Praktické informace o Bali

Vízum do Indonésie, dlouhodobé i krátkodobé

Na internetu se na mnoha místech dočtete, jak je to s vízy do Indonésie. Pro dlouhodobý pobyt je tu ovšem pár vychytávek, které najdete jen na zahraničních diskuzních fórech a proto je zde uvádíme, hezky pěkně česky. Pro dlouhodobý pobyt na Bali je dobré znát následující praktické informace o vízech do Indonésie.

Aktualizace 16. 2. 2017: Tento článek není aktuální. Nejnovější informace o vízech do Indonésie jsou v článku Vízum na Bali, do Indonésie. Krátkodobé i dlouhodobé. Jak na to

V tomto článku rozebíráme pouze možnosti víza v případě nepracovních pobytů v Indonésii. Pokud chcete v Indonésii podnikat nebo pracovat jako zaměstnanec, jsou pro tento účel určeny jiné druhy víz, než zde uvedené.

Vízum IndonésieIndonéská ambasáda

Vízum Vám samozřejmě vydá Indonéská ambasáda (velvyslanectví), která sídlí na adrese Nad Buďánkami II 1944/7, 150 00  Praha-Smíchov.

Pozor na státní svátky v Indonésii. Před návštěvou Indonéské ambasády si ověřte na MZV ČR (bod 1.10. Státní svátky), že zrovna nemají v Indonésii státní svátek – ambasáda je v takovém případě zavřená.

Krátkodobé vízum, do 30-ti dnů pobytu

Není třeba žádat předem na ambasádě. Po příletu si zažádáte u okénka na letišti o tzv. Visa on Arrival. Cena je 35 USD a platit můžete v eurech, dolarech, rupiích a dalších asi 10-ti měnách. Podmínkou pro získání víza je platnost pasu 6 měsíců při vstupu do Indonésie, alespoň dvě volné stránky v pase a zpáteční letenka. Podrobněji na stránkách ambasády.

Krátkodobé vízum, 30-60 dnů pobytu

Vízum na 30-60 dnů: Zažádejte si o 60-ti denní turistické vízum (je k tomu potřeba vyplnit formulář, pas platný dostatečnou dobu, prokázat dostatek peněz, itinerář cesty v angličtině (vzor níže), kopie letenky, zaplatit poplatek 900,-Kč.

Aktualizace 16. 2. 2017: Tento článek není aktuální. Nejnovější informace o vízech do Indonésie jsou v článku Vízum na Bali, do Indonésie. Krátkodobé i dlouhodobé. Jak na to

Dlouhodobé vízum, 60 dnů – půl roku

Vízum na 60 dnů – půl roku: Oficielně byste měli na ambasádě zažádat o „social cultural“ vízum. Je to druh víza pro případ návštevy příbuzenstva nebo podobně. Toto vízum je také jen na 60 dnů, stejně jako turistické prodloužené. Na místě v Indonésii po uplynutí 60-ti dnů musíte vízum každých 30 dnů prodlužovat. Celkem maximálně 4x, tj. celkem je vízum maximálně na půl roku, pak musíte opustit zemi.

Finta: Kód víza „social cultural“ je 211. Kód víza pro turistické účely je také 211. Takže vůbec není třeba řešit „social cultural“ vízum, protože po složitém papírování dostanete do pasu zcela stejnou samolepku s kódem víza 211, jako turista s vízem na 60 dnů. Tj. ať už jedete na 60 dnů nebo půl roku, vždy žádejte pouze o turistické vízum na 60 dnů.

Co si napsat do itineráře v případě půl ročního pobytu?

Bystří už vědí – je tu logická zápletka. Pokud žádám o turistické vízum na 60 dní a přitom chci být v Indonésii déle, pak mám letenku s datem odletu až po 60-ti dnech. Čili jak to vysvětlím v itineráři, který předkládám ambasádě spolu s letenkou? Jednoduše: do itineráře si napíšete cestování po Indonésii po dobu 60-ti dnů a potom napíšete, že opustíte zemi a budete cestovat po Asii („travelling around Asia“, viz vzor níže) a vrátíte se do Indonésie pouze na odlet a zažádáte o Visa on Arrival.

Jak na prodloužení víza na místě v Indonésii?

