Praktické informace o Bali

7 oblíbených oblastí pro bydlení na Bali. Popsáno realitním specialistou

Může se zdát, že celé jižní Bali je jedno velké město. Je to matoucí, protože jižní část ostrova se skládá z několika měst. Hranice mezi městy však ze silnice nepoznáte, jelikož Indonésané rádi bydlí u hlavních cest, aby toho více prodali (téměř každý něco prodává). Za neprůhlednými řadami domů se pasou krávy a sklízí rýže.

Drtivá většina lidí si volí pro pobyt na Bali jeho jižní část, která má veškerou vybavenost a mnoho lidí na setkávání.

Jižní Bali se dělí do dvou oblastí – provincie hlavní město Denpasar a oblast Badung, která více zajímá cizince (tzv. bulé) – v této oblasti je zahrnut jižní cíp ostrova, polostrov Bukit. My jsme rozdělili lokality dle zájmu cizinců. A jsou to především tyto lokality:

mapa-bali-oblasti

 

(1) Kuta… Surfování pro začátečníky, noční život, město

Pláž Kuta

Pláž Kuta

 

Rušné centrum turistické části Bali. Článek o Kutě. Noční život ostrova s nepočítaným množstvím barů, restaurací a nočních klubů. Také nákupní možnosti jsou tu velmi široké – od malých obchůdků až po velká nákupní centra. Legendární pláž Kuta Beach – první objevené vlny pro surfaře na Bali. Nevýhodou ovšem je znečištění mořské vody.

(2) Seminyak… Nejen bašta snobů

Seminyak, bazén v hotelu. Kdo si dnes zaplave v bazénu?

 

Lokalita s nejluxusnější škálou rezidenčních nemovitostí na ostrově. Také domov spousty emigrantů. Nespočet restaurací a barů. Noční zábava zde není tak divoká a je více nóbl. Specialitou zdejšího nočního života je Gay bar ulice. Za nejrušnějším nočním životem se ovšem vypravte do Kuty.

Noční život v Seminyaku se hodně mění, otevírají se kluby v suterénech luxusních hotelů atd. Jde většinou o luxusnější podniky, kam je zakázán vstup v tílku a šortkách. Kuta je „dirty“, Seminyak je luxusnější (to platí ve všem, nejen o klubech).

Ceny místních nemovitostí jsou jedny z nejvyšších na Bali. Je to luxusní část Bali s perfektním zázemím jako luxusními supermarkety s importovaným zbožím či modními butiky. Velmi omezený počet volných pozemků vytlačuje cenu pozemků a nemovitostí závratně vysoko s cenami blížícími například cenám v centru Prahy.

(3) Kerobokan… U centra, bez luxusu, ale jde to

Fotku Kerobokanu nemám. Tak alespoň fotka po deštíku v Denpasaru

Fotku Kerobokanu nemám. Tak alespoň fotka po deštíku v Denpasaru, asi 5 km od Kerobokanu.

 

Oblast severně od Seminyaku, která by se dala popsat jako zlom mezi opulentním Seminyakem a vesnickými oblastmi jako třeba Canggu. Kerobokan také není tak drahý jako Seminyak a přitom je velmi blízko. Rozumná volba pro dlouhodobý pobyt. Služby jsou zde pestré – fitnesscentra, kavárny, jídelny pro cizince atd.

V Kerobokanu je také nechvalně známé vězení Kerobokan, což ale nepocítíte. Je poměrně malé a neruší pobyt.

(4) Oblast Marlboro Denpasar… Balijské město bez příkras

Výhled z okna bytu v oblasti Mar

Výhled z okna bytu v oblasti Marlboro Denpasar

 

Lokalita nedaleko Kerobakanu či Seminyaku a přitom s nižšími cenami nájmů. Je to skoro Denpasar, ale na okraji, takže k moři a centru dění je to blízko.

