bali miluje a jiný nenávidí?

Celé Bali nevypadá jako na stránkách katalogů. Dovolenou Vám může zkazit dotěrný prodavač zmrzliny nebo prdící skútr a všechny pláže nejsou jako na fotce. Bali má svá negativa a pozitiva. Bali má mnoho lidí zamilované a chtějí zde žít. Bali má takřka ceremoniální atmosféru, lidé se smějí, věří v Bohy a když zrovna nejste v […]

1 Komentář Číst dál »

Prádelny v jihovýchodní Asii. Fleky zůstanou, ale prádlo navoníme!

prádlo na šňůře

To nejlepší na prádelnách v jihovýchodní Asii je jejich cena. Ostatně to je to nejlepší na mnoha službách, na které v tomhle teplém regionu narazíte.

4 Komentáře/ů Číst dál »

Opravdu nosí komáři smrt? Hrozí na Bali malárie a dengue?

„Ty tady žiješ? Ježíšmarjá a co malárie a dengí!“ Přesně takhle často reagují lidi ze západu. Na západě je mediální masáž strachem tak silná, že se lidi prakticky neustále bojí (nejen) nemocí. Opravdu je strach oprávněný?

8 Komentáře/ů Číst dál »

Jak se vyhnout střevním potížím nebo se s nimi vypořádat?

Cestovatelský průjem, průjem, běhavka, sra*ka, záchodová průtrž, čůrání jinudy… Pro střevní potíže mají lidé spoustu názvů a často se stávají nejčastějším tématem hovoru při cestování po JV Asii. Jak se jim ale vyhnout?

4 Komentáře/ů Číst dál »

Řiď až k šílenství. 18 základních pravidel silničního provozu na Bali

Bali je tropický ráj na ostrově, bohatý na exotickou kulturu a nádhernou přírodu. Když ale strávíte dostatek času v místní dopravě, začnete vidět temnou stránku ostrova Bali.

2 Komentáře/ů Číst dál »

I na pohádkovém Bali se krade! Zlodějské finty uklízeček, příběhy okradených a domobrana

Tahle opička makak je taky profesionální zloděj. Finty nezkouší, prostě přiběhne, ukradne vodu, pantofli, brýle, foťák... A běda jestli budete chtít tu věc zpátky.

Bali má pověst místa, kde se vůbec nekrade a nikdy se nikomu nic nestane. Je to opravdu tak?

14 Komentáře/ů Číst dál »

Dobrá rada, jak se vyvarovat nákupu nekvalitního benzínu v Indonézii

Všichni jezdí na motorkách, motorky jsou všude. Došel benzín? Na Bali a v celé Indonézii Vám nehrozí, že byste nesehnali lahev benzínu do pěti minut prakticky kdekoliv. Ovšem jakého benzínu…

3 Komentáře/ů Číst dál »

Bude z Bali další Turecko nebo Egypt? Adeptem je Kuta a Legian

Bali - v Kutě nechybí ani McDonald's

Po pár týdnech v jiných částech Indonésie a Bali jsem opět na krátkou zastávku v Kutě/Legianu. Co tu vidím mě netěší. Odpadky, slunečníky na pláži, nové stavby a ještě víc drzých prodavačů.

Bez komentářů Číst dál »

Přežil jsem zemětřesení. Kde najít informace o hrozbě tsunami a zemětřesení na Bali?

Zemětřesení, ilustrace

V Indonésii proběhly v nedávné době dvě velké tragédie, které obletěly celý svět. V srpnu 2018 postihlo ostrov Lombok, který s Bali sousedí, několik zemětřesení, z toho jedno bylo bohužel tak silné – 6,9 RS, že při něm zemřelo několik stovek lidí, a ti, kteří přežili, mají z domů trosky. Ostrovy Gili, které k Lomboku náleží, byly pro jistotu evakuovány. Nyní […]

10 Komentáře/ů Číst dál »