Dostali jste vízum na 60 dnů a jste v Indonésii, takže co dál? Jak se vízum prodlužuje? Po uplynutí 60-ti dnů je třeba každých 30 dní jít na úřad a zažádat o prodloužení. Maximálně je možné prodloužit vízum 4x, celkem tedy maximálně půl roku pobytu. Na úřad je vždy třeba jít zhruba 14 dní před koncem víza.

A) Sami si dojdete na imigrační úřad
Je možné jít sami na imigrační úřad a zažádat o prodloužení. Musíte k letišti Denpasar (do ulice u letiště, kde je víc úřadů), tam vystát frontu (není moc dlouhá), vyplnit formuláře, zažádat o prodloužení. Potřebujete mít zvací osobu. Agentovi (viz níže) stačí dát její občanku nebo má své „zvací osoby.“ Na úřadě budou chtít zvací dopis a já nevím co ještě. Při prvním prodloužení si vás ještě k tomu chtějí vyfotit a to nechtějí udělat hned při první návštěvě. Takže první prodloužení probíhá tak, že jdete na úřad a zažádáte o prodloužení víza, za dva dny musíte dorazit znovu a nechat se vyfotit, za další dva dny vám vydají prodloužené vízum. Možná budou chtít, abyste při 3. návštěvě jen uhradili poplatek a za další dva dny dorazili znovu. Takže je možné, že budete muset na imigrační úřad dokonce 4x. Úředníci to úmyslně komplikují, abyste využili agenta – mají z toho taky peníze. Je to úřadem podporované úplatkářství. Při opakovaném prodloužení už by měli vynechat focení, ale stejně je třeba dorazit také 3x, k agentovi musíte jen 2x – opět úmysl, abyste využívali agentů. Někteří emigranti označují operace kolem víza za to nejhorší, co je na Bali potkalo.
Cena za každé prodloužení: 500,-Kč

B) Využijete agenturu
Na Bali je spousta agentur zařizujících prodloužení víza. Zvlášť v oblasti Legian/Seminyak je jich hodně, protože je to oblast plná emigrantů. Agent si vezme váš pas a peníze a vše zařídí za vás. Při prvním prodloužení je stejně potřeba, abyste na úřad dorazili kvůli fotce osobně, ale díky agentovi musíte na úřad jen 1x a ještě vás tam odveze – v lepším případě klimatizovaným autem, v horším případě na motorce. Pokud jdete na úřad s agentem, tak nemusíte stát frontu – zcela bez servítek zavolá kamarádovi a půjdete na řadu za pár minut, před všemi slušně čekajícími. Při opakovaném prodlužování víza už na úřad vůbec nemusíte, agent vše zařídí za vás.
Cena za každé prodloužení: 1100,-Kč + 200,-Kč za „zvací osobu“

Zvací osoba

Na prodloužení je také třeba mít zvací osobu. Při využití agenta mu stačí dát kopii občanky kamaráda Indonésana a to je vše. Pokud kamaráda nemáte, agentura zařídí zvací osobu za vás.

Aktualizace 16. 2. 2017: Tento článek není aktuální. Nejnovější informace o vízech do Indonésie jsou v článku Vízum na Bali, do Indonésie. Krátkodobé i dlouhodobé. Jak na to

Mám 30-ti denní vízum a chci ho prodloužit, jde to?

Pokud máte vízum „on arrival“ jen na 30 dnů a potřebujete si jej prodloužit, je to možné. Buď můžete využít služby agenta, pak prodloužení stojí 1200 korun nebo můžete sami na úřad, to stojí 500. Na úřad budete muset 3x a budete potřebovat kopii pasu, víza a letenky ven z Indonésie. Pokud takovou letenku nemáte, stačí si ji nezávazně rezervovat třeba u Student Agency a vytisknout pro úřad potvrzení o rezervaci. Letenku si „rezervujte“ na co nejpozdější datum, vízum vám totiž prodlouží přesně do data letenky.

Prodloužení víza „on arrival“ je vcelku pohodová operace, jen vás to bude držet poblíž imigračního úřadu po dobu jednoho týdne, což se někomu nemusí hodit.

Vízum „on arrival“ je možné prodloužit jen jednou o 30 dní. Pak musíte odjet ze země. Agenti ovšem umí zařídit „výjezd ze země“ jen jako a dostanete další vízum on arrival na 30 dní. Nové vízum on arrival bez nutnosti vyjet ze země stojí u agenta 2200 korun. Oni moc dobře vědí, že jinak si musíte koupit zpáteční letenku na výjezd ze země a to vás bude stát zhruba tak stejně a ještě spoustu času.

