Praktické informace o Bali

Vízum na Bali, do Indonésie. Krátkodobé i dlouhodobé. Jak na to

Vízum pro cestu na Bali na kratší pobyty do 30 dnů vůbec nepotřebujete,  respektive máte nárok na tzv. visa free, pro která není potřeba nic zajišťovat, jen mít platný pas, do kterého vám po příletu na Bali/do Indonésie dají razítko. Pokud se ale chystáte do Indonésie na dobu delší než 30 dnů, bez víza to nepůjde. V tomto článku se dozvíte aktuální informace o vízech pro pobyty krátké, středně dlouhé v délce dva měsíce, ale i velmi dlouhé, půl roku a víc.

Vízum Indonésie

Vízum do Indonésie

Visa free pro pobyt do 30 dní

Pokud se chystáte na Bali (nebo kamkoli do Indonésie) jen na krátkodobou dovolenou max. do 30 dní pobytu, nepotřebujete vyřizovat vízum. Jednoduše odleťte do Indonésie a po příletu si nechte do pasu dát razítko vízum Bali zdarma“.

Pozor! Toto „vízum“ nelze prodloužit ani změnit na jiné, do 30 dní musíte opustit Indonésii. Pokud chystáte pobyt delší než třicet dnů, je potřeba si zajistit některá z dostupných víz, viz možnosti popsané níže. Pokud Vás zajímá, proč byl zaveden bezvízový styk, přečtěte si článek, kde uvádím první informace o bezvízovém styku.

Navíc je i odletová daň nyní zahrnuta v ceně letenky, takže o ní vůbec nevíte. A není potřeba platit tuto daň ani na vnitrostátních letech, což je super.

Vízum na 30 dnů s možností prodloužení na 60 dnů

Pro pobyt delší než 30 dnů, ale kratší než 60 dnů, je jednou z možností příletové vízum za 35 dolarů, neboli Visa on Arrival. Přečtěte si následně i visit vízu na šedesát dnů, protože to je podle mého názoru v některých případech výhodnější. Příletové vízum se hodí spíše v případě, že jednáte na poslední chvíli a nemáte čas vyřídit si vízum na indonéské ambasádě v Praze.

Před odletem opět není třeba nic zařizovat. Po příletu si na letišti ještě před imigrační kontrolou koupíte Visa on Arrival za 35 dolarů  (lze platit kartou). Toto vízum je jen třiceti denní, ale výhodou je možnost prodloužení o dalších třicet dnů na imigračním úřadě na Bali.

Schovejte si účtenku! V Indonésii občas narazíte na byrokratické pastičky a tohle je jedna z nich. Pro následné prodloužení víza budete potřebovat účtenku za vízum.

Šedesát dnů se nerovná dvou měsícům!Den příletu se počítá jako den 1 a následně si musíte spočítat přesně 59 dnů. Tak pozor, ať nepřekročíte pobyt jen kvůli špatnému počítání. Pokuta za překročení pobytu činí 300,000 indonéských rupií za den (asi 450 korun).

Jak Visa on Arrival prodloužit o 30 dní

Imigrační úřad na Bali, poblíž letiště Denpasar

Imigrační úřad na Bali, poblíž letiště Denpasar

Jako držitel Visa on Arrival máte pro prodloužení víza dvě možnosti:

 1. Najmout si agenta, který vízum prodlouží za Vás. Stojí to 650 000 rupií za standardní prodloužení do 14 dní od Vaší žádosti. Na imigrační oddělení budete muset dorazit stejně jednou osobně kvůli otiskům prstů. Agentů najdete spoustu na Googlu vyhledáváním „visa service Bali“, případně se stačí zeptat místních nebo cizinců s dlouhodobým pobytem. Někdo Vám nejbližšího agenta určitě poradí. Já mám zkušenost s visa4Bali.com a fungují dobře.
 2. Vyřídit si vše sami. Bude to od Vás vyžadovat trochu trpělivosti a práce s propiskou. Cena za prodloužení je 355 000 rupií a jsou nutné 3 osobní návštěvy imigračního úřadu.

Jak na prodloužení víza vlastními silami, bez agenta

Prodloužení víza „on arrival“ je vcelku pohodová operace, jen vás to bude držet poblíž imigračního úřadu po dobu minimálně jednoho týdne, což se každému nemusí hodit.

Na Bali jsou tři imigrační úřady. Na úřad musíte třikrát (v průběhu týdne až deseti dnů) a proto si vyberte ten, který má pro Vás nejlepší polohu.

 • Nusa Dua (jižní Bali) – Tento úřad byl dříve na boční silnici Ngurah Rai v Kutě. Teď je na adrese Jl. Taman Jimbaran no.1, Mumbul, Kuta Selatan, District Nusa Dua, Bali.
 • Renon (Denpasar, jihovýchodní Bali) – Adresa Jl. D.I. Pandjaitan No.3, Dangin Puri Klod, Denpasar Timur, Bali. Telefon: 0361 227 828.
 • Singaraja (severní Bali) – Adresa Jl. Seririt, Desa Pemaron, Singaraja, Kec. Buleleng, Bali. Telefon: 0362 321 74.

Vyhraďte si na prodloužení víza minimálně 7 nebo spíš více dnů a nezapomeňte si prověřit státní svátky, kdy může být úřad zavřený a také to může celý proces prodloužit. Úřady jsou obvykle otevřené 8 – 16 hod (přes oběd 12 – 13 hod zavřeno), od pondělí do pátku.

Na úřad byste měli dorazit slušně oblečení. Ideálně v dlouhých kalhotách. Mě sice prošly šortky, ale můžete narazit na blbce.

Na prodloužení víza potřebujete:

 • černou propisku (ano, musí být černá a na úřadě Vám ji nemusí půjčit),
 • pas,
 • 2 kopie strany s fotografií v pasu,
 • 2 kopie zpáteční letenky (odlet z Indonésie). Pokud takovou letenku nemáte, stačí si ji nezávazně rezervovat třeba u Student Agency a vytisknout pro úřad potvrzení o rezervaci. Úředníci to neřeší a budou vytištěnou rezervaci chápat jako letenku (stejně bude česky a nebudou rozumět, co je na papíru napsáno). Letenku si „rezervujte“ na co nejpozdější datum, vízum vám totiž prodlouží přesně do data odletu.
 • Kopii účtenky za vízum (Visa on Arrival zakoupené na letišti),
 • jméno, adresu, e-mail a telefon Vašeho ubytování.

