Postřehy a zážitky

Jak vypadá období dešťů na Bali? Kdy jet na Bali?

Období dešťů na Bali vypadá asi takhle: prší, je zataženo a sem tam je vichřice. Neprší non-stop, ale ani se nedá říct, že prší jen jednou za čas.

Kdy je období dešťů na Bali?

Období dešťů na Bali se všude uvádí od října do března.

Osobně jsem byl na Bali už 2x v říjnu-listopadu a podle mě to je na návštěvu ještě úplně pohodové počasí. Naopak mi vyhovuje, že sem tam sprchne a ochladí se. V listopadu už ale můžete narazit na docela silné deště, takže na to se psychicky připravte. Nebude pršet celé dny, ale sem tam se může strhnout velmi silný slejvák.

V období sucha neprší skoro vůbec, jenom jednou za hodně dní. Až by jeden docela rád nějaký ten deštíček měl.

Z dvou absolvovaných říjnů a listopadů bych pocitově spíš řekl, že období dešťů začíná koncem listopadu, možná ještě později. Samozřejmě podle dvou let nemůžu zavádět statistiku, takže nevím jak je to jiné roky. Prostě podle mě v říjnu a začátkem listopadu můžete klidně na Bali jet a že bude pršet třeba celý týden nehrozí a hlavně většinu dne bude slunce.

Počasí Bali

Na grafu vidíte, že období dešťů je nejintenzivnější od prosince do března.

 

Jak vypadá začátek období dešťů na Bali?

Někdy v říjnu a listopadu začíná sem tam pršet. Většinou ale prší až později odpoledne a v noci. Jsou to spíš oddělené kratší přeháňky. Prší třeba hodinu, pak přestane a hned vysvitne slunce a je zase azuro. Celodenní déšť jsem v říjnu nebo listopadu nezažil.

Ani není potřeba mít sebou plášťenku. Když prší schováte se a déšť za chvíli přejde. No dobře, tu pláštěnku byste si radši vzít měli.

Pláštěnku si nemusíte kupovat v Praze, na Bali mají skvělé pláštěnkové pončo za 80 korun.

Teplo je na Bali pořád. I když jsou ty největší slejváky, zima vám nebude. I když v promoklém tričku celý den bych být nechtěl, hlavně ve větru u moře nebo na motorce.

Jak vypadá období dešťů v plném proudu?

Někdy v prosinci se to začíná lámat do skutečného období dešťů. To už je na dovolenou horší, protože je většinu dne komplet zataženo a slunce svítí jen menšinu dne. Jak se to zlomí do tohodle období, azuro může být třeba celý týden jen výjimka,  některé týdny je většinu týdne zataženo a každý den prší. Někdy prší třeba tři dny v kuse.

Vichřice

Občas se strhne pořádný slejvák a k tomu ještě vichřice. Takže nejen že z nebe padají kýble vody, ještě s nimi smýká sem tam vichr, padá „bordel“ ze stromů, občas vítr odnese někomu střechu a tak.

Kdy je tomu konec?

Někdy koncem ledna tohle období začíná končit. Týdny už jsou z větší části slunečné a prší menšinu dní. Taky už je méně zataženo a spíš je slunce.

Kdy jet na Bali?

Někdy začátkem února začíná suché období, tak od té doby můžete o odjezdu uvažovat.

Dál kterýkoli měsíc až do října. Podle mě můžete na Bali klidně jet ještě v říjnu a začátek listopadu je taky v pohodě. Prosinec a leden už je docela velký risk. Může být pěkně, ale taky nemusí. A hlavně pokud máte omezenou dobu na pobyt, bude vám propršený týden dost vadit. Konec prosince a leden bych nejezdil, azuro bude spíš výjimkou a může se stát, že bude pršet několik dní v kuse.

Fotografie následků vichřice před dvěma dny

Ne, ta střecha neměla zakrývat vedení vysokého napětí. Ta střecha původně seděla na sto metrů vzdáleném hotelu.

Následky vichřice na Bali

Následky vichřice na Bali

 

Štítky:

 
Uloženo dne 23.1.2012. Rubrika Postřehy a zážitky. Komentářů: 30.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

30 komentářů k “Jak vypadá období dešťů na Bali? Kdy jet na Bali?”

