Praktické informace o Bali

Kam na Bali k zubaři? Cena čištění zubů ultrazvukem

Na Bali je mnoho zubařů. Někteří jsou kvalitní, někteří méně. V Česku je to stejné. V zásadě na Bali prý není žádný hrozný zubař, ale přesto je lepší jít k nějakému ověřenému  – zuby máte jen jedny. Vyzkoušel jsem si čištění zubů ultrazvukem v luxusní klinice v Kutě.

Po půl roce jsem si potřeboval dojít na pravidelnou očistu zubů ultrazvukem. Ptal jsem se místních, kde najít dobrého zubaře s ultrazvukem. Ultrazvuk je bohužel drahé specielní zařízení, které moc zubařů na Bali nemá.

Na doporučení místního kamaráda jsem našel jednoho zubaře v Jimbaranu, ale měl zrovna zavřeno a na dveřích nebylo telefonní číslo. Smůla. Znovu se mi tam nechtělo, takže přišlo na řadu hledání zubaře na internetu.

Bali 911 Dental Clinic

Na anglických diskuzních fórech jsem našel dobře hodnocenou zubní kliniku Bali 911 Dental Clinic.

Objednal jsem se telefonicky. Všichni tam umí skvěle anglicky. Je potřeba se objednat, mají dost zákazníků. Kupodivu nejen turisti, ale i bohatší balijci do kliniky zajdou. Potkal jsem tam například majitelku malého penzionu v Ubudu. Pokud někam chodí místní, je to dobrá známka – zařízení nebude předražené a pokud je drahé, je to kvůli skutečné kvalitě.

Při příchodu vás uvítá sympatická recepční, vyplníte nějaký malý formulář a posadíte se na pohodlném gauči. Při čekání můžete sledovat televizi a dát si vodu. Poměrně luxusní.

Jak probíhalo čistění ultrazvukem

Při čištění zubů ultrazvukem nade mnou stály dvě slečny. Jedna čistila, druhá držela savku a sem tam té druhé pověděla, že někde vidí zapomenuté nevyčištěné místo. U toho si sem tam něco brebentily indonézsky, což je normální. Balijci rádi mluví. Pořád.

Čistily mi zuby opravdu pečlivě, neničily zbytečně dásně nebo podobně, jak se stává u méně šikovného zubaře. Byly to opravdu šikovné slečny dělající svou práci dobře. Dávám jim jedničku.

Sympaťandy, jenom nevim jak pod tou rouškou vypadají.

Sympaťandy, jenom nevim jak pod tou rouškou vypadají.

 

Cena vyčištění zubů ultrazvukem na Bali

Celá akce mě stála 400t. rupií, tedy asi 880 korun. To není zrovna nejlevnější, pravda. Ovšem jde nejspíš o nejlepší kliniku na Bali. Platit můžete kartou.

V Praze zubař na takové úrovni stojí 2x tolik. Chodím v Praze k zubařce, která mi čištění dělá zadarmo v rámci pojištění. Nebo jsem byl v soukromé zubní ordinaci na dobré úrovni za 500 korun. Čištění ultrazvukem v luxusní klinice stojí 1500 korun.

Doporučuji návštěvu tohoto zubaře?

V této klinice nepořídíte levnější zubařské ošetření, než v Čechách, to rozhodně ne. Pokud ale chcete ten nejlepší přístup, luxusnější prostředí a kvalitu, pak byste v Praze zaplatili víc.

Kdybych měl nějaký problém, třeba kaz, asi bych radši dal víc peněz a šel do této kliniky, než hledal nějakého zubaře a testoval jestli je dobrý nebo ne. Tady nemusím nic řešit, umí dobře anglicky a kvalita je ověřená turisty, kteří o tom psali na internetu.

Takže ano, doporučuji, ale jestli vaše ošetření počká, radši jděte v Česku k ověřenému levnějšímu zubaři.

Jak to dělají cizinci

Zubařské ošetření na Bali je oblíbené Australany, kteří jezdí do těch nejdražších klinik (jako je výše uvedená) na různé složitější zákroky, které jsou v Austrálii o hodně dražší.

Známý byl na složitější zubařské ošetření na Filipínách a nemůže si to vynachválit. Cena byla velmi nízká a zubařka přitom studovala nějaký čas v Evropě a byla špičková. Filipíny jsou údajně skvělou destinací pro „lékařskou turistiku.“

Odkaz a mapa

Bali 911 Dental Clinic

Klinika je umístěná v druhém podlaží nákupní galerie Bali Galleria Mall.

Fotografie

Vchod jak do obchodu, zubař je taky v nákupní galerii v 2. patře

Vchod jak do obchodu, zubař je taky v nákupní galerii v 2. patře

 

Sympatické slečny na recepci u mí perfektně anglicky

Sympatické slečny na recepci umí perfektně anglicky.

 

Recepce

Recepce. Tam vzadu je masážní křeslo, bohužel jsem neměl čas vyzkoušet.

 

Štítky: , ,

 
Uloženo dne 21.1.2012. Rubrika Praktické informace o Bali. Komentářů: 2.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

K článku zatím nejsou komentáře. Buďte první, kdo napíše komentář :)

Přidejte svůj komentář