Někteří lidé tvrdí, že na prodloužení třiceti denního víza po nich chtěli „lokálního sponzora“ “, po mně to nikdo nepožadoval. Kdyby se to stalo, tak by měla stačit kopie občanky kteréhokoliv Indonésana a jeho adresa, e-mail a telefon. Váš hotel by Vám v tom mohl pomoci nebo kterýkoli indonéský kamarád. Někdo do formuláře do kolonky sponzora vyplní třeba informace o příbuzných ve své rodné zemi a taky mu to projde.

Čekají Vás tři návštěvy úřadu:

 1. při první návštěvě zažádat o prodloužení víza (vyplnit na místě a odevzdat formulář a všechny náležitosti)
 2. při druhé návštěvě zaplatit 355 000 rupií a nechat se vyfotit a sejmout otisky prstů,
 3. při třetí návštěvě si pouze vyzvednete pas.

Být na Bali dva měsíce a strávit tolik času vyřizováním víza je celkem na prd. Z toho důvodu si myslím, že je lepší pro šedesáti a více denní pobyty vyřídit si vízum předem, jak je popsáno níže.

Černá propiska při jedné z mých návštěv na úřadě pro prodloužení víza zdeptala nějakého chudáka Rusa. Více o tom v samostatném článku o korupci kolem prodlužování víz.

Vízum na 60 dnů s možností prodloužení na 180

Vízum na šedesát dnů lze řešit zažádáním o vízum předem na indonéské ambasádě v Praze. Stojí to 55 dolarů, a pozor, platí se jen v hotovosti a jen v dolarech již při první návštěvě během žádosti o víza. Na ambasádu musíte celkem dvakrát – podat žádost a vyzvednout víza.

Už jistě chápete, proč mi připadá vhodnější zažádat předem o vízum na šedesát dnů i pro pobyty 30 – 60 dnů. Na Bali pak nemusíte trávit čas prodlužováním víza, jako u využití příletového víza na 30 dnů.

Vízum je možné v Indonésii čtyřikrát prodloužit o 30 dnů. Celkem tedy můžete na Bali zůstat 180 dnů, i když spíš o pár dní méně. Úředníci Vám vždy vízum prodlouží o třicet dnů ode dne, kdy zrovna prodloužení do pasu zapisují a tím Vám pár dní ukousnou. Pozor, toto vízum není multi-entry, to znamená, že nesmíte během doby platnosti víza opustit Indonésii, jinak o něj přijdete!

Po sto osmdesáti dnech musíte Indonésii opustit a požádat mimo území Indonésie o nové vízum. Cizinci trvale žijící na Bali mají do svého života zařazenou rutinu: jednou za půl roku si zaletí mimo Indonésii pro nové vízum. Obvyklou destinací na výlet je Singapur, díky levné letence.

Možná jste slyšeli, že na Bali jde pomocí úplatků zařídit nové vízum, aniž byste museli odlétat z Indonésie. Dříve to opravdu šlo a bylo to levnější, než letět do Singapuru. Vláda těmto praktikám zatla tipec. Nové vízum prý lze pomocí úplatků získat i nyní, ale je to o mnoho dražší, než výlet od Singapuru.

Ovšem lze si toto nové vízum na 60 dní s možností 4 prodloužení o 30 dní zajistit pomocí výše zmiňovaného agenta v Singapuru během jednoho dne. Vyřízení visa v Singapuru vyjde přes agenta na 650 000 rupií (poplatek agent na Bali) + 250 000 rupií za sponsorship letter + 180 SGD v hotovosti (poplatek za agenta v Singapuru, lze vybrat z bankomatu v Singapuru na letišti) a samozřejmě zpáteční let do Singapuru. Uznávám, je to drahé, ale pořád to vyjde levněji, než let do Prahy a zpět.

 
Při žádosti o šedesáti denní vízum potřebujete

 • Pas platný min na dalších 6 měsíců s 3 volnými stránkami (vízum zabere celou stránku + místo na razítka při případném prodlužování)
 • Pasová fotografie.
 • Rezervace zpáteční letenky ( k udělení víza postačí rezervace např. od student agency, ale pozor, některé aerolinky mohou při odletu požadovat letenku ven z Indonésie a nemusí Vás nechat nastoupit do letadla, pokud ji mít nebudete).
 • Vyplnit formulář.
 • Prokázat dostatek peněz (přinést výpis z účtu se zůstatkem min. 1500 dolarů nebo ekvivalent v jiné měně, majitel účtu musí být osoba žádající o vízum).
 • 55 USD poplatek za vízum (pozor, poplatek navýšen o 5 USD, tedy na 55 USD od 1/2018, nelze platit v korunách ani kartou, jen americké dolary v hotovosti).
 • Nově itinerář cesty není potřeba.

Vízum do Indonésie (Bali) na 60 dní pro rodinu s dětmi

 • Každý člen rodiny včetně dětí musí mít vyplněný jeden formulář. Každý z rodičů musí mít na druhé straně formuláře zapsané všechny děti.
 • Stejně tak stačí jeden výpis z účtu s aktuálním zůstatkem a ten rozkopírovat ke každé žádosti. Ideální je minimální zůstatek o výši počet členů rodiny * 1500 USD. Možná by stačil i méně, v takovém případě si to raději ověřte na ambasádě.

Indonéská ambasáda (velvyslanectví) v Praze

Indonéské velvyslanectví v Praze, Nad Buďánkami II/7, Praha – Smíchov

Indonéská ambasáda (velvyslanectví) sídlí na adrese Nad Buďánkami II/7, Praha – Smíchov, web http://www.indonesia.cz/cs/.

Pozor na státní svátky v Indonésii. Před návštěvou Indonéské ambasády si ověřte (např. na webu MZV ČR nebo telefonicky na ambasádě), že zrovna nemají v Indonésii státní svátek – ambasáda je v takovém případě zavřená.

Jak na prodloužení víza na místě v Indonésii?

Dostali jste vízum na 60 dnů a jste v Indonésii, takže co dál? Jak se vízum prodlužuje? Po uplynutí šedesáti dnů je třeba každých třicet dní jít na úřad a zažádat o prodloužení. Maximálně je možné prodloužit vízum 4x, celkem tedy maximálně půl roku pobytu. Na úřad je vždy třeba jít zhruba 14 dní před koncem víza.

A) Sami si dojdete na imigrační úřad.