 1. Dne 21.2.2013 at 21:29 danuba responded with... #

  Ahojky,
  my jsme na Bali pobývali pouze leden,únor,březen,čtyřikrát po sobě a právě jen v lednu /psala jsem si deník/ jsme prožili dvě velké bouřky a opravdu pouze přepršky nebo krátký lijavec,což bylo vlastně moc dobře,protože v tomto období teploty nad 40°C byly normou.Pravdou je,že mluvím o době před více jak osmi lety a dnes bývá klima nevyzpytatelné po celém světě.Byla to naše zažitá zkušenost a i proto se Bali stalo naší srdeční záležitostí – bohové nám prostě přáli :o)
  Za sebe bych Vám chtěla moc poděkovat,je tu spousta užitečných rad a postřehů,prima fotky,jenom je mi trošičku smutno z toho turistického rozmachu,který je fakt nebývalý… bývalo opravdu magické,měnilo náhled i charakter
  Moc zdravím danuba

  • Dne 22.2.2013 at 05:01 Bíbr responded with... #

   Ahoj danubo, děkujeme za pochvalu a třeba někdy na viděnou na Bali 🙂

   • Dne 23.2.2013 at 00:03 danuba responded with... #

    Ahojky Bíbře, neděkujte,zasloužíte si a stopro bych se ozvala,plány jsou 🙂

 2. Dne 10.8.2013 at 09:32 Vlada responded with... #

  Ahoj chystáme se z kamarádkou na Bali 20.února do nějakého 20.března nevíš jaké tam bývá počasí jestli zrovna nechytnem to nejhorší období deštů??

  • Dne 10.8.2013 at 19:25 Bíbr responded with... #

   Ahoj, rok od roku se to liší, tak jako letos je v ČR léto super a loni stálo za prd. Nejde předem říct jak to přesně bude. Třeba naposled na Bali v období sucha dost pršelo, jindy v období dešťů zas tak moc neprší. Je to různý. Průměr vychází tak, že tvůj termín by to už mohlo docela jít, ale čert ví.

 3. Dne 13.8.2013 at 11:29 Vlada responded with... #

  jasný no tak aspon díky za nějakou odpověd

 4. Dne 21.8.2013 at 11:39 Vlada responded with... #

  ahoj chci se zeptat jaké by jsi nám doporučil boty si vzít na Bali v tom našem termínu chceme docela chodit na výlety tak jestli vysoké trekové nebo spíše nízké aby se nam ve vysokých nepařily nohy dík za odpověd

  • Dne 21.8.2013 at 11:45 Bíbr responded with... #

   Ahoj, boty nízké a i v těch bude vedro.

 5. Dne 18.11.2013 at 01:39 Kili responded with... #

  Ahoj mám v planu jet od 10 do 24 ledna .Kdyby jsme chytli hodně silné deště jde před nimi utéct na jiný ostrov nebo to bude všude stejne počasí ? Dík

  • Dne 18.11.2013 at 04:48 Bíbr responded with... #

   Když sněží v Brně, neznamená to, že v Praze sněží taky. Nicméně zima je všude a sněžit může kdekoliv 😉

 6. Dne 19.12.2013 at 13:18 Kamila responded with... #

  Ahoj, máme koupené letenky na Bali na 30.prosince, ale až teď jsem si pořádně přečetla, že celý leden prší. Je to opravdu tak? Jak tam momentálně je prosím? Předem moc děkuji.

  • Dne 19.12.2013 at 15:59 Bibr responded with... #

   Momentálně to docela jde, takže možná budete mít štěstí. Čert ví, tohle se může kdykoliv otočit a najednou prší celý týden.

   • Dne 19.12.2013 at 16:30 Kamila responded with... #

    Ok, děkuju, tak budeme doufat, že se to vždy vyprší přes noc a přes den bude pěkně.

 7. Dne 9.7.2016 at 22:06 Tom responded with... #

  Ahoj,
  jak to vypadá s počasím začátkem října ??? ¨
  plánuji cestu na Bali, ale celkem se bojím počasí…
  díky !

  • Dne 13.7.2016 at 11:27 Bíbr responded with... #

   Začátek října je v pohodě, neboj 🙂

   • Dne 23.8.2016 at 22:50 Tom responded with... #

    Ahoj,
    tak jsme to na konec přehodnotili a plánujeme odlet kolem 14.10 do KUL s Emirates a poté s AirAsia do DPS. Návrat kolem 28.10. Co jsem četl, tak by to mělo být i tak ok 🙂

    • Dne 24.8.2016 at 10:50 Bibr responded with... #

     To by mělo být v pohodě 🙂

 8. Dne 9.10.2016 at 13:24 Filip responded with... #

  Pomaly sa zacina obdobie dazdov, no to co si ludia pod nim predstavuju je casto velmi chybna povera. Obdobie dazdov je prijemnejsie nez sucho. Za sucha je tu privela turistov, ceny su drahsie a vsade je prach. Pocas obdobia dazdov sa vsetko krasne zazelena. Nezabudajte, prsi vacsinou len v horach a v noci.

 9. Dne 11.10.2016 at 14:59 Katka responded with... #

  ahoj, tak koupena letenka 28.3.-12.4. dle tvých info, už by v tuto dobu mělo být počasí v pohodě, co se týče dešťů?
  co jsem hledala na netu, tak se názory opravdu hodně liší…tak snad jsem nekoupila špatně….

  • Dne 11.10.2016 at 17:51 Bíbr responded with... #

   Názory se lidí podle toho, jestli dotyčnému zrovna pršelo nebo ne 🙂 Podle mě je to v pohodě, ale uvidíš. Každopádně ty deště v dubnu nejsou nijak hrozné, kdyby pršelo.