Dlouhodobé vízum, víc než půl roku

 • Jedna možnost je každého půl roku vyjet ze země a na nějaké ambasáde mimo Indonésii zažádat znovu o vízum na 60 dnů a pak znovu prodlužovat. Lze takto vycestovat třeba do Thajska.
 • Druhá možnost je vycestovat ze země „jen jako“, pomocí agentury. Pak ovšem nedostanete vízum na dalších půl roku, ale jen vízum on arrival.
 • Existuje taky možnost neustále do kolečka dostávat víza on arrival a přitom nedostávat samolepky a razítka do pasu. Někteří toho využívají, protože ani po roce trvalého pobytu v Indonésii nikdo nic nepozná a mají pas čistý jak lilie.
 • Třetí možnost jsou jiné druhy víza, např. business vízum. Nemáme to vyzkoušeno a nevíme ceny, ale někteří emigranti tuto možnost využívají. Mají pak vízum např. na rok a půl nebo tak něco. V těchto případech je potřeba dokládat úřadu, že cestujete po zemi za obchodem. Vše za vás opět zařídí agentura, takže nemusíte nic, jen platit. Tohle je Indonésie bejby 🙂

Vzor itineráře pro žádost o 60-ti denní turistické vízum do Indonésie
pobyt do 60 dnů

Pozor, v itineráři nesmí být rizikové oblasti, např. Papua. Na papír A4 stači vytisknout následující text a podepsat. Upravte si dle vlastního plánu cesty!

Jméno Příjmení – Indonesia roundtrip itinerary

24. 2. 2015 – Arrival to Indonesia – Java, Jakarta
25. 2. 2015 – 9. 3. 2015 – traveling around Bali
10. 3. 2015 – 14. 3. 2015 – traveling around Lombok
15. 3. 2015 – 19. 3. 2015 – traveling around Flores
20. 3. 2015 – 31. 3. 2015 – traveling around Bali
1. 4. 2015 – 15. 4. 2015 – traveling around Java
16. 4. 2015 – Java, Jakarta – Departure from Indonesia

Vzor itineráře pro žádost o 60-ti denní turistické vízum do Indonésie
plánovaný pobyt více než 60 dnů

Pozor, v itineráři nesmí být rizikové oblasti, např. Papua. Na papír A4 stači vytisknout následující text a podepsat. Upravte si dle vlastního plánu cesty!

Jméno Příjmení – Indonesia roundtrip itinerary

24. 2. 2015 – Arrival to Indonesia – Java, Jakarta
25. 2. 2015 – 19. 4. 2015 – traveling around Bali
20. 4. 2015 – Java, Jakarta – Departure from Indonesia
21. 4. 2015 – 18. 8. 2015 – Travelling around Asia (Malaysia, Thailand)
19. 8. 2015 – Arrival to Indonesia – Java, Jakarta – I will apply for the Visa on arrival.
20. 8. 2015 – Java, Jakarta – Departure from Indonesia.

Hodně zdaru! 😉

Aktualizace 16. 2. 2017: Tento článek není aktuální. Nejnovější informace o vízech do Indonésie jsou v článku Vízum na Bali, do Indonésie. Krátkodobé i dlouhodobé. Jak na to

Štítky: ,

 
Uloženo dne 5.9.2011. Rubrika Praktické informace o Bali. Komentářů: 104.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

104 komentářů k “Vízum do Indonésie, dlouhodobé i krátkodobé”

 1. Dne 11.10.2011 at 11:24 john responded with... #

  Ahoj Bibře
  hltavě čtu vše co píšeš.Na Bali jsem už byl a chci se tam dlouhodobě vrátit,třeba i pracovně.Mám tak i kamaráda v Padanbay.Rád bych zůstal ve styku s tebou.
  Tvé zkušenosti a rady jsou pro mne velmi cenné.S pozdravem,hodně štěstí.

  • Dne 11.10.2011 at 12:16 Bíbr responded with... #

   Ahoj Johne, těší mě, že články k něčemu jsou 🙂
   Tenhle web hned tak ze světa nezmizí, takže se kdykoli ozvi.
   Hodně zdaru, ať ti to vyjde!

