Ceny

Za kolik pojedete na Bali? Cena dovolené na Bali

Při cestování se můžeme rozhodnout, co pro nás bude to pravé. Dovolenou na Bali můžete přežít za 10 000 Kč na měsíc, užít si ji za 20 000 Kč na měsíc, nebo vyrazíte za 70 000 Kč v případě, že „nevíte co s penězi“. Proč za dovolenou na stejném místě můžeme zaplatit takto rozdílné částky? Je to o pohodlí a našich možnostech! Tak se spolu podíváme, které varianty tu máme.

Vezmeme to postupně. Od 0 Kč až po 70 000 Kč.

Budu pracovat jako dobrovolník za ubytování a jídlo

Ne, nebudeš. Já vím, myslíš to dobře, ale vybral jsi špatnou zemi. Bali je jedno z míst, kde je opravdu těžké tuto variantu cestování vyzkoušet. Místním se na práci nevyplatíme a bohužel i zákony se k tomuto způsobu práce moc nepřiklání. Kamarádi procestovali tímto způsobem velkou část Asie a “narazili“ až na Bali. Nakonec sehnali jen krátkodobou výpomoc, ale udělali si spíš cestovatelskou dovolenou.

Já původně také vyrazila s touto vidinou a neuspěla jsem. Svoji energii jsem tedy raději věnovala práci přes internet a následně sbírání odpadků na pláži, i když z toho nebylo nic hrazeno, tady mi to zaplatil dobrý pocit. Těsně před odletem jsme se s kamarádkou domlouvaly i na pomoc v dětském domově. Chtěly jsme dělat různé aktivity s dětmi (malování, vyrábění dárečků apod.). Tady bychom byly také zcela dobrovolně, ale nikdo by nám nic nehradil.

Toto je snad nejprofláklejší ostrov v Indonésii. Moje představa o Bali jako z filmu „Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel“, také zmizela po deseti minutách, kdy jsem slyšela stokrát: „Taxi madam?“ 

Tuto variantu si tedy nechte v záloze pro jinou část Asie.

Výsledek: Pojedu jako dobrovolník na Bali – ne, pojedu do jiné části Asie.

Se švábem a pavoukem za 10 000 Kč/měsíc

Další varianta je samozřejmě ta s minimálními náklady. Když to vezmeme na měsíc a započítáme do toho všechny položky na přežití, žádný luxus to nebude. Pamatujete si, jak jsem psala, že jsme málem sdíleli pokoj se švábem a pavoukyčlánku o sopce? Tak to budete mít docela podobné. Podíváme se na to, pokud se budeme přesouvat po ostrově, abyste něco viděli. Klasický plážový povaleč totiž nebude šetřit každou korunu.

Náklady:

 • Letenky – 10 000 Kč – 25 000 Kč

„Limit překročen a na letišti se jen otočíme a hurá zpátky domů! 😀 No dobře, tak je do toho nebudeme počítat a jedeme dál.“

 • Pojištění – 500 Kč
 • Ubytování se švábem – 4 500 Kč (150 Kč/noc)
 • Skútr – 800 Kč/měsíc
 • Benzín – 300 Kč
 • Jídlo – 2 700 Kč (Nasi Goreng 20-40 Kč nejlíp 3x denně)
 • Voda – 500 Kč (30 Kč barel a nejlevnější láhev s vodou koupíte za asi 5 Kč, takže počítám přibližně, abychom neumřeli žízní)

Tak a jsme na částce 9 300 Kč, a to jsme se ani nikam nepodívali, protože na vstup by nám už nezbylo. Jedli jsme v kuse 30 dní rýži (nejlíp bez masa, to už je dražší). Bydleli jsme s šestinohými spolubydlícími a asi jsme si jich pár vzali i domů.  Pro turisty je všechno dražší, to už jsme si řekli minule. Neměli bychom to mít místním za zlé. Jak jsem psala v článku o pasti na turisty, tak mimo ceny jsou i jejich platy úplně jinde. Ubytování za 150 Kč na noc by pro ně byl občas docela luxus. Garáž nebo na severu nějaká dřevěná chatička musí stačit. A většinou na dovolené nechcete spát v polorozpadlé budově nebo na zemi v garáži. Každý si můžeme vybrat.

