Štítky: jídlo

Ráj milovníků ovoce

10 druhů tropického ovoce, které na Bali určitě vyzkoušet: Stáhněte si ZDARMA průvodce po Bali a Indonésii.  TIP: Vydejte se na zájezd na Bali s českým průvodcem a poznejte tak blíže bohatou kulturu tohoto tropického ostrova.

1 Komentář Číst dál »

Jídlo na Bali – kam na italskou pizzu

Indonéská kuchyně je výborná, jiná než u nás v Česku, hlavní surovinou je rýže na různé způsoby. Přečtěte si o hlavních indonéských jídlech a kam na ně zajít. Nasi Goreng Ne jen na Bali, ale i na Lomboku, Nusa Penidě, a dalších okolních ostrovech narazíte na každém rohu na známý indonéský pokrm “nasi goreng”, kdy […]

Bez komentářů Číst dál »

Nejchutnější dobrůtky na Bali

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé… Dobře, zpívat nemusíte a Vánoce jsou vlastně ještě celkem daleko, ale nedávno jsem si vzpomněla, jak jsem se skoro před rokem na Bali pokoušela vytvořit štědrovečerní večeři.

4 Komentáře/ů Číst dál »

Nejlepší plážové kluby na Bali. Dáte si drink?

Už je tomu dlouho, co jsme Vás potěšili nějakými pořádnými fotkami jak z časopisů. Podobných fotografií můžete nafotit na Bali spousty, mimo jiné i v plážových klubech.

1 Komentář Číst dál »

Pětkrát smradlavější sladké syrečky: durian

Smrdí to jako týden nošené ponožky namočené do hoven a chutná jako sladká kašovitá vláknitá hmota. Co je to? Durian. Pro mnohé asiaty milovaná pochoutka, pro mnohé cizince smradlavý fujtajbl.

12 Komentáře/ů Číst dál »

Bufet se super výzdobou. Nalezeno v Denpasaru, hlavním městě Bali

Ještě jednou pro jedlíky.

Jako vždycky se zastavuju v jedné z bufeto-restaurací u silnice a dávám si něco k jídlu. Tentokrát mě bufet omámil svojí atmosférou a dokonalou výzdobou.

Bez komentářů Číst dál »

Typické Indonézské restaurace a bufety. Ukázky jídel. Jak si vybrat správnou restauraci?

Kuchyň

Naprostou klasikou na levné stravování v Indonézii jsou malé restaurace a bufety, tzv. Warung, kde jedí i místní. Mají různé velikosti a tvary, jsou všelijaké různé kvality. Některé jsou špinavé, až hrůza. Jiné jsou špinavé méně, že to taková hrůza není.

2 Komentáře/ů Číst dál »

Čínská restaurace pro labužníky v Kutě na Bali

Interiér restaurace

Jedinečná, výborná, se skvělou obsluhou, čistá, pro Čecha levná… To jsou jen některé ze skvělých přívlastků, které směle můžu dát čínské restauraci Fortuna na Bali, v čínské čtvrti v Kutě. O jídle už jsme psali v článcích Ukázky jídel na Bali a Kde se na Bali v Kutě dobře a levně najíst.

2 Komentáře/ů Číst dál »

Kde se na Bali v Kutě dobře a levně najíst? Indonézská restaurace dobré kvality

Čerstvé ryby

Jste v Kutě, nechcete platit turistické ceny a přitom se s chutí najíst? Našli jsme jednu výbornou místní restauraci s cenami pro místní a přitom v dobré kvalitě. Vybírat můžete z tradičních Indonézských jídel, mořských specialit i Indonézských specialit.

7 Komentáře/ů Číst dál »

Ukázky jídel na Bali

Kuřecí steak s bramborem

Pokud jste nikdy nebyli v Indonésii na ostrově Bali a nemáte představu, jaké je tu jídlo, právě pro vás je tento článek s fotkami jídel a cenami. Není to nějaký super promyšlený výběr, ale náhodné fotky jídel, když jsme zrovna někde jedli, měli foťák a napadlo nás jídlo vyfotit 🙂

7 Komentáře/ů Číst dál »