Můžete si sami dojít na imigrační úřad a zažádat o prodloužení. Seznam imigračních úřadů najdete výše u Visa on Arrival. Proces prodloužení je podobný jako u příletového víza, ale složitější a vyžaduje víc papírování. Potřebujete mít místní zvací osobu (kopii indonéské občanky, zvací dopis a někdo mi tvrdil, že zvací osoba musí dokonce dorazit osobně). Agentovi (viz níže) stačí dát její občanku, anebo se spolehnout na agentovy zvací osoby. Na úřadě budou chtít zvací dopis a já nevím co ještě. Úředníci to úmyslně komplikují, abyste využili agenta – mají z toho taky peníze. Je to úřadem podporované úplatkářství. Někteří cizinci označují operace kolem víza za to nejhorší, co je na Bali potkalo. Cena za každé prodloužení je zhruba 600,- korun.

B) Využijete agenturu.

Na Bali je spousta agentur zařizujících prodloužení víza. Zvlášť v oblasti Legian/Seminyak je jich hodně, protože je to oblast plná cizinců. Agent si vezme váš pas a peníze a vše zařídí za vás. Při prvním prodloužení je stejně potřeba, abyste na úřad dorazili kvůli otiskům prstů osobně, ale díky agentovi musíte na úřad jen 1x a ještě vás tam odveze – v lepším případě klimatizovaným autem, v horším případě na motorce. Pokud jdete na úřad s agentem, nemusíte stát frontu – zcela bez servítek zavolá kamarádovi a půjdete na řadu za pár minut, před všemi slušně čekajícími. Při opakovaném prodlužování víza už na úřad vůbec nemusíte, agent vše zařídí za vás. Cena za každé prodloužení je zhruba 1100,-Kč.

Dlouhodobé vízum, víc než půl roku

Jedna možnost je každého půl roku vyjet ze země a na nějaké ambasádě mimo Indonésii zažádat znovu o vízum na 60 dnů a pak znovu prodlužovat. Lze takto vycestovat třeba do Singapuru.

Druhá možnost jsou jiné druhy víza, např. business vízum. Nemám to vyzkoušeno osobně, ale někteří cizinci tuto možnost využívají. Mají pak vízum např. na rok a půl a podobně. V těchto případech je prý potřeba dokládat úřadu, že cestujete po zemi za obchodem. Vše za vás údajně opět zařídí agentura, takže nemusíte nic, jen platit. Tohle je Indonésie, bejby.

Pokud Vás napadá, že byste mohli vízum nějak obelstít, přečtěte si článek Čech na Bali falšoval vízum a málem ho zavřeli!

Rekapitulace typů víz

 • Bez víza – visa free (pobyt do 30 dnů, bez možnosti prodloužení a změny víza)
 • Vízum po příletu – visa on arrival (pobyt do 30 dnů, s možností prodloužení na 60 dnů)
 • Vízum pro delší pobyty – visit visa (na 60 dnů s možností prodloužení na 180 dní)
 • Speciální víza (business, pracovní apod.)

Víza zde uvedená jsou určena pro nepracovní pobyty v Indonésii. Pokud chcete v Indonésii podnikat nebo pracovat jako zaměstnanec, jsou pro tento účel určeny jiné druhy víz, než zde uvedené.

Štítky: , ,

 
Uloženo dne 16.2.2017. Rubrika Praktické informace o Bali. Komentářů: 98.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

98 komentářů k “Vízum na Bali, do Indonésie. Krátkodobé i dlouhodobé. Jak na to”

 1. Dne 21.2.2017 at 15:12 Ina responded with... #

  Zdravim, moc dekuji za info… sem na Bali od 1.3. pri priletu sem neplatila, tudiz sem doslata automaticky na 30 dni vizum, ktere koni 3.3…. je tedy nejaka moznost ziskat vizum na dalsi mesic? lze to poresit na adrese Jl. Panjaitan No.3, Sumerta Kelod, Denpasar Tim., Kota Denpasar, Bali 80234, Indonésie??? Velice dekuji za odpoved Ina

  • Dne 21.2.2017 at 15:21 Bíbr responded with... #

   Dobrý den, vízum zdarma vlastně není vízum, je to pobyt na 30 dní bez víza. Tento pobyt nelze prodloužit. Musíte vycestovat ze země nebo při odletu budete platit pokutu asi 600 korun za každý překročený den pobytu.

 2. Dne 25.2.2017 at 23:21 Mila responded with... #

  Ahoj Bibre,
  diky za vycerpavajici info, ale presto mam dotaz… letime 5.5. na Bali, mezi pristani mame v Kuala Lumpuru. Jelikoz tu cekame 5 hod, na dalsi letadlo, tak se chceme podivat do mesta. Dostaneme tedy jiz povoleni v KL na 30 dni? A tim padem jiz ho pak budeme mit platne i na Bali? Mozna pro nekoho je to naprosto jasne, ale my jsme nikdy takto necestovali a je to nase prvni vizum (vlastne nevizum, jak popisujes na 30 dni 🙂 ). Diky Mila

  • Dne 25.2.2017 at 23:26 Silvie responded with... #

   Kuala Lumpur není v Indonézii, je to Malaysie 😉

  • Dne 26.2.2017 at 21:23 Bíbr responded with... #

   Přesně jak píše Silvie. Jinak 5 hodin je na cestu do města málo. Na letišti je potřeba být 2 hodiny před odletem kvůli odbavení (někdy je dlouhá fronta a nikoho nezajímá, že kvůli tomu nestihnete checkin včas) a jako rezerva, kdyby se např. něco stalo po cestě na letiště, tak abyste stihli např. náhradní taxi. Takže zbývá 3 hodiny času. Půl hodiny Vám bude trvat dostat se vůbec z letiště, nebo spíš hodinu protože na imigračním je někdy fronta, pak min. půl hodiny cesta do města, spíš hodina. Zbyly v dobrém případě dvě hodiny, v horším hodina, ale taky se pak musíte dostat zpět na letiště. A tak z toho máte dejme tomu hodinu a nebo v horším případě nic (dostanete se do města a hned se otočíte a pojedete zpět). Kvůli tomu bych se s bagáží do města nedral. Možná jestli si chcete jenom vyfotit Petronas Towers, tak si vemte taxi, jeďte rychle tam, nafoťte si to a jeďte hned zpět. Fotka to bude pěkná, ale nebude úplně levná a já bych po tak dlouhém letu na takovou legraci náladu neměl.