Jo a jestli vás teď napadlo třeba spaní na pláži, tak prosím pak mi napište, jaké to bylo. Poslední informace jsou totiž neskutečné útoky krvežíznivých komárů, nespolečenských hadů a bohužel i lidí, kteří vás okradou ani nevíte jak.

Výsledek: Limit 10 000 Kč/měsíc – příště pojedeme do Chorvatska.

Dáme do toho jednu výplatu, máme 20 000 Kč

S tím už se dá něco dělat. Můžeme se řídit předešlou variantou se šváby a desítku dát za zážitky, nebo si trochu polepšíme s ubytováním a jídlem.

Letenky už nebudu počítat, protože bychom si zase prohlédli maximálně letiště.

Náklady:

 • Pojištění – 500 Kč
 • Ubytování bez švábů –10 500 Kč (350 Kč/noc)
 • Skútr – 800 Kč/měsíc
 • Benzín – 300 Kč
 • Jídlo – 6 000 Kč (Nasi Goreng, ovoce, ryby a jedno či dvě pivka za odměnu)
 • Voda – 500 Kč

Tadááá… Jsme na částce 18 600 Kč. Takže máme i nějakou tu stovku na vstupy a výlety. Ovšem jeden výšlap na sopku nebo cesta na jiný ostrov a jsme zase na nule. To asi také nebude ta nejlepší varianta.

Výsledek: Limit 20 000 Kč/měsíc – už je to lepší, ale za dvacku si umím představit lepší dovolenou bez dalších 20 tisíc za letenku a 20 hodin v letadle.

Rozšoupneme se a na Bali jedeme s 30-40t. Kč

Máme to vyřešeno a užijeme si parádní dovolenou. Možná si dopřejeme i takový luxus, jako je napodobenina sýra nebo chleba k snídani. Nevadí nám, že ovoce se mimo sezónu zdražilo a když budeme mít neukojitelnou chuť na bramboráky, tak těch 70 Kč za kilo brambor také můžeme dát.

Skoro každý, kdo jede na týden, si řekne, že přece není potřeba jíst západní jídlo v tak krásné zemi plné chutí. Věřte mi, že rýže a nudle vám začnou za chvilku lézt i ušima.

„Nic nejde vařit na 150 způsobů!“

Náklady:

 • Pojištění – 500 Kč
 • Ubytování bez švábů –10 500 Kč (350 Kč/noc)
 • Skútr – 800 Kč/měsíc
 • Benzín – 300 Kč
 • Jídlo – 10 000 Kč (Nasi Goreng, ovoce, ryby a jedno či dvě pivka za odměnu, drink na pláži, chleba k snídani apod.)
 • Voda – 500 Kč
 • Výlety: 5 000 Kč (sopka, Gili, šnorchlování nebo levnější potápění, chrámy, rýžová políčka, návštěva rozhodně opravdového šamana a pláže)

Tentokrát končíme na částce 27 600 Kč. Dovolenou jsme si parádně užili, zůstalo nám i na pár dárečků pro strýčky a tetičky (pozor na limit váhy v letadle, málem se mi takhle prodražil let o pár tisíc, jenže ty suvenýry jsou přece tak krásný).

Výsledek: Limit 30 000 Kč – 40 000 Kč –  jupí, jedeme si užít dovolenou na Bali! 

Rozbili jsme všechny prasátka a vysáli účet na nulu – jedeme s cestovkou za 70 000 Kč na 14 dní

Dovolená s cestovkou. Ta má podle reklam vždy to nejlepší řešení a je to ta nejlepší varianta. To jsem už taky párkrát slyšela, ale nemohu s tím souhlasit. Cestovka nabízí většinou dovolenou maximálně na 14 dní a za dvojnásobnou cenu, než nás při počítání vyšla naše luxusní měsíční dovolená. Většinou ani nemůžete počítat s výlety. Těch 70 000 Kč je třeba jen za ubytování v resortu, kde na vás s 50% šancí nebude foukat kouř ze zapálených odpadků a budete bydlet v takové umělé bublině.

Výsledek: S cestovkou za 70 000 Kč – najděte lepší způsob, jak se zbavit přebytečných peněz.

Některým se může má předposlední možnost zdát zbytečně drahá a určitě to jde i levněji. Samozřejmě, každý má jiný standard a někdo nejí třikrát za den, někdo nemusí vidět dvacet chrámů, ale stačí mu se podívat na dva a tak dále.

nejkrásnější výlet třeba zažila mimo Bali, a to bylo na Jávě. Psala jsem vám o tom v článcích o sopkách Bromo a Kawah Ijen.

Jenže z Bali nás takový parádní výlet s řidičem vyšel na 10 000 Kč, což už je částka, se kterou je lepší počítat dopředu.

Pokud se nechystáte ani na měsíc a ani na 14 dní s cestovkou, napíšu vám sem přibližné náklady na jiná období v různých standardech, ať si můžete vybrat podle svého.. J Čím delší období, tím levnější (zkuste cenu trochu usmlouvat, ale ne všude se vám to povede).

Dlouhodobý pronájem:

 • Spolubydlení se šváby – 2 000 Kč/měsíc
 • Standardní ubytování – 7 000 Kč/měsíc (teplá voda, postel, sdílená kuchyňka a třeba i sdílený bazén)
 • Domeček bez bazénu – 10 000 Kč/měsíc (cca 3 ložnice)
 • Vila s bazénem – 20 000 Kč/měsíc (cca 3 ložnice)
 • Luxusní vila – 40 000 Kč/měsíc (cca 4 ložnice, velká zahrada, velký bazén a prostě luxus)
 • Roční pronájem vily s bazénem – 230 000 Kč/rok (3 ložnice a sdílený bazén)

Nesmíme zapomenout, že na Bali se platí nájem dopředu klidně i na rok!

Pronájem skútru:

 • Krátkodobý pronájem – 160 Kč/den
 • Dlouhodobý pronájem – 50 Kč/den (většinou od 2 týdnů víc)

Jídlo:

 • Pouliční stánky – 10 až 15 Kč
 • Warungy – 30 až 70 Kč
 • Restaurace – 100 až 200 Kč
 • Zahraniční restaurace – 200 až 1000 Kč

V článku jsem se vám snažila shrnout přibližné náklady, ne abyste mi vynadali, že vás to vyšlo jinak, protože toto a tamto. 😀 Každá část ostrova je jiná a má jiné ceny. Také záleží, v jakém období se na Bali chystáte. Mám pocit, že jak začne sezóna, všechno je minimálně jednou tak drahé.

Další informace o cenách najdete také v Bíbrově článku o nákladech na život na Bali.

Pokud jste na Bali už byli, napište mi prosím do komentářů, jak vás vaše dovolená vyšla a co jste všechno zažili 🙂

Odebírejte novinky o Bali!

Přihlašte se k odběru novinek a nic Vám neunikne. Můžete teď hned:

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Ze seznamu odběratelů se můžete kdykoliv odhlásit.

Štítky: , ,

 
Uloženo dne 3.11.2017. Rubrika Ceny. Komentářů: 6.

Autorem článku je Lenka Bucharová

Ve 22 letech se odstěhovala do JV Asie a začala pracovat online. Začala psát příběhy z cest a poskytovat informace, jak si užít dovolenou na Bali za nízké náklady. Zajímá se o fotografii a úpravu webových stránek.

6 komentářů k “Za kolik pojedete na Bali? Cena dovolené na Bali”

 1. Dne 10.12.2017 at 22:25 Beran responded with... #

  Ahoj Lenko 😉
  Dobře napsáno a střízlivě vysvětleno.
  Člověk si skutečně musí uvědomit co vlastně od takového výletu očekává…
  Jestli je to člověk co netrvá na pohodlném ubytování, protože na pokoji stráví minimum času a raději peníze investuje do výletů a poznávání, nebo potápění.
  Popřípadě se jedná o člověka co raději pohodlné a čisté ubytování a hodlá se jen slunit na pláži.
  Nebo se jedná o člověka co si splní filmový sen a touží prožít dovolenou v luxusu.
  Každopádně jsme v roce 2017 poprvé s manželkou navštívili Bali a přizpůsobili jsme plánování našim preferencím.
  Nemáme rádi přeplněné pláže a ruch a dáváme přednost spíš poznávání…
  Letenky nám vyšly na 16 500,- pro každého (Praha-Londýn-Singapore-Denpasar)
  Ubytování komplet i se snídaní 4 500,- (vlastní wc a sprcha, velká postel a balkon)
  Celkově bez těchto nákladů jsme měli útratu 40 000,- za 14 dní díky potápění a ježdění po ostrově s průvodcem + jídlo, masáže a pivo (jednou jsme se rozšoupli jako v ČR a pak jsme za pivo platili 2 500Kč)
  Jasně že to není málo, ale chtěli jsme poznávat a užít si to bez zbytečného luxusu.
  Jde to i levněji, ale to by se člověk nikam nepodíval a ruku na srdce – když už letíte takovou dálku tak by to byla škoda.

  • Dne 6.3.2018 at 22:45 Paloš responded with... #

   Zdravím ,úplně jsem nepochopil těch 40.000,-můžete mi to trochu víc vysvětlit, díky P.

 2. Dne 14.3.2018 at 18:19 Týna responded with... #

  Ahojky, díky za článek, akorát jsme se vrátili z 3 týdenní dovolené z Bali, byli jsme tam od 23.2 a dovolená nás vyšla na 28 000 Kc osoba včetně letenek(ty byly za 15.500),takze utrata cca 12 500 na tři týdny na osobu a to jsme si docela užívali. Je možné, že na Bali nyní nebyla sezóna a tak bylo vše levnější, nicméně spousta věcí jde udělat v pohodě a levněji. Byli jsme na Gili, na Jávě- jeli jsme z Ubungu bemem do Gilimanuku za 50 000/os. 3 hod, pak za 6500 rp trajekt a na Kawah Iljen jsme sli s vybornym pruvodcem od Rumah Tourist- bývalý dělník, skvele provede – cena výletu včetně všech transportů 175.000 rp- takže 10 000 to stat nemusi, ale samozrejme komfort je jinde- i kdyz zpet jsme pak ukecali nejakyho ridice, že nas hodil za 250 000 rp ale ja radsi cestu bemem- byla to vetsi sranda, poznate mistni a jeli jsme podobne dlouho. Dále jsme navštívili i Bromo- opět s výletem z hotelu(650 000 rp i s noclehem a vsemi transporty) a objeli hlavní turistickou část Bali po vlastní ose na skútru-Ubud,chramy na sever od Ubudu, Jatiluwith, Munduk a okolí, Lovina, Semkumpul a dalsi vodopady, Amed, Tirta Gangga- tam jsme nechali skutr a lodi na |Gili- pak opet navrat do Amedu a pak z Amedu pres Padang Bai do Denpasaru. Zvladli jsme hlavni atrakce, chramy, potapeni na Gili i spoustu masaží od paní na plaži či v salonu, vestinou 70 000 rp za hod. Jídlo jsme taky meli skvele,rozhodne jsme nejak nesetrili-takze Bali jde i levneji, ale chce to si to organozovat po vlastni ose, vyhadat levny skutr. Ubytovani jsme vestinou mivali i s bazenem, pekne, jen jednou jsme ulitli u Munduku na One home stay and warung- tam se mi moc nelibilo, ale jinak parada nejvetsi- zamlouvano vzdy tak den dopredu preś agodu, vzdy tam byla nejaka akce – x%, tak jsme do toho šli. Ale možna je to i tim, ze nyni jsou skutecne off season ceny:)

  • Dne 16.3.2018 at 10:15 Bíbr responded with... #

   Ahoj Týno, to je pro mnohé dobrá zpráva, že to jde i levněji 🙂 Je to hodně individuální. Obecně to funguje tak, že buď má člověk čas nebo musí mít peníze.

   • Dne 18.3.2018 at 20:41 Týna responded with... #

    Jj, možná jsme měli štěstí na to, že to bylo mimo sezónu, plus navíc tam bylo ještě méně turistů kvůli Gunung Agung- aspoň nám to říkali, že nedávné probuzení sopky to trochu snížilo.
    Jinak díky za web a přednášku, Ercefuryl nás zachránil:D.
    Těžko si zvykám zpátky doma na místní klima, děs, užívej toho, že tam můžeš žít 🙂

    • Dne 19.3.2018 at 12:59 Bíbr responded with... #

     Ercefuryl vše vyřeší 😀 Těší mě, že přednáška se líbila a cestu jste si užili 🙂

Přidejte svůj komentář