Postřehy a zážitky

6 pláží na Bali, které stojí za to vidět

Vybrala jsem šest pláží na Bali, které jsem osobně navštívila a stojí za návštěvu. Těchto šest pláží jsou jedním z důvodů, proč je malý ostrov Bali tak oblíbený a mnoha lidmi milovaný.

Mezi nejznámější pláže na Bali patří Kuta, Seminyak a Legian, které jsou vysoce navštěvované, ale bohužel od všech těch lidí také špinavé a někdy jsou na nich odpadky. Jsou to městské pláže plné lidí. Jsou vhodné pokud chcete rušno, potkat lidi, dát si pivo s ostatními cizinci nebo potkat Indonésany. Bali samozřejmě nabízí daleko víc pláží, než jen tyto tři městské. Právě na ty krásné další pláže jsem se zaměřila.

Pláže na Bali jsou zasazené do atmosféry tvořené mírumilovnými místními obyvateli, kteří se z Vás sice občas budou snažit stáhnout i poslední rupii, ale alespoň s úsměvem. Celková pohodová atmosféra Vás bude provázet po celou dobu Vašeho pobytu a nebude se Vás chtít pustit ani po návratu domů.

Musím podotknout, že Bali není úplně plážová destinace. Pláže jsou nádherné, ale voda je většinou samá vlna a na plážích není moc stínu. Díky tomu jsou pláže na Bali krásným místem pro vnímání přírody, posezení a pohled na nádherné výhledy a západy slunce nebo samozřejmě surf, ale to nejlepší mnohadenní koupání v paprscích slunce nabízí spíše například Karibik.

Moře na Bali poskytuje perfektní vlny a úžasné západy slunce. Bali je ráj surfařů, snílků, důchodců, boháčů i chudáků, každý si tu najde své. A teď už se podívejte, které pláže jsem pro Vás připravila i s fotografiemi:

Pláž na Bali 1. Nyang Nyang

Tahle pláž je přesným opakem Kuty. Většinou zde nepotkáte ani živáčka (kromě postaršího pána, který zde prodává vlastnoručně vyrobené náramky a vychlazený Bintang).
Pláž se nachází kousek od chrámu Uluwatu na poloostrově Bukit a svým vzhledem připomíná opuštěnou Robinsonovu pláž. Přístup na pláž není úplně snadný, prašná cesta se vine z kopce, v žabkách to není moc ideální, ale zvládne to každý. O to víc se Vám nebude chtít zpátky nahoru.

Pláž je dlouhá asi 3 km a jak již bylo řečeno, budete pravděpodobně jediní návštěvníci tohoto téměř nepoznaného místa. Nejsou zde žádné hotely, žádné warungy ani žádní dotěrní obchodníci. Tahle pláž je zkrátka ráj na zemi.

Pláž na Bali 2. Balian

Tato pláž s téměř černým pískem a oblými kamínky je rájem surfařů. Pokud nejste milovníky přeplněných pláží, budete to tady milovat. Pláž se nachází asi 60 km severně od Kuty ve vesnici Lalang Linggah a do moře zde ústí jedna z největších balijských řek – Balian, což v překladu znamená posvátný.

Pokud sem budete cestovat z Kuty, rozhodně si dejte pozor na silnici, respektive „dálnici“, která je v opravdu bídném stavu. Těžké nákladní automobily, které vozí na Bali náklady z Jakarty, nejsou zkrátka stavěné pro balijské silnice, na kterých se to dost podepsalo. V silnici jsou opravdu velké díry, některé poměrně i dost hluboké. Pokud tedy nechcete stavět na každém desátém kilometru v servisu nebo v horším případě, pokud si nechcete přivodit úraz, buďte na této silnici nejvýše obezřetní.

V okolí je pár hotelů, restaurací, půjčovna surfů či jóga studio. Život zde plyne pomalu, nikdo nikam nespěchá a toto místo tak působí velmi klidným dojmem.

Pláž na Bali 3. Melasti

Na Bali jsou dvě pláže, které nesou tento název. Melasti, o které pojednává tento odstavec, je pláž nacházející se nedaleko slavného chrámu Tannah Lot.

Na pláži najdete miniaturní vodopád. Pokud budete mít štěstí, můžete po cestě z pláže shlédnout i tradiční tanec Kecak. Vstupné na toto vystoupení je zde 50 tisíc rupií na osobu (necelých 100 czk). To je skoro o polovinu méně, než by jste za stejné vystoupení zaplatili v Ubudu.