 3. Dne 25.2.2017 at 23:24 Silvie responded with... #

  Dobrý večer,

  chystám se na Bali na cca 10 měsíců. Budu si vyřizovat 60 denní vízum zde a pak prodlužovat s meziskokem do Singapuru – toto mám již díky Vašemu webu naplánováno dlouho 🙂 Díky tedy za upgrade infa.
  Jen dotaz – při žádosti na ambasádě v ČR je nutné dokládat zakoupenou letenku nebo stačí také rezervace odletové? Jde mi o to, zda nebudou ještě divněji koukat na osmiměsíční „travelling around Asia“ 🙂

  • Dne 26.2.2017 at 21:33 Bíbr responded with... #

   Někdo mi říkal, že jim stačí rezervace, ale jistý si nejsem. Jinak není vhodné to zde rozebírat do detailu, ale uvědom si, že ten dokument s názvem letenka je v dnešní době kousek papíru s černými písmenky. Takže si určitě poradíš 😉

   • Dne 27.2.2017 at 21:32 Silvie responded with... #

    Zajisté, já si poradím 🙂 Děkuji moc za super web, získala jsem zde hromadu užitečných informací.

 4. Dne 4.3.2017 at 17:05 Jitka responded with... #

  Dobrý den chtela jsem se zeptat chýstám se na Bali na cca 40 dnu . Chtěla jsem se zeptat zda je možné priletet na Bali zustat 30 dní pak třeba na 2 dny vyjet do Malaysie a pak se zase vratit na Bali na dalších pár dní ? Nebo je to nemožné a musím si vyrídit Viza ?

  Děkuji za radu 🙂

  • Dne 4.3.2017 at 18:10 Bíbr responded with... #

   Zdravím, ano to možné je. Můžete klidně jezdit sem-tam 5x za měsíc a pokaždé dostanete nové vízum.

   • Dne 5.5.2017 at 18:32 Roman responded with... #

    Zdravím a ked sa vrátim tak opäť môžem fungovať bez víz dalsích 30 dní?
    Btw funguje to rovnako aj pre Thajsko? Rád by som totiž v blízkej dobe skombinoval trip do týchto krajín na pár mesiacov. Dakujem vopred.

 5. Dne 13.3.2017 at 00:32 Jan responded with... #

  Ahoj, diky moc za clanek (i web, za 14 dni letime ;). Nepises ze je na to 60 dni vizum treba fotka ale z toho formulare mi pripada ze treba je. Nevis prosim kde je pravda?

  • Dne 13.3.2017 at 00:47 Bíbr responded with... #

   Ahoj, ano fotka je potřeba. Šťastnou cestu 🙂

   • Dne 13.3.2017 at 08:44 Jan responded with... #

    aha, je tam v seznamu, omlouvam se :o) .. diky moc :o)

 6. Dne 13.3.2017 at 13:19 Jan Suda responded with... #

  Ahoj, posilam cerstvy zkusenosti se ziskavanim viza na 60 dni pro rodinu s detmi:
  – kazdy clen rodiny, i deti, musi mit vyplneny jeden formular
  – kazdy z rodicu musi mit na druhe strance v sekci kde se vyplnuji deti vyplnene vsechny deti
  – itinerar cesty mi stacil jeden
  – stejne tak jeden stacil vypis z uctu s aktualnim zustatkem. Ten nevim kolik ma byt, ale mel jsem tam radsi pocet clenu rodiny * 2500 USD a pani nic nenamitala

  • Dne 13.3.2017 at 14:43 Bíbr responded with... #

   Ahoj, super, díky za skvělé aktuální informace! 🙂
   Začlením to do článku.

  • Dne 25.4.2017 at 16:25 Michaela Pelhřimovská responded with... #

   Zdravím! Také bychom rádi vycestovali s dvěma malýma dětma a to minimálně na rok s tím, že bychom klidně po půl roce navštívili rodinu v ČR. Prosím moc – pokud budete mít čas a chuť – napište mi pár poznatků a zkušeností, jak to tam s rodinou jde (prodlužování víz, měsíční náklady atd.) – budu velmi vděčná! Na jak dlouho tam jste? Užívejte si to tam!!!

  • Dne 25.4.2017 at 17:08 Michaela Pelhřimovská responded with... #

   omlouvám se za překlep: pojištění, samozřejmě

 7. Dne 13.3.2017 at 15:38 Tomáš responded with... #

  Dobrý den , chtěl bych nejdříve poděkovat za informace obsažené zde. A teď k dotazu. Chceme letět 27.3.17 na Bali a chceme vízum na 60 dní (ale chceme tam být déle). Vyskytl se tu hned jeden velký problém a to je zpáteční letenka. My Vlastně ani nevíme jak dlouho tam chceme přesně být ,proto nechceme kupovat zpáteční letenku. Jak to tedy udělat abychom ji ukázali na ambasádě. Poradíte nám prosím. Zajíma mě spíše jestli lze udělat třeba na letuska.cz rezervaci a ukázat rezervaci nebo jestli to musí být už zakoupená zpáteční letenka. Každopádně zatím děkuji . Přeji hezký den . Tomáš

 8. Dne 19.3.2017 at 10:43 Marta responded with... #

  Ahoj. Díky za Tvůj web. Je pro mne hooodně přínosem. Ale i tak mám dotaz. Chci si splnit svůj sen. Za pár mésíců budu starobní důchodce , čili se stálým příjmem a na Bali určitě vycestuji. Jen bych chtěla vědět, jaké papírování musím vyřídit, když tam chci zůstat žít a jednou za rok přijet na cca 1-2 měsíce do ČR?
  Díky za radu.

  • Dne 19.3.2017 at 20:36 Bíbr responded with... #

   Ahoj, Indonésie má pro lidi nad 55 let důchodové vízum. Nemám s tím zkušenosti, takže se prej přímo na ambasádě, určitě ti poradí. Důchodové vízum myslím nemá omezenou platnost, ale všechno si radši zjisti na té ambasádě. Pokud je mi známo, tak je to nejlepší druh víza, takže z tohodle pohledu závidím 🙂

 9. Dne 29.3.2017 at 09:20 pepa responded with... #

  Ahoj, stravuji se výhradně čerstvou ( ovoce, zele. ořechy) stravou. Nepochybuji že tam bude něco k jídlu, ale přece, napiš prosím jak to vidíš. Je tam např. durian?