   • Dne 1.6.2017 at 17:00 Kacka responded with... #

    Ahoj. Muzeme si nejak vic pochatovat? Od zari/rijna jsem se rozhodla vyrazit do Asie, prevazne na pracovni viza a chtela bych vedet, jak se to da osefovat na delsi dobu, aniz bych se musela vracet do Evropy. Budu rada, kdyz se ozves. Catherinaslezakova@gmail.com. Diky. Kacka

  • Dne 24.10.2012 at 14:18 Lenka responded with... #

   Ahoj…
   můžeš mi prosím poradit ohledně podnikatelských víz, popřípadě kde o tom najdu nějaké info…
   Děkuji moc 🙂

   • Dne 24.10.2012 at 21:54 Bíbr responded with... #

    Ahoj Lenko, o tom nic nevím. Určitě ti poskytne informace indonéské vyslanectví.

    • Dne 21.9.2015 at 12:38 Michal responded with... #

     Ahoj biebre prosimte nemáš po případně nevíš kdo ma vzor zvaciho dopisu nebo jeho kopiji??? Můžes prosím odpovedet do emailu?? Děkuji Michal na baki už njky patek sme a az ted to musím začít resit

     • Dne 21.9.2015 at 15:16 Bíbr responded with... #

      Ahoj Michale, to bohužel nemám. Já to vždy řešil přes agenta a všichni co znám taky.

  • Dne 24.11.2012 at 12:07 Jan responded with... #

   Ahoj Bibře,
   mohl by jsi mi prosím poradit, jak správně napsat itinerář když mám na Bali jednosměrnou letenku tak aby to prošlo. Chci tam zůstat zhruba půl roku a potom cestovat, ale další letenky chci řešit až z Bali. Děkuji moc

   • Dne 24.11.2012 at 15:13 Bíbr responded with... #

    Ahoj Honzo, tak tohle netušim. Když jsem se na to ptal, tak mi právě tvrdili, že musím mít zpáteční. Ale už je to přes rok a taky je možný, že se to změnilo. Možná by šlo použít výmluvu, že v Indonésii budeš jen 2 měs. a pak poletíš jinam a už se do Indonésie nevrátíš. Nevim. Paní na Indonéské ambasádě je v pohodě, poradí a vysvětlí. Tedy pokud to jde.
    Jinak mé doporučení: Když jsem hledal letenky, jednosměrná vycházela skoro stejně draze jako obousměrná. Takže i když jsem nevěděl datum návratu, vyplatilo se koupit obousměrnou a pak v Indonésii datum odletu změnit za poplatek 100 EUR (Emirates). Pozor na akční letenky, ty často nejdou změnit ani za poplatek.

   • Dne 29.11.2012 at 15:58 pavel zvolanek responded with... #

    letenka je dneska jenom kus papíru, který vyjedete z tiskárny, takže jestli máte jenom jednosměrnou letenku, tak si z ní pro potřeby vydání víza udělejte zpáteční. jestli někde máte nějakou starou letenku kamkoliv, tak si z ní taky stejně jednoduše uděláte letenku do Indonésie.

  • Dne 27.2.2013 at 18:58 Věra responded with... #

   Dobrý den, čtu poslední týden vaše stránky. Na Bali jsem nebyla, ale chtěla bych tam zajet na jeden nebo dva měsíce. Neumím anglicky. je problém se domluvit, zařídit si domeček za rozumnou cenu, nebo být spolubydlící po tuto domu? Nemáte kontakty na konkretní osoby s kým bych se mohla dát dohromady prosím? Nechci jet s cestovkou, ale jsem sama, amoc bych potřebovala vaše rady prosím.Děkuji Věra

   • Dne 28.2.2013 at 03:59 Bíbr responded with... #

    Dobrý den, těžko seženete někoho, kdo se Vám bude celou dobu věnovat a dělat překladatele. Resp. sehnala byste jedině placeného, ale to Vás vyjde levněji cestovka. Na Bali musíte mít motorku nebo auto a musíte být samostatná, jinak budete pořád zavřená doma. Doporučuji naučit se základy angličtiny. Podle mě si vystačíte s 300 slovíčky nebo i méně, což je zhruba měsíc učení hodinu denně. Ať se cesta vydaří 🙂

   • Dne 6.9.2013 at 16:41 Václav responded with... #

    Milá Věro,chystám se na Bali na 2 měsíce a náhodou jsem objevil tvůj příspěvek. Rád bych přivítal partnera na dovolenou. Jsem už v důchodu a mým snem je pravidelně pobývat delší dobu v tropech. Anglicky se domluvím, ale spolecnost a poloviční náklady na ubytování bych přivítal. Neber to jako seznamku.

