Praktické informace o Bali

Čínská restaurace pro labužníky v Kutě na Bali

Jedinečná, výborná, se skvělou obsluhou, čistá, pro Čecha levná… To jsou jen některé ze skvělých přívlastků, které směle můžu dát čínské restauraci Fortuna na Bali, v čínské čtvrti v Kutě. O jídle už jsme psali v článcích Ukázky jídel na Bali a Kde se na Bali v Kutě dobře a levně najíst.

Po příchodu se vás ihned ujme milá obsluha a usadí vás ke stolu. Pokud je vás víc, půjdete ke kulatému stolu, abyste mohli jíst po čínském stylu – uprostřed je otočná skleněná deska, na kterou se dává jídlo a všichni jedí všechno – otáčíte si deskou, abyste před sebe dostali právě tu vaší oblíbenou dobrotu.

Majitel je starší Číňan, který se narodil v Indonésii. Mluví dobře anglicky a rád vám doporučí něco fajn k snědku. Majitel je v restauraci pořád, každý den.

Fotografie

Pohled z ulice na vchod do restaurace:

Pohled z ulice

Interiér:

Interiér restaurace

Interiér:

Interiér

Kreveta, čeká na svého jedlíka. Pokud si dáte krevety, s naprostou samozřejmostí je vyloví čerstvé z akvária a připraví jen pro vás.

Kreveta

Ikan Gurami, čili ryba Gurami. Jednu nám vylovili a připravili. Byla moc dobrá.

Ikan Gurami

Krabi:

Krabi

Jídlo pro dva. Zapomněl jsem fotit, tak se omlouvám, ale jídlo už je rozjedené 🙂 Rýže je v této restauraci také výborná. Takhle dobrou rýži jsem ještě nejedl.

Jídlo

Majitel restaurace se se mnou s radostí vyfotil. Byl rád, že jsme právě z té jeho čínské restaurace „na větvi.“

Majitel restaurace

Kde je labužníkův ráj, čínská restaurace Fortuna?

V Indonésii a na Bali také, je hodně Číňanů. Jsou tady už dlouho, narodili se tu. Nejsou to komunisti a mluví spolu čínsky. I v Kutě mají svou čínskou čtvrť a v této čtvrti ulici Jalan Imam Bonjol, kde jsou čínské restaurace. Jsou si všechny velmi podobné. Stejné typy stolů a ve všech jsou akvária s živými mořskými živočichy k snědku. Nicméně po vyzkoušení 3 restaurací v této ulici máme jednoznačného favorita a tím je restaurace Fortuna, o které je tento článek.

Čínská čtvrť je dost daleko od pláže Kuta, takže pěšky bych jít nedoporučil. Na motorce nebo autem je to 10 minut. Taxi vás odveze za 30 korun (musíte trvat na tom, že chcete jet na taxametr, tj. „agrometer“).

Ceny

  • Čerstvá ryba vylovená z akvaria, viz fotky. Ikan Gurami Goreng Saus Asam Manis … 150,-Kč
  • Žraločí ploutev, kuřecí polévka … 800,-Kč
  • Krevety … od 100,-Kč
  • Hot plate (horká pánev s masovou směsí) … od 70,-Kč
  • Čaj … od 10,-Kč
  • Cola, Fanta … 20,-Kč
  • Čerstvý džus (skutečně čerstvý, právě vyrobený z ovoce) … 30,-Kč

Jak sami vidíte, ceny jsou na Indonésii vyšší, nicméně pro Čecha stále příznivé a přitom jde o naprosté lahůdky.

Pokud do restaurace zavítáte, zkuste panu majiteli vyřídit pozdravy od Čecha, třeba si vzpomene 🙂

Štítky: ,

 
Uloženo dne 20.9.2011. Rubrika Praktické informace o Bali. Komentářů: 2.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

K článku zatím nejsou komentáře. Buďte první, kdo napíše komentář :)

Přidejte svůj komentář