 10. Dne 1.4.2017 at 13:26 Ladislav responded with... #

  Dobry den, chcel by skm sa spytat, ak vlastnim cestovnu agenturun sprostredkujucu zajazdy pre ludi, s tym ze ich sprevadzam. Po mesiaci som sa vratil z Bali a nasiek skm tam niekoho cize rozmyslam nad tym sa odstahovat, no problemom je ze nadalej by som chcel pracovat so slovakmi a trebars im ponukat a sprostredkovavat zajazdy cez svoju slovensku firmu ale s tym ze by som zil uz na Bali, je to vlastne mozne, lebo neviem ake viza by som potreboval, lebo sice legislativne pracujem pre Slovensko ale zil by so. Na Bali, a kedze som konatel firmyzijuci mimo, mozem pracivat tym ze sa o svojich zakaznikov postaram a sprevadzam a pripravujem fakultativne vylety? Viete mi s tym pomoct?

 11. Dne 1.4.2017 at 13:28 Ladislav responded with... #

  Ci to nie je nahodou ilegalne, alebo ako to zmenit na legalne.

  • Dne 2.4.2017 at 21:05 Bíbr responded with... #

   Dobrý den, nejsem si jist, jestli rozumím Vašemu dotazu. Pokud tím myslíte, že byste na Bali organizoval zájezdy a dělal lidem průvodce, tak to oficiálně nelze a Vaše firma na Slovensku s tím nemá nic společného. Bohužel se obávám, že tato činnost nejde dělat ani na černo. Jedna dívka žijící na Bali psala, že jí balijci viděli provádět několikrát turisty a pak jí někdo chytil pod krkem a řekl ať toho nechá.

 12. Dne 25.4.2017 at 17:05 Michaela Pelhřimovská responded with... #

  Srdečně zdravím!

  Chtěli bychom s rodinou (dvě malé děti) minimálně na rok na Bali, ale alfa omega našeho pobytu kdekoliv ve světě je velmi dobré připojení k internetu – potřebujeme pro práci kvalitní videopřenos – máte někdo zkušenost???

  Pak se chci také zeptat na pojišťení, protože s dětma je nutné myslet na vše a mít krytou kvalitní lékařskou péči – řešíte klasickým cestovním pojištěním, ač kde o dlouhodobý pobyt?

  Díky a krásný den!

  Míša

  • Dne 25.4.2017 at 17:16 Bíbr responded with... #

   Obávám se, že na kvalitní internet Bali není nejvhodnější destinace. Najdou se místa s kvalitním internetem, takže jde to, ale není to zrovna pohodlné, držet se stále míst s dobrým internetem. Možná byste mohli bydlet někde u coworkingu a řešit to tím. Já jednou měl skvělý internetu v bytě v Denpasaru, ale byla to náhoda a majitel to ani nikde neinzeroval. Náhodou vedle jeho domu byl stožár mobilního operátora a něj velmi kvalitní wifi připojení. Takže najdou se místa, ale je v podstatě náhoda je najít, nikde není mapa nebo něco takového.
   Pojištění všichni řeší cestovním pojištěním.

   • Dne 25.4.2017 at 17:59 Michaela Pelhřimovská responded with... #

    Moc děkuji za odpověď!

 13. Dne 25.4.2017 at 17:56 Michaela Pelhřimovská responded with... #

  A ještě dotaz – pochopila jsem správně, že, pakliže budu prodlužování víz řešit přes agenturu – budeme každý měsíc platit 4 x 1.300,-??? To je celkem dost..

  • Dne 25.4.2017 at 18:03 Bíbr responded with... #

   O žádných skupinových vízech jsem neslyšel, takže nejspíš ano.

 14. Dne 27.5.2017 at 20:56 Martina responded with... #

  Diky za uzitecny clanek. Nevite, zda-li se viza na 60 dni daji vyridit i na jinych ostrovech mimo Bali?

  • Dne 27.5.2017 at 20:58 Bíbr responded with... #

   Pokud myslíte prodloužení 60 denního víza o další měsíc, tak to jde samozřejmě na různých místech v Indonésii. Jsou to víza do Indonésie a ta je obrovská, Bali je jen jeden menší ostrov v této zemi.

 15. Dne 2.6.2017 at 09:50 Jirka responded with... #

  Dobrý den Bíbre,
  poplatek 50 dolarů za víza na 60 dnů se platí za osobu? Jsme tříčlenná rodina s 2 letým chlapečkem. Takže 3 x $50?

  Děkuji za odpověď.
  Jirka.

  • Dne 2.6.2017 at 09:56 Bíbr responded with... #

   Dobrý den Jirko, je to za osobu. Jestli se platí stejný poplatek i za malé dítě, to nevím. Až to zjistíte, budu rád když sem napíšete jak to je 🙂

   • Dne 2.6.2017 at 10:01 Jirka responded with... #

    Dobře, zjistím a napíšu. Díky za rychlou reakci!

 16. Dne 2.6.2017 at 09:56 Jirka responded with... #

  A ještě jeden dotaz k vízům. Jsme ze Zlína a potřeboval bych vědět, jestli stihnou ve středu přijat naši žádost a ve čtvrtek nám ji potvrdit a nebo na to potřebují více než den. Jde mi o to, zda-li mám jet 2x do Prahy a nebo stačí, když tam přespím na druhý den.

  Díky moc za Vás web!
  Jirka.

  • Dne 2.6.2017 at 09:57 Bíbr responded with... #

   Jestli si dobře pamatuju, trvá to asi týden nebo dva, takže to bohužel pro tebe budou výlety dva.

   • Dne 2.6.2017 at 10:03 Jirka responded with... #

    Jasně, nedá se nic dělat. Člověk se o vydání povolení nějak dozví (emailem nebo webem) nebo to musí odhadnout?

    • Dne 2.6.2017 at 10:04 Bíbr responded with... #

     Oni ti samozřejmě řeknou, kdy si máš vízum vyzvednout 🙂

 17. Dne 27.6.2017 at 09:19 Hanka responded with... #

  Dobrý den, pokud tomu dobře rozumím, tak mohu v rámci bezvízového pobytu na 30 dní vždy vycestovat na několik dní mimo Indonésii a zase se vrátit a být tam 30 dní a zase vycestovat a takto to dělat třeba půl roku a více? S ohledem na to, že stejně chceme tuto oblast procestovat, ale primárně chceme bydlet na Bali, tak mi to přijde v podstatě jednodušší než každý měsíc prodlužování 60 denního víza, nebo se pletu? Je v tom mém návrhu nějaký háček? Například že opakované překračování hranic v nějakém období je jim nelíbí?

  • Dne 27.6.2017 at 09:28 Bíbr responded with... #

   Přesně jak píšete to můžete udělat. Kolikrát jezdíte sem tam nikdo neřeší. Není to jako to mají chudáci Američani u nás. Můžou v ČR zůstat dohromady jen půl roku z celého roku.