 2. Dne 17.10.2011 at 03:15 David responded with... #

  Diky za clanek … rad bych se zeptal, protoze jsem trochu natvrdlej 🙂 … kdyz chci do Indonesie na pul roku … tak napisu iterinar (dle tvyho navodu) a letenku si mam koupit rovnou s navratem za pul roku?

  • Dne 19.10.2011 at 05:24 Bíbr responded with... #

   Přesně tak. Itinerář jsem v článku výše ještě drobně upravil. Marek mi napsal, že původní verze mu neprošla (ačkoliv já s ní neměl problém). Doplnil jsem datumy, prý je třeba mít v itineráři datumy od – do, já tam měl u každé destinace jen jeden datum.

 3. Dne 9.3.2012 at 14:17 Nikola responded with... #

  Ahoj, tak jsem z toho trochu zmatená. Do Indonésie se chystám koncem června na stáž, kde budu pracovat až do začátku srpna. Pak bych ale chtěla strávit 3 týdny cestováním, takže mi s turistickým vízem chybí asi týden a půl. Tak bych se chtěla zeptat – mám jít před odletem na ambasádu v Praze a zažádat si o turistické vízum na 60 dní, k tomu přiložit itinerář a napsat do něj to cestování po Asii a potom, dva týdny před vypršením víza si mám zajít prodloužit? Na stránkách indonéské ambasády totiž píšou, že turistické vízum je 30 dní s možností 1x prodloužit. Tak aby mi pak někdo neřekl, že mám smůlu a já bych to musela složitě řešit s letenkou… Jsem v tomhle dost neznalá.

  • Dne 9.3.2012 at 14:34 Bíbr responded with... #

   Ahoj Nikolo, je to přesně jak píšeš 😉 Užij si pobyt, to vypadá dobře.

 4. Dne 20.6.2012 at 21:50 Pavlína responded with... #

  Zdravím,

  je ještě itirenář cesty a prokázání dostatek peněz aktuální?
  děkuji

  • Dne 20.6.2012 at 22:11 Bíbr responded with... #

   Ahoj Pavlíno, já si myslím, že ke změně nedošlo, ale možné to je. Pokud si chceš být jistá, jedine kontaktuj přímo indonéské vyslanectví.

   • Dne 21.6.2012 at 08:31 Pavlína responded with... #

    Moc děkuji za rychlou odpověď. Interiář raději tedy napíši s tím není problém, ale jak se prokazuje dostatečná hotovost na 3 týdny a kolik to je na osobu nevíš ? 🙂

    • Dne 21.6.2012 at 08:32 Bíbr responded with... #

     Na 3 týdny nepotřebuješ nic prokazovat, dostaneš visa on arrival. Vše je v článku 😉

 5. Dne 21.6.2012 at 11:56 Pavlína responded with... #

  Děkuji a poslední dozázek. Dočetla jsem se o takzvané Departure tax – odletová povinná letištní daň. Platba se přijímá prý poize v IDR. V jakém případě se platí a jak je vysoká? děkuji

  • Dne 21.6.2012 at 12:00 Bíbr responded with... #

   Ano, ta se platí. Platí to všichni včetně indonésanů, je to prostě jakýsi druh daně na lety. Odletová daň je myslím 150.000 rupií za mezinárodní let a 30t. za vnitrostátní, ale nejsem si jistej. Všichni to tam vědí, stačí se zeptat 😉

   • Dne 21.6.2012 at 12:12 Pavlína responded with... #

    Děkuji. Takže platit budu při zpátečních letech a existuje na to tedy nějaké speciální okénko? :o) ptám se jak tele, ale snažim si dát do kupy vše co jde, aby nás nic nepřekvapilo. Nejhorší je stejně vytrénovat kondičku, abychm dali výšlap na Rinjani to je můj cíl :o)

    • Dne 21.6.2012 at 12:28 Bíbr responded with... #

     Pavlíno, rád ti odpovím na dotazy, ale opakovat co je uvedené v článku, pod který píšeš (vízum) je opravdu zbytečné a psát ti kde je jaká přepážka na letišti snad také nemusím 🙂 Měj se a užij si Bali!