Vhodné pro osoby s nižšími rozpočty. Není zde však zázemí pro přistěhovalce, jako například bary a jídelny (jsou zde pouze místní Warungy). Avšak právě zde poznáte skutečné Balijce z města. Malé krámky, místní lidé posedávající na ulicích, lokální jídelny zvané Warungy. Rozvojové město ale není pro každého, tak pozor.

(5) Umalas a Canggu… Vesnice hnedle za městem

Bali, Canggu, Ketut Villa

Canggu

 

Tyto části jsou protaženou rukou Seminyaku. Oblast Umalas je vyloženě luxusní místo, Naproti tomu Canggu má vyloženě svou atmosféru. Perfektní místo pro začínající surfaře. Velmi čechy oblíbená oblast. Levné restaurace. Ryžová pole.

Protiklad přecpaným ulicím Kuty či Legianu, které jsou však v rozumné dojezdové vzdálenosti. To Canggu dělá jednu z nejlepších lokalit na dlouhodobější bydlení. Hodně vil zde má výhled na rýžová pole.

Vzhledem k vysoké poptávce po zdejším bydlení prudce rostou ceny nemovitostí.

(6) Polostrov Bukit… Krásné pláže, surf, sucho a horší vybavenost

Uluwatu

Uluwatu

 

Oblast 5-ti hvězdičkových hotelů se mísí s tradičními vesnicemi a nejlepšími surfařskými lokalitami na Bali. Na severu začíná městem Jimbaran a na jihu končí vesničkou Uluwatu.

Vychodní část poloostrova je známá především resortem Nusa Dua (2 ostrovy) a je tvořena z velkých hotelů světových hotelových řetězců. Nusa Dua je vhodná pro plážové povaleče, naproti tomu západní část je vyhledávána surfaři pro jedny s nejlepších vln v Indickém oceánu. Pláže jako Padang Padang, Dreamland, Bingin či jižní cíp s pláží Uluwatu jsou světově proslulé.

Nejlepší lokality na dlouhodobý pobyt jsou lokality Jimbaran a Uluwatu. Uluwatu má vyloženě vesnický ráz, naproti tomu Jimbaran připomíná město. Obě lokality procházejí mohutným stavebním rozvojem.

Polostrov Bukit má odlišné klima od zbytku Bali. Má daleko sušší klima. Na Bali může pršet, ale na Bukitu je věštinou slunečno.

(7) Ubud… Rozpoutejte nekonečné intelektuální hovory

Ubud

Ubud

 

Ubud je město položené v horách s příjemnějším klimatem než jih Bali. Město je obklopeno dech beroucími stupňovitými rýžovými poli ze všech stran.

Většina zdejších vil je umístěna přímo v rýžových polích či s krásnými výhledy na ně.

Po více než století je Ubud centrem umění na Bali. Sjíždějí se sem výtvarnící, tanečníci, architekti, malíři, sochaři a další umělci, aby zde tvořili, popili či pobyli v tomto krásném prostředí.

Každý člověk, který se blíží do Ubudu z jižního Bali už před městem začne cítit uvolněnou atmosféru, jiné klima a velmi inspirující prostředí. Ubud má opravdu své kouzlo.

Nachází se zde mnoho muzeií a galerií či také známý Monkey Forest.

Ubud vytváří alternativní možnost strávení části dovolené na Bali v ne tak horkém klimatu a příjemnější atmosféře. Je vzdálen zhruba hodinu jízdy z Denpasaru.

Odebírejte novinky o Bali!

Přihlašte se k odběru novinek a nic Vám neunikne. Můžete teď hned:

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Ze seznamu odběratelů se můžete kdykoliv odhlásit.

Štítky: , , ,

 
Uloženo dne 31.8.2014. Rubrika Praktické informace o Bali. Komentářů: 9.

Autorem článku je Vojta

Vojta je majitelem realitní kanceláře v Praze. Na Bali žil několik měsíců a zabýval se realitní činností.