 18. Dne 16.7.2017 at 13:52 Markéta responded with... #

  Dobrý den. Asi hloupý dotaz. Pokud bych měla pobyt na Bali 30 dní potřebuji to vízum nebo ne? A druhý dotaz pokud bych byla 35 dní musím mít to prodloužení? Děkuji

  • Dne 16.7.2017 at 14:08 Bíbr responded with... #

   Ahoj Markéto, četla jsi ten článek, pod který píšeš svůj dotaz? 😀 Jako odpověď bych sem mohl zkopírovat celý jeho text.

   • Dne 16.7.2017 at 14:14 Markéta responded with... #

    Ano četla. jestli to chápu správně tak do třiceti dní visum nepotřebuji. a pokud vím že budu na bali třeba 35 dní musím si koupit to na 30 dní s možností prodloužení. a smířit se s tím že musím na úrad, že to nejde koupit na 35 dní rovnou.

    • Dne 16.7.2017 at 14:17 Bíbr responded with... #

     Přesně 🙂 Nebo můžeš v Praze získat vízum předem na 60 dní.

     • Dne 16.7.2017 at 14:19 Markéta responded with... #

      Aha, tak toto mi z článku jasné nebylo. děkuji

 19. Dne 6.8.2017 at 22:02 Julinka responded with... #

  Dobrý den.
  Měla bych dotaz zda se dá prodlužovat krátkodobé vízum na 30-60 dní bez toho aniž bych musela dokládat výpis z účtu na 2500 dolarů…??
  Předem děkuji za odpověď.

  • Dne 7.8.2017 at 19:27 Bíbr responded with... #

   Dobrý den, při prodlužování víza na 30 dní se výpis z účtu nedokládá. Šťastnou cestu 🙂

 20. Dne 7.8.2017 at 17:52 Dana responded with... #

  Nemate nahodou kontakt na osvedcenou firmu, ktera by pomohla s prodlouzenim viza po 60 dnech v Denpasaru?
  Dekuju
  Dana

 21. Dne 9.8.2017 at 10:07 Veronika responded with... #

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, budu žádat o 60 denní víza v Praze na ambasádě, výpis z účtu se kontroluje jen při podání žádosti , nebo i poté ještě?
  Předem díky za odpověď.
  Veronika

  • Dne 9.8.2017 at 10:09 Bíbr responded with... #

   Výpis z účtu doložíte jen při podání žádosti.

 22. Dne 22.8.2017 at 04:24 Veronika responded with... #

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat zda je možné vyřídit vízum na 60 dní a více i z jiného státu než ČR. Momentálně jsem na Novém Zélandu a ráda bych letěla na 2-3 měsíce přímo odsud. Co bude nejlepší možnost? Díky V.

 23. Dne 22.8.2017 at 15:12 Michaela responded with... #

  Dobry den chtela jsem se zeptat kdyz priletim na Bali budou po mne chtit thajskozpatecni letenku?Muze byt i jiny druh dopravy?Chtela bych odsud pokracovat pres

  • Dne 30.8.2017 at 08:39 Bíbr responded with... #

   Ahoj Michaelo, na visa on arrival zpáteční letenku podle mě vidět nechtějí.

 24. Dne 7.9.2017 at 18:53 Helena responded with... #

  Dobry den.

  Dekuji za pekny clanek, jsem ale trochu zmatena, zda viza potrebuji ci ne. Budu cestovat do Indonesie, budu zustavat asi priblizne akorat 30 dnu, jsem flexibilni. Potom ale chci letet do jine zeme v Asii a vratit se jeste jednou do Indonesie po asi 3 tydnech a nebo mesici v jine zemi.
  Chapu to dobre, ze nepotrebuji zadne vizum, kdyz prvni pobyt budu odletat za 30 dnu po priletu a na druhy pobyt dobu 30ti dnu urcite take nepresahnu? (Pripadne je nejaky rozdil jestli po prvnim pobytu opustim zemi po zemi/lodi nebo letadlem?).

  Dekuji moc
  Helena

  • Dne 11.9.2017 at 15:32 Bíbr responded with... #

   Zdravím, chápete to správně, vízum nepotřebujete. Opuštění země je podle mě nepodstatné, ale podstatné je kudy do země vstoupíte. Jestli se nepletu, tak pozemní cestou/lodí potřebujete vízum mít předem zařízené. Vstup bez víza nebo vízum na 30 dní dávají podle mě jen na letišti. Jestli přiletíte z Evropy nebo Asie, to je jedno.

   • Dne 25.11.2017 at 10:00 Havran responded with... #

    Jezdím do Indonésie lodi ze Singapuru a nikdy jsem předem vízum neměl a vždy nebyl problém ho dostat v přístavu po připlutí .

    • Dne 27.11.2017 at 20:21 Bíbr responded with... #

     Super, díky za upřesnění!

 25. Dne 17.9.2017 at 00:05 Jan responded with... #

  Dobrý den,
  chci se prosím zeptat, pokud jedu do Indonésie, tam budu cca 20dní, poté poletím na Srí Lanku a po zhruba 14 dnech se vrátím do Indonésie, kde budu jen pár dní a poletím domů, tak musím žádat o 60denní vízum, nebo když odletím ze země a přiletím znova, tak se to počítá, že dostanu znova bezvízově 30dní ?
  Děkuji

 26. Dne 19.9.2017 at 16:41 Petra responded with... #

  Ahoj,
  mám dotaz ohledně víza do Indonésie. Je možné vyřídit si vízum ve Velké Británii na Velvyslanectví v Londýně, i když jsem občanem ČR?
  Děkuji s pozdravem.
  P.

  • Dne 25.9.2017 at 14:27 Bíbr responded with... #

   Ahoj, ano jde to na kterékoli Indonéské ambasádě, nemusí být v ČR.

 27. Dne 29.9.2017 at 18:31 Eliška responded with... #

  Dobrý den,

  děkuji za přínosný souhrn informací! Jak byste prosím řešil situaci s vízem, když máte letenku s příletem na Bali 31.10. a potřebujete úplně nejzažší dobu platnosti víza (alespoň 27.12.), abyste potom nemusel zbytečně kvůli několika dnům žádat na Bali o další vízum? (plánuji zůstat do 28.2=abych si vízum prodloužila na místě jen 2x, ne 3x….možná se ale vrátím již 22.12. – tak jako tak, se ale co nejdelší vízum hodí 🙂
  Je nějaká naděje domluvy na úřadě zde v ČR?