 6. Dne 22.2.2013 at 16:03 Lucie responded with... #

  Ahoj Bíbře,
  potřebovala bych poradit s vyplněním víza.
  Tvůj návod pomohl, ale stále si nejsem jistá, jak správně vyplnit.
  Pokud žádám o turistické vízum na 60 dní a přitom chci být v Indonésii déle – to je můj případ.
  Co zaškrtnout v type of visa?? (transit, Multiple Visit, Single Visit or Limited stay/long stay)
  A pak vyplňuji tu část short stay??
  Nejraději bych ti zavolala, ale nevím kam.
  Předem dík za odpověď.

  • Dne 22.2.2013 at 16:07 Bíbr responded with... #

   Ahoj Lucie, je to běžné turistické na 60 dní, takže single visit. Ohledně části si nejsem jistý, už si formulář přesně nepamatuju, ale určitě je pochopitelný 😉

   • Dne 26.2.2013 at 17:51 Lucie responded with... #

    Ahoj díky moc,
    zkusila jsem zavolat přímo na ambasádu a tam byla velice milá paní, která mi ochotně se vším poradila
    Jak vyplnit první část?
    Počet dní – číslo do 60
    Type of visa – Turist
    A pak se vyplňuje prostor jen se short stay a místo a datum vstupu

    • Dne 27.2.2013 at 04:10 Bíbr responded with... #

     OK, díky za doplnění a šťastnou cestu! 🙂

 7. Dne 26.5.2013 at 12:30 Martin responded with... #

  Ahoj kamaráde,
  prosímtě, jak dlouho trvá vyřízení víza do Indonesie na vic než 6O dní ? (cestování po asii, samo : ) )

  Jedu příští pondělí, právě jsem přiletěl z J.A.R. a uvědomil jsem si, že nemám víza…

  Prodlužovat už budeme přes Balijský resort, o to nemám strach, ale jen nemám už moc času na vyřízení…

  Jak to je ? Udělaj to na počkání ?

  Mac děkuju… MArtin, FII instruktor

  • Dne 26.5.2013 at 16:55 Lucie responded with... #

   Ahoj Martine, já jsem žádala o vízum před dvěma měsíci a trvalo to tři dny. Díky Bíbrově návodu nebyl žádný problém. Bacha na to kdy tam jsou a kdy ne. http://www.mzv.cz/jakarta/cz/viza_a_konzularni_informace/index.html
   Já blbec jsem tam šla v pátek. Ale naštěstí tam byla hodná paní, která šoupla moji žádost mezi ostatní čtvrteční. Bíbrovi stránky jsou plné užitečných informací – doporučuji podrobně prozkoumat. Taky čekni pro jistotu Indonéské svátky.
   Přeji ať se daří.

   • Dne 26.5.2013 at 20:48 Martin responded with... #

    děkuji za odpověd, jen mi jeste prosim prozdrad, jestli tam pak musím zpět, bo tak něco…ma letenku na pondělí 3.6 a jdu tam v uterý 28.5…to mi nějak seberou pas, či tak něco ?

    Moc díkys ! !

    PS Bibrovy stránky čekuju pravidelně, ale tahle informace tu chyběla…

    • Dne 27.5.2013 at 07:04 Bíbr responded with... #

     Necháš tam pas a pak si pro něj musíš dojít. Tohle by ti mělo v pohodě časově vyjít.

 8. Dne 11.7.2013 at 11:32 Janka responded with... #

  Ahoj lidičky, prosím o radu!
  nějak se mi podařilo si koupit letenku s příletem na Bali 6.9.2013 a s odletem z Bali 5.11.2013, s tím, že jedu na dva měsíce/60 dní, ale jak tak zpětně počítám, tak to je 61..ehm.. mám si i tak žádat o šedesátidenní turistické? Jak mám vyplnit tu kolonku? Začínám si trochu zoufat, aby mě tam pustili..nevím, jestli stránky velvyslanectví nefungují jenom teď nebo pořád, ale informace jsem tam našla jenom o On Arrival vízách. Díky moc za nějaké tipy, jinak jsou tyhle stránky