9 komentářů k “7 oblíbených oblastí pro bydlení na Bali. Popsáno realitním specialistou”

 1. Dne 15.9.2014 at 08:35 Adam responded with... #

  Zajímalo by mě porovnání Bali vs jiné Indonéské ostrovy, nebo třeba Kambodža, Srí lanka… Hledám místo, kam na příští zimu. Indonésie teda zatím asi vítězí, už jenom díky krátkým vzdálenostem mezi všemi ostrovy a dalšími okolními destinacemi.

 2. Dne 14.2.2015 at 05:51 Martina responded with... #

  Ahoj všem milovníkům Bali 🙂 přijeli jsme v úterý do Kuty a po dvou dnech a prvních lekcích surfování jsme půjčili krosky a vydali se na týden kolem ostrova. Nejsme příznivci klasického cestování a různého povalování, tak jsme při první příležitosti sjeli z hlavní silnice a projížděli mezi rýžovými poli a podobně, pecka. Dojeli jsem na Balian beach, kde jsme teď už bohužel třetí den (ne že by to tu nebylo hezké). Ale jeden náš člen dostal horečku a leží od první noci tady na pokoji se zimnicí a střídavě je lépe, střídavě hůře. Přečetla jsem vše možné na internetu, včetně možnosti horečky dengue a tak bych se chtěla zeptat, po jak dlouhé době bychom měli zvážit návštěvu nemocnice nebo jestli se to snažit vyležet. Nemá všechny příznaky, ale prostě je mu pořád špatně 🙁 Btw. není někdo poblíž Balianu a nechtěl by se setkat? 🙂

  • Dne 14.2.2015 at 06:07 Bíbr responded with... #

   Ahoj Martino,

   do nemocnice jeďte okamžitě. Nejspíš to není nic vážného, ale počítám, že máte pojištění, tak není proč návštěvu odkládat. Oni mu udělají testy, jestli je to dengue nebo třeba malárie (i když ta by to být neměla, na Bali není) nebo čert ví co. Jste v tropech.

   Minimálně mu můžou dát prášky na úlevu, sražení teploty atd. Oni se s tím tak nemažou a klidně mu možná dají nějaký uklidňováky nebo kodein a tak, tak mu aspoň bude hezky 🙂

   No uvidíte. Kdyby Vám hned cpali antibiotika a já nevim jaký ještě věci, tak se nejdřív ujistěte, že ten doktor ví, proč Vám to dává. A léky si prověřte na internetu a zvažte sami, jestli jsou vhodné. Na Bali někdy člověku napíšou 10 léků a je jim celkem jedno, jestli to není přehnaný. Na druhou stranu, někdy ten doktor nepotřebuje testy a prostě ví, co dělá, i když to neumí pořádně vysvětlit. Dost blbě se to odhaduje, když nevíte o co jde. Prostě musíte lidem věřit, ale taky používat vlastní rozum.

   Jinak příště prosím piš obecné dotazy do dotazů zde: http://www.zivotnabali.cz/forum/forum/

   Hodně zdaru, Bíbr

 3. Dne 9.3.2015 at 16:21 Richard responded with... #

  Ahoj…uvažujeme po 1 a 1/2 roce opustit Skotsko a začít někde v teple,třeba i Bali…jak to je s bankama,mužů účet v Uk – Tsb bank používat tam…nebo spíš nějaký účet, který je na Bali …která banka se osvědčila, kde najdu pronájem domu třeba na rok.? Asi az na místě, dopředu sezení bydlení kde,ne drahé! Dík…nevím jak začít,tak píšu aspoň toto..musím si to všechno pořádně ještě načíst 🙂 dík !!

  • Dne 9.3.2015 at 16:35 Bíbr responded with... #

   Ahoj Richarde, pročti si články co jsou tady na webu a tam najdeš spousty odpovědí. Přeju šťastnou cestu a ahoj na pivu 🙂

 4. Dne 4.8.2016 at 18:08 Jan svoboda responded with... #

  Ahoj chci se s rodinou odstěhovat na Bali poraďte.

  • Dne 7.8.2016 at 15:55 Bíbr responded with... #

   Tak do toho! Hodně štěstí a na viděnou na pláži 😀

Přidejte svůj komentář