  Děkuji za Vaši odpověď a s pozdravem

  Eliška

  • Dne 1.10.2017 at 17:57 Bíbr responded with... #

   Vízum platí ode dne příletu na 60 dní, takže podle mě Vám to vyjde 🙂 Ale radši si to taky spočítejte. Je to na 60 dní včetně dne příletu. Na ambasádě Vám dají vízum na 60 dní a na hranicích při příletu tam dají razítko, od kdy startuje 60 dní čas, na kdy platí.

   • Dne 8.10.2017 at 07:11 Eliška responded with... #

    Aha, to je tedy skvělé! Jsem totiž zvyklá na vízum do Indie – to platí již ode dne vydání zde na ambasádě v ČR…Děkuji za informaci.

 28. Dne 10.10.2017 at 21:31 Radek responded with... #

  Ahoj, chci se zeptat zda je potřeba vízum když letíme mnichov – kuala lumpur a pak kuala lumpur – lombok…na stránkách mzv je napsáno že ano, pokud nepoletime přes pět mezinárodních letišť…tak jsem z toho trochu mimo…letíme v dubnu na 20 dnů…děkuji za odpověď

 29. Dne 1.2.2018 at 13:17 Stáňa responded with... #

  Ahoj chtěla bych se zeptat,5.3.2018 odlétám na Bali a vracím se 5.4 .2018,takže tam přiletím 6.3 a odlétám 5.4. Koupila jsem letenku a pak zjistila ,že mi vychází 31 dnů.Měla bych tudíž žádat o vízum na 60 dnů.Chtěla bych se zeptat, co se stane když si ho neudělám,je to velkej průšvih?Nebudu mít nějaké potíže kromě té pokuty za jeden den,a ještě bych chtěla vědět ,jestli to nemá nějaký dopad při další cestě do Indonésie,Myslím při případné budoucí žádosti o Vízum.Co bys mi poradil vízum nebo to risknout?

  • Dne 1.2.2018 at 15:53 Bíbr responded with... #

   Ahoj, to bych vyřešil při odletu platbou pokuty za jeden den prodlení. Taky se mi to stalo. Prostě zaplatíš a nic se neděje.

   • Dne 1.2.2018 at 17:16 Stáňa responded with... #

    Děkuji moc za odpověď.Budu platit v IDR? kolik si mám připravit?

    • Dne 2.2.2018 at 14:16 Bíbr responded with... #

     Pokud se to nezměnilo, platí informace uvedená v článku: Pokuta za překročení pobytu činí 300,000 indonéských rupií za den (asi 600 korun).
     Ať se daří 🙂

     • Dne 4.2.2018 at 16:00 Stáňa responded with... #

      DÍKY

 30. Dne 5.3.2018 at 13:46 Lucia responded with... #

  Dobrý deň chcem sa opýtať o 6 týždňou letím na bali na30 dní a potom sa chcem presunúť na30dní na jávu a z tade aj vycestovať spáť to porebujem 60 dňové vízum? A môžem si ho už predom vybaviť na Slovensku?Ďakujem.

  • Dne 6.3.2018 at 15:45 Bíbr responded with... #

   Dobrý den, vízum je do Indonésie a Jáva je také v Indonésii, takže ano, potřebujete dvouměsíční vízum. Vyřídit si ho můžete předem na Slovensku v Bratislavě.

 31. Dne 14.3.2018 at 13:38 Aneta responded with... #

  Ahoj tak my jsme úplně největší experti. Zaplatily jsme si 30ti denní vízum na letišti ale mezi tím vycestovaly do Kuala Lumpur na 4 dny takže se nám to vízum samozřejmě zrušilo jenomže nám to nikdo neřekl 🙂 A teď nám agent vrátil pas že to vízum už prodloužit nejde. Přesahujeme 8 dní. Nevíte někdo jaká je výše pokuty za den? Nemůžeme to nikde najít, psala jsem na ambasádu ale odpověď jim trvá. Díky moc!

  • Dne 14.3.2018 at 15:47 Bíbr responded with... #

   Ahoj, v článku je to napsané: Pokuta za překročení pobytu činí 300,000 indonéských rupií za den (asi 600 korun).
   Jestli to stále platí nevím, je to starší informace.

 32. Dne 21.5.2018 at 20:37 Pavla responded with... #

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, v jaké formě je vyžadován výpis z účtu u žádosti o vízum? Stačí mi, když si ho sama doma vytisknu, nebo je nutné zajít do banky a přinést výpis i s razítkem?
  Tahle věc se zůstatkem na účtu je pro mě zatím největší záhada 🙂

  Posílám pozdravy,

  Pavla

  • Dne 21.5.2018 at 21:14 Bíbr responded with... #

   Ahoj Pavlo, stačí doložit třeba vytisknutou obrazovku z elektronického bankovnictví. Bez razítka banky. Je zvláštní, že to pořád vyžadují. To na člověka hnedle dýchne ta byrokracie, kterou chudáci indonésani mají doma.

 33. Dne 25.6.2018 at 11:59 Honza responded with... #

  Ahoj, akorát jdu z ambasády, za víza chtějí 55$ /os (50$ víza a 5$ administrační poplatek) , takže pokud máte jen 50$ tak smůla, nic nedostanete.

 34. Dne 26.6.2018 at 14:05 Lili responded with... #

  Diky za info Honzo,chystam se tam

 35. Dne 14.7.2018 at 17:03 Lukáš responded with... #

  Ahoj, chci se zeptat. Plánuji odletět na Bali srpen – září a pobyt mi vychází celkem na 32 dnů. Přijde mi blbost kvůli 2 dnům zařizovat vizum tak mě zajímá, kde přesně se dá najít výše pokuty při překročení termínu bezvízového pobytu + jaký je přesně postup zaplacení pokuty, počítám že se platí na letišti, jsou s tím spojené nějaké další komplikace nebo prostě zaplatím 1200 kč za 2 dny a letím zpět?

  moc děkuju.

  • Dne 15.7.2018 at 15:38 Bíbr responded with... #

   Ahoj, je to uvedeno v článku výše: Pokuta za překročení pobytu činí 300,000 indonéských rupií za den (asi 600 korun).

   Pokutu zaplatíš při odletu imigračnímu úředníkovi.

   Jestli ti jde o to najít to na webu nějaké indonéské vládní instituce, tak můžeš zkusit hledat něco indonésky. Já tam s ohledem na rychlost jejich webů nerad cokoliv hledám 😀

 36. Dne 8.8.2018 at 17:55 Radka responded with... #

  ahoj,
  prosím o info jak dlouho trvá vyřízení víza na 60 dní? Píšete, že se musí 2x na ambasádu, tak by mě zajímalo, jak rychlí jsou 😀 Chystám se odletět začátkem října, ale ještě vybírám letenku.

  Díky, R.

  • Dne 15.8.2018 at 17:07 Bíbr responded with... #

   Zdravím, standardně asi dva týdny, ale může se to měnit podle jejich vytíženosti a státních svátků v Indonésii, takže nejlépe když si zavoláte přímo na ambasádu a zeptáte se jich.

 37. Dne 27.8.2018 at 13:29 Lili responded with... #

  Zdravím, chci se zeptat, jak je to s prodloužením 60ti denního víza, když si vše zařizuju sama (jsem v Bandungu, nevím o žádném agentovi tady). Plánuju zůstat půl roku, musím se při každé další návštěvě fotit? To mi přijde šílené takové kolečko absolvovat každý měsíc. Neměla by se přiložit k žádosti o prodloužení i odletová letenka po vypršení víza? Díky!

  • Dne 27.8.2018 at 14:05 Bíbr responded with... #

   Ahoj Lili, focení je jenom při té první. Operace to je. Ale mimo turistická centra by zase mohli být milejší a nedělat trable. Na Bali to dělají komplikované, aby člověk šel za agentem, který jim dává úplatky. Letenku po mě chtěli u prodloužení 30 denního, u tohodle dlouhého ne. Nejlíp máš když se zajdeš zeptat v tom Bandungu jak to tam chodí, snad budou v pohodě, když je to mimo turismus.

   • Dne 1.9.2018 at 07:00 Lili responded with... #

    Diky. 😉

 38. Dne 5.9.2018 at 10:50 Vojtech responded with... #

  Ahoj, nevím jestli to tu nekde je ale v clanku je 50 dolaru a na prepazce pak chteji 55 (5 dolaru je nejaky poplatek za vyrizeni). Tak at pak nemusite do smenarny jako my 😀

 39. Dne 10.9.2018 at 09:33 Lili responded with... #

  Zdravím,

  psala jsem tu nedávno ohledně prodloužení víza. Hlásím, že už proces podstupuju. Na druhé návštěvě jsem se měla vyfotit a zaplatit, což se ale nestalo. Úředník se mnou dělal interview a nezdálo se mu, že jsem přijela navštívit přátele na tak dlouho. Bylo mi sděleno, že mou žádost ještě přezkoumají a zavolají mi, ale ještě neví kdy. Docela mě to překvapilo. Už jste se s tímto někdo setkali? Díky.

  • Dne 10.9.2018 at 09:37 Lili responded with... #

   Omlouvám se, nevšimla jsem si předtím vlákna na dotazy, přesunula jsem otázku tam…Lili

 40. Dne 25.9.2018 at 13:46 Dana responded with... #

  Dobrý den
  Máme v plánu cestu na bali
  a chci si zeptat jak je to s vizem
  kdyz letam na bajkal zarizuji si viza pres internet ( http://rusko-viza.cz/ )
  nevite tedy jestli je nejaka takova stranka co se tyce bali
  vizum na 30 dni
  dekuji

 41. Dne 15.10.2018 at 13:52 Lili responded with... #

  Zdravím,

  kdyby to někoho zajímalo, chci upozornit, že prodloužení 60-denního víza mimo Bali nemusí být procházka růžovou zahradou, jak se může zdát. Takže, jak to probíhalo u mě: 1. Krom zmíněných podkladů jsem musela doložit také letenku. 2. Podstoupila jsem několik interview, proč mám v plánu v zemi zůstat tak dlouho – buďte otevření! Nedoporučuju žádné mlžení, prostě na rovinu vše vysvětlete, jinak budete podezřelí. Já jsem doložila také výpis z účtu, aby bylo jasné, že mám prostředky na to, abych v zemi zůstala. Udělala jsem tak poté, co jsem byla dotazována, z čeho budu hradit svůj pobyt (a to i přes sponzora). Pokud půjde váš sponzor s vámi, tím lépe. Připravte si tedy odpovědi na – proč budete v Indonésii tak dlouho, co v zemi plánujete dělat, z čeho to budete hradit, kolikrát jste v zemi byli, jakou práci máte v ČR, kdy budete odlétat. Prodloužení není automatické! Může se stát, že vám vízum neprodlouží. Abyste se vyhnuli stresu, který jsem zažívala já – vízum už mi vypršelo a pořád jsem nevěděla, na čem jsem – doporučuji začít prodlužovat zavčasu, zvláště poprvé, klidně bych doporučila 3 týdny. Nezapomeňte však, že po dobu procesu váš pas bude na imigračním.

 42. Dne 1.1.2019 at 11:50 Michaela responded with... #

  Zdravim, je vhodne pri prodluzovani viza na Bali byt uprimny a rict , ze pracujete online pro firmu v ČR? Cetla jsem nyni o nejakych problemech v Thajsku, tak nevim, jak moc se to resi v Indonesii….diky za odpoved, M.

  • Dne 16.1.2019 at 17:00 Lili responded with... #

   Nikdo nic? No to by mě taky zajímalo, ale spíš si myslím, že ne – údajně se jedná o práci, i když pracuješ pro někoho jiného mimo Indonésii a předpokládám, že pracovní vízum nemáš.

 43. Dne 24.9.2019 at 13:29 Nina responded with... #

  DObrý den. Chtěla bych se zeptat jestli na Bali existuje něco jako toto https://www.rusko-viza.cz
  Kde to za mě vše vyřídí…
  Dost by mi to ulehčilo práci teď
  Děkuji

  • Dne 2.10.2019 at 15:36 Marcela Blahová responded with... #

   Dobrý den. Existují tři základní typy víz do Indonésie (na Bali) vhodných pro turisty, jež se liší podle délky plánované návštěvy země. Od 10. 3. 2016 jsou pro občany České a Slovenské republiky zrušena vstupní víza při pobytu v Indonésii do 30 dnů, tato víza nelze prodloužit. Kromě 30 denních víz- FREE VISA jsou zde i další dvě možnosti, a to VISA ON ARRIVAL (VOA), nebo také VISIT VISA (VV) nezbytná při pobytu nad 30 dnů s maximální délkou pobytu do 60 dnů, která lze dále prodloužit. VV je zapotřebí vyřídit osobně předem na Indonéském velvyslanectví v Praze. S prodlužováním víz na Bali vám již může pomoci specializovaná agentura, takže poté už to budete mít prakticky bez starostí.

Přidejte svůj komentář