Postřehy a zážitky

Ostrov Phuket v Thajsku versus Bali v Indonésii. Kdo s koho

S kamarády jsme se z Bali mrkli na pár dní do Thajska, na ostrov Phuket. Jaké jsou dojmy z Thajska po příletu z Bali?

Neměli jsme moc času a tak naše cesta do Thajska trvala jen pár dní.

Původně jsme chtěli okouknout nějakou tu přírodu, ale to by na Phuketu nesměli mít tak lákavé bary.

Prostě jsme se zasekli ve smyčce „po týhle kalbě nemůžu zejtra vstát, tak pojedem na přírodu další den.“ Jenže „zejtra“ nás to zase vcuclo do nějakýho baru.

Některé z těchto barů mají schopnost Vás vcucnout. Tak pozor.

Některé z těchto barů mají schopnost Vás vcucnout. Tak pozor.

 

A tak bylo z našeho výletu do Thajska jen pár dní barových radovánek. Více o barech na Phuketu se dozvíte v samostatném článku o barech na Phuketu.

 

Buddhistické kapličky nesmí chybět

Buddhistické kapličky nesmí v Thajsku chybět

 

Přílet do Thajska nic moc

Imigrační úředník chce jméno a adresu hotelu, jinak mě nechce pustit do země. Je VELMI nepříjemný. To je mi přivítání do Thajska.

Taxi minibus po cestě z letiště staví u nějakého obchodu. Musíme si povinně vystoupit a nechat si nabídnout hotel. Zkouší nám vnutit svoje ubytování s tím, že musíme říct řidiči hotel, jinak nás nikam neodveze. Samozřejmě to nebyla pravda.

Je to hodně ostré zneužívání situace. Představte si, že byste si v Praze zaplatili minibus z letiště do centra a on kdesi v zapadlé uličce zastavil, přinutil Vás vystoupit (protože jinak dál nepojede) a nutil Vás říct mu jméno Vašeho hotelu, jinak že Vás dál neodveze.

Tož nějaká ta pláža tam taky je.

Tož nějaká ta pláža tam taky je.

 

Masáže

Masáže jsou v Thajsku vyhlášené a je k tomu důvod. Jsou perfektní. Jediná výtka proti Indonésii: cena. Masáže na Phuketu jsou pořád v porovnáním s ČR levné, ale proti Bali jsou drahé.

V těchto zemích masáže snad budou vždy levnější a zároveň kvalitnější než v ostatních zemích a to díky jejich tradici a obrovskému využívání místními lidmi i turisty.

Na Phuketu Vám pokaždé při masáži nabídnou, zda nechcete „plus plus“. Prostě „ruční práci“. Snad to nemusím dále vysvětlovat. Pokud souhlasíte, dojde na smlouvání „plus plus“ ceny a tak dál.

Jednou jsem už jsem si říkal, že to není možný, je to asi tím, že vyhledávám levnější masáže a proto mi pořád nabízí „něco navíc“ – aby víc vydělali. Tak jsem si našel masážní salón v luxusním domě. Krásný klimatizovaný prostor, masáž v oddělených malých místnostech se samostatnou klimatizací. Vše načančané, super čisté, u vchodu recepce se zlatým zvonečkem. Co myslíte, zeptala se mě masérka na „plus plus“?

Pokud budete pánové na Phuketu s partnerkou, tak se o tomto podhoubí nikdy nedozvíte. Byl jsem v Thajsku poprvé před pát lety s přítelkyní a NIKDY mi nic takového nenabídli ani náznakem. Chodili jsme všude spolu a Thajky tohle naprosto respektují a do zelí Vaší partnerky rozhodně nepolezou.

Holky

Thajky jsou hezčí, ale na Phuketu je obrovská spousta prostitutek.

Taneční bary v Patongu komentuje kamarád: „To je jak když je dítě v hračkářství.“

Občas v Thajsku zahlédnete takový ten typ holky, za kterou stojí za to se otočit. V Indonésii se mi to nestalo snad nikdy. Holky na Bali jsou taky některé krásné, ale prostě to není taková ta šokující krása, kvůli které byste si ukroutili krk.

V Thajsku je ovšem HODNĚ transsexuálů. Jdeme si takhle po ulici a hromový hlas nám zahučí do ucha „bum bum dárling?!“ To jen nějaký něžný transsexuál nabízí své dívčí služby.

Co myslíte, je to holka nebo transsexuál?

Co myslíte, je to holka nebo transsexuál?

 

Ceny

Ceny jsou v Thajsku oproti Bali vyšší, ale hodně záleží, kde zrovna jste. Na hlavní třídě na Phuketu je drahé pivo, jídlo a všechno.

Celkově je Thajsko dál. Takhle asi bude vypadat Bali za 10 let. Tedy kromě těch prostitutek.

Thajský box

Několikrát týdně je zápas v Thajském boxu. Můžete se zajít podívat. Zápasy docela ujdou a hlavně oni se opravdu mlátí poměrně nechránění. Přitom krev neteče. Jak to dělaj nevim.

Jídlo

Thajská kuchyně je lepší než indonéská. V Thajsku si občas pochutnáte, až se budete olizovat za ušima. Jednou jsme narazili na obyčejný stánek na ulici, kde měli tak výbornou pečenou rybu, že jsme se tam vraceli každý den. Bylo to levné a lepší než v jakékoliv restauraci.

A letíme pryč

Při odletu jsem dostal perfektní masáž nohou na letišti za necelých 300 na půl hodiny. No nekupte to.

Letadlo má zpoždění 3 hodiny. To se na cestách stává. Pokud Vám tyhle legrácky hodně vadí, necestujte přátelé.

Další články o Thajsku najdete pod štítkem Thajsko. Pány jistě potěší článek o barech na Phuketu.

Co je lepší: Phuket nebo Bali?

Rozhodně Bali. Phuket je dobrý na barové radovánky nebo válení na pláži mezi německými turisty, čehož fanda nejsem. Na pár dní fajn, ale na delší dobu si neumím pobyt na Phuketu představit.

Možná by to bylo jiné, kdybych na Phuketu bydlel dlouhodobě. Prý jsou tam moc pěkná zákoutí, dají se tam pronajmout krásné vily za přijatelné peníze a podobně. Na pobyt v řádu dnů nebo týdnů je podle mě Bali stokrát lepší.

Štítky: , ,

 
Uloženo dne 15.3.2015. Rubrika Postřehy a zážitky. Komentářů: 0.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

K článku zatím nejsou komentáře. Buďte první, kdo napíše komentář :)

Přidejte svůj komentář