Postřehy a zážitky

Ceny mobilních telefonů na Bali. Levné? Ani náhodou!

Možná vás napadlo, že když je Bali tak levné, tak by taky měli mít levné mobilní telefony. Bohužel, růžové to s cenami mobilů není, posuďte sami.

Nokia 1280

Nokia 1280

Moje milá Nokia už chudinka byla tak opotřebovaná, že jsem se rozhodl koupit si nový mobil. Celý natěšený, že budou mobily na Bali levné jako třeba jídlo na Bali, jsem obešel obchody s mobilními telefony a byl co? Byl zklamaný.

Ceny mobilů na Bali jsou vyšší než v Česku, takže se vůbec nevyplatí je kupovat. Ještě k tomu přijedete zpět do Česka a nebudete mít záruku, čili máte ještě znevýhodněnou situaci. Nehledě na to, že mobil budete mít v angličtině a často bez možnosti nahrát si tam češtinu dodatečně.

Na Bali frčí Blackberry, má ho hodně lidí. Tak jsem si říkal, že je asi levný. Není levný, je pěkně drahý. Jsou to pěkné mobily se spoustou funkcí a kvalitní, ale jsou drahé.

Ceny mobilů Blackberry

 • Blackberry 8520 Gemini – 3960 CZK
 • Blackberry 9100 Pearl 3G – 4840 CZK
 • Blackberry 9300 Gemini 3G – 5280 CZK

Pro telefony Blackberry není s Českem srovnání, protože v Česku už je nekoupíte.

Ceny mobilů Nokia

 • Nokia C6 – 5500 CZK (v Česku 3700)
 • Nokia C6-01 – 6600 CZK (v Česku 4500)
 • Nokia N8 – 9460 CZK (v Česku 5800)
 • Nokia C7 – 5500 CZK (v Česku 5000)
 • Nokia 1280 – 460 CZK (v Česku 490)

Jak sami vidíte, žádný hit. Některé telefony jsou na Bali o hodně dražší. Jediný levnější je mobil Nokia 1280 za pár kaček.

Píšu sem jen ceny značkových známých mobilů. Existují i levné čínské „značky,“ které jsou opravdu levné, ale bohužel kvalita je tomu úměrná. Zkusil jsem dva čínské mobily a i když mají televizi a super repráky a já nevím co ještě, jsou prakticky nepoužitelné (podrobněji v článku o přesměrování telefonů). Čínský mobil totiž často neumí to základní – telefonovat. Zkreslují hlas, obsluha adresáře je nepochopitelná až nemožná, psaní SMS pomalé a tak vůbec, prostě nepoužitelný mobil, který by v Evropě vůbec neprošel na trh.

Kde koupit?

Pokud přece jenom mobil koupit musíte, pak vám doporučím ulici v hlavním městě Denpasar. Jmenuje se Imam Bonjol, Teuku Umar.

Odebírejte novinky o Bali!

Přihlašte se k odběru novinek a nic Vám neunikne. Můžete teď hned:

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Ze seznamu odběratelů se můžete kdykoliv odhlásit.

Štítky: ,

 
Uloženo dne 19.3.2012. Rubrika Postřehy a zážitky. Komentářů: 2.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

2 komentáře k “Ceny mobilních telefonů na Bali. Levné? Ani náhodou!”

 1. Dne 21.3.2012 at 09:40 Martin responded with... #

  To je paradox co, čím víc jedeš na západ, tím víc jsou takové ty masové věci, jako mobily, elektronika, mobilní volání, trička, značkové oblečení levnější. Naopak na východě jsou levnější ty služby, jako masáže, uvaření kafe atd…

  Asi je to daný tím, že na západě je mnohem větší konkurence mezi firmami a v retailu vůbec a jede se v takovém množství, že se to prostě vyplatí i s nižšími cenami. Naopak na východě je levná pracovní síla, takže ty služby jsou taky levnější.

  Alespoň tak to vidím já.

  • Dne 21.3.2012 at 09:45 Bíbr responded with... #

   Přesně Martine, taky si myslím že tak to bude. Ono je to taky dané odbytem. Když někde prodají firmy málo výrobků, musí být dražší aby se to vyplácelo.

Přidejte svůj komentář