Od Tannah Lot dojdete na pláž pěšky za necelých 15 minut. Lze sem dojet i autem – pokud zvolíte tento způsob přepravy, nenechte se odradit od hlídačů u Tannah Lotu, kteří Vám budou tvrdit, že musíte zaplatit vstup (který není zrovna malý), abyste se na tuto pláž dostali – není to pravda.

Na pláž se autem dostanete tak, že těsně před vjezdem do Tannah Lot zahnete doprava na užší vedlejší silnici. Ideální kombinace je vyrazit na tuto pláž před západem slunce a poté se přesunout o pár metrů dál ke sledování tradičního balijského tance.

Jelikož je tato pláž méně známá než její jmenovkyně, která se nachází poblíž Kuty, je zde vysoká pravděpodobnost, že ji budete mít celou pro sebe.

Pláž na Bali 4. Echo

Pláž Echo je v oblasti Canggu, což je takový „Brooklyn“ na Bali. Nachází se zde spousta hotelů, vilek, surf kempů, veganských restaurací a hipsterských podniků. Echo beach neboli Pantai Batu Mejan je jedním z nejnavštěvovanějších míst na Bali, zejména díky tomu, že je to výborný surfařský spot. Pokud se surfováním teprve začínáte, tak Echo beach je to správné místo pro Vás.

Přímo na pláži je několik půjčoven, kde si za necelých 200 czk můžete půjčit prkno nebo si rovnou najmout místního instruktora, což všem vřele doporučuji.

Pokud surf nemáte v plánu, můžete se jen tak vyvalit na pláž, užívat si nádherného panoramatického výhledu na indický oceán, počkat si na úžasný západ slunce a poté zajít na párty do vyhlášeného Old Mans baru, který se nachází jen kousek od této pláže.

Pláž na Bali 5. Balangan

Nádherná pláž, kterou z obou stran lemují vysoké útesy. Je to velmi vyhledávané místo pro pozorování západů slunce a s tím spojených „selfíček“ a také oblíbený spot surfařů.

Není dne, aby jste tu při západu slunce nenarazili na několik právě oddaných dvojic nechávajíc se zvěčnit objektivem fotografů. A není divu, fotky z útesu při západu slunce jsou opravdu dechberoucí.

Pláž se nachází asi 10 km od mezinárodního letiště Ngurah Rai. Na pláži se nachází několik warungů, kde si můžete vychutnat večeři a současně se kochat nádherným výhledem na oceán.

Pláž na Bali 6. Dream beach

Tato pláž se nenachází přímo na Bali, ale najdete ji na ostrůvku Nusa Lembongan, který se nachází jihovýchodně od Bali a dostanete se sem během pár desítek minut lodí či motorovým člunem.

Nádherný světlý písek, čisté tyrkysové moře – to vše kazí jen příliv asijských turistů, kteří jsou na pláž sváženi výletními mikrobusy.

Tvoří se zde poměrně velké vlny, které přímo vybízejí k vodním hrátkám, na plavání to ovšem moc není, jsou zde poměrně silné proudy a plavčíci v nedohlednu, na což Vás upozorní i cedule umístěná u vstupu na pláž.

Rozhodně doporučuji zajít se podívat i na další atrakci, která se nachází jen kousek od této pláže – Devil’s Tears. Na parkovišti u pláže uvidíte ukazatele, které Vás tam spolehlivě zavedou. Pokud se chystáte navštívit Nusa Lembongan, nebo se zde již nacházíte, Dream beach rozhodně nesmíte vynechat.

Štítky: , , ,

 
Uloženo dne 26.4.2017. Rubrika Postřehy a zážitky. Komentářů: 0.

Autorem článku je Jana Šaňková

Mou největší vášní je cestování a jídlo. Zbožňuji asijskou kuchyni. Jsem nadšená běžkyně, ráda lezu po horách a kdybych si měla vybrat místo v ČR, kde bych chtěla žít, tak je to Šumava, kam jezdím několikrát do roka. Mým cestovatelským snem je procestovat Indonésii křížem krážem. A také jsem strašně zbrklá a tvrdohlavá.

K článku zatím nejsou komentáře. Buďte první, kdo napíše komentář :)

Přidejte svůj komentář