 10. Dne 11.10.2016 at 19:17 Jarda responded with... #

  Zdravím,

  období dešťů, velký strašák… Co jsem četl i tady, listopad by měl být docela v pohodě, nejhorší je tedy prosinec a leden, od konce února opět jakžtakž, že? Moc se chceme na Bali podívat a pořád přemýšlíme, jenže tento rok je možnost listopad a pak maximálně leden, ale ten vylučuji.

  Jarda

  • Dne 11.10.2016 at 19:20 Bíbr responded with... #

   Já byl na Bali poprvé právě v listopadu už před mnoha lety a bylo to v pohodě, i když občas pršelo. Ale každý rok je jiný. Nicméně lidi běžně jezdí na Bali na Vánoce. S těmi dešti to není úplná hrůza, ale prostě jsou i jiné destinace, kde v tu dobu vůbec neprší, tak si člověk musí zvážit, kam chce. V období dešťů jsou zase dobré ceny pronájmů, to taky není k zahození.

   • Dne 19.10.2016 at 10:01 Jarda responded with... #

    Zdravím,

    děkuji moc za odpověď, abych řekl pravdu, o déšť mi ani tolik nejde, to co je na podzim u nás se nedá skoro srovnávat, hnusně a ještě k tomu nejlépe zima a vítr…

    Zajímalo by mě, jak to vypadá na Bali, objeví se na několik hodin denně slunko nebo je pouze šeď? A co jsem se dočetl, větší strašák jsou prý odpadky z moře, které je více rozbouřené a poté jsou špinavé pláže, je to pravda, máte někdo zkušenosti?

    Děkuji moc.

    Jarda

    • Dne 20.10.2016 at 23:46 Jarda responded with... #

     Tak nakonec Bali příští rok a teď listopad Filipíny, snad se zadaří 🙂 I tak díky za vše.

     Jarda

 11. Dne 11.10.2016 at 22:24 Libor responded with... #

  Ahoj,

  bylo by mozne domluvit pronajem auta od 14. 10. – 22. 10. pro 5 lidi? Za jakych podminek?

  Diky za odpoved, Libor

 12. Dne 11.1.2017 at 03:50 Veronika responded with... #

  Prave odlitame z Bali. Byli jsme tu od 27.12.
  Letenky jsme koupili v kvetnu a od te doby jsem brouzdala internetem a hledala, jestli se vazne mam bat obdobi destu. Zrovna tahle stranka me docela vydesila.
  Za sebe chci rict, ze tohle obdobi bylo uplne nejlepsi pro cestovani na Bali, zrejme jsou vsichni turiste vydeseni z obdobi destu, takze tu nebylo moc lidi. Na spouste plazich a prirodnich krasach jsme tak byli sami. Ceny jsou v teto dobe i dvakrat nizsi a pocasi? Prvni tyden jsme stravili na Bali, kde nam sprchlo ze 7mi dnu asi trikrat pres den. Dest jsme UVITALI, protoze je dost velke teplo jinak, neumim si predstavit leto zde. Zadny z nasich vyletu to nepokazilo. Stacilo pockat treba pul hodky, nez dest presel. Druhy tyden: Gili Air, Lembongan, Nusa Penida – neprselo nikde.
  Nebojte se obdobi destu! Vyuzijte ho!

 13. Dne 1.10.2018 at 12:40 Jarda responded with... #

  Zdravím,

  mohu se optat, jaká je aktuální situace na Bali, respektive Lomboku po sopce a zemětřesení?

  Díky moc, strašně bychom se už konečně podívali, ale buď nám to nevyšlo nebo ….

  Jarda

 14. Dne 6.10.2018 at 10:06 Markéta responded with... #

  Dobrý den, po přečtení článku nevím, zda se obávat, ale pro jistotu se zeptám? 2. polovina října v okolí Sanuru je ok? Konkrétně 17-28.10.?

  Pro nás je to jediná možnost, máme to jako svatební cestu a chceme být i u moře, samozřejmě i cestovat… Z hlediska financí nám to příjde ještě zvladatelný… btw. jsou určité výlety, kde se vyplatí vzít si průvodce?Jaké výlety bychom si mohli obstarat „sami“ ? Myslím tím rýžová pole, chrámy, atd….co byste doporučil? Slyšela jsem o raftech, že je to nádhera…ale 105 USD na hlavu mně příjde opravdu přemrštěný…Díky moc za případně odpovědi

 15. Dne 27.12.2018 at 21:06 Aleš responded with... #

  Ahojte, děkuji za info. Já budu jeden z tech, který z 3 týdny odletí v období dešťů a období po tsunami a budu si to chtít užit a využit doby bez turistů 🙂
  Údajně není na rozchod lepsi náplasti než měsíc na Bali 🙂
  Třeba se uvidíme.
  A.

Přidejte svůj komentář