Bali v lete 2015

Úvodní stránka Fóra Bali Bali v lete 2015

  • Toto téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Bíbr a poslední změna proběhla před 9 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
  • Autor
    Příspěvky
  • #29696 Odpovědět
    Lucie
    Host

    Ahoj. Chystame se v cervnu na Bali +/- na 30 dni, dle toho jak sezeneme letenky a chci se zeptat, jestli je lepsi rezervovat ubytovani uz ted, popr. jestli mas stranku, co by si doporucil, zatim jsme koukali pouze na booking.com, co se ubytovani tyce chceme spise usetrit, nasli jsme i 30 dni za 7,5 tis. Ale to uz byl extra hnus 😀 cca 12tis. by byl ideal. Celkovy rozpocet je cca 50tis. + v jake casti by bylo nejlepsi se ubytovat? Aby byla v ramci moznosti cista a klidna a ne daleko od pekne plaze a dostupnost k nakupum apod.
    Predem diky moc za odpoved! L.

    #29698 Odpovědět
    Bíbr
    Správce

    Ahoj, 30 dní mi připadá dost dlouho na to, abyste si rezervovali ubytování na takovou dobu předem. Být Vámi si rezervuju jen první den, dva nebo tři a pak si něco najdu na místě. U rezervace přes internet nevíte, jak to místo vlastně v reálu vypadá a co je v okolí atd.

    S hledáním na místě je sice trochu opruz, ale tak to prostě je.

    Jestli Vám jde hlavně o pláže, tak Bukit.

    Jinak mě se nejvíc líbí Canggu, ale tam pěkné pláže moc nejsou. Jsou tam asi dvě, které docela jdou, ale jsou tam velké vlny, takže na koupání to není, to je vhodné na surf.

    Na Bukitu jsem bydlel několik měsíců, takže v pohodě.

    Canggu jsou hezčí domky a vesničky a je tam prostě taková lepší atmosféra.
    Na Bukitu je to taky dobrý, ale to nejlepší jsou tam hlavně dostupné.

    Nákupy jsou na obou místech. V Canggu je víc takových místních malých krámků. Na Bukitu ale samozřejmě taky obchody a supermarkety jsou.

    Jinak už jsem to tu psal. Já doporučuju na 30 dní nikoliv bydlet na jednom místě, ale pronajmout si na celou dobu auto a jezdit po Bali a vidět různá místa. 3 dny jeden hotýlek, 3 dny druhý atd.

    Bali má spoustu různých míst a v každém se budete cítit jinak. Když zůstanete celou dobu třeba na Bukitu, tak vlastně neuvidíte Bali, uvidíte jen Bukit. Pak si nemůžete říct – byl jsem na tom Bali. Pak si můžete říct pouze – byl jsem na Bukitu.

    #29701 Odpovědět
    Lucie
    Host

    Díky, to zní dost rozumně. Navíc určitě plánujeme celé Bali dost procestovat + popřípadě vyjet na Gili nebo Lombok na pár nocí. A bych se chtěla zeptat: plánujeme si půjčit na celou dobu pravděpodobně skůtr, jakožto nejrychlejší a nejlevnější dopravní prostředek, vzhledem ktomu, co jsme tu už vyčetli z předchozích článku (za něž, jakožto celý blog ti patří velký dík!:-) jen by mě zajímalo, jestli ti ho půjčí cca na 30 dní a jak je to pak s cenou? Díky L.

    #29702 Odpovědět
    Bíbr
    Správce

    Skútr ti klidně půjčí na celý život 😀

    Na 30 dní máte určitě lepší vyjednávací pozici, takže by se Vám mělo podařit usmlouvat výrazně lepší cenu, než když budete mít třeba dva dny.

    Cena se dost liší. Jde taky o kvalitu skútru, místo kde si ho pronajímáte, jestli je to s pojištěním nebo ne atd.

    Počítejte s cenou nízké jednotky tisíc na měsíc.

    Nechce se mi moc radit konkrétní cenu, protože každému jde to smlouvání jinak a každý má jiné nároky atd.

    #29703 Odpovědět
    Lucie
    Host

    Tak tohle by bylo taky fajn 😀 a když už jsem u těch dotazů, co by si určitě doporučil navštívit nebo zažít na Bali, popř. na který z okolních ostrovů a za čím se vydat? 🙂 na internetu jsem toho už přečetla mraky, ale názorů od někoho, kdo tam byl a je to čech je málo 🙂

    #29704 Odpovědět
    Bíbr
    Správce

    Chystám o tom článek, to je na dýl.

    Doporučuju koupit si průvodce Lonely Planet a podle něj objet co Vás v něm zaujme. Tak jsem to udělal poprvé a byl jsem spokojen.

    #29705 Odpovědět
    Lucie
    Host

    Děkuju moc za rady 🙂 na článek už se těším! 🙂

    #31463 Odpovědět
    Lukáš
    Host

    Ahoj Luci,

    také se chystáme letos na Bali. Pravděpodobně v červnu ale ne na celý měsíc. Nenarazila si na nějaké výhodné letenky? Já zatím pouze Praha – Denpasar za 18 790,- což mi přijde dost.

    Díky

    #31748 Odpovědět
    Kamila
    Host

    Ahoj, mohu se prosím zeptat, kde nejlevněji sehnat letenku z Prahy na termín jakykoliv od tedˇ do září? A je vhodné cestovat s tříletým dítětem na Bali? Děkuji 🙂 Jinak skvělý web !

    #31751 Odpovědět
    Bíbr
    Host

    Ahoj, co vím o letenkách je v článcích zde: http://www.zivotnabali.cz/stitky/letenky/

    Někdo by tříleté dítě na Bali nebral, jiný cestuje se stejně starým dítětem do Afriky. Jestli je to „vhodné“, to nevím 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
Odpověď na: Bali v lete 2015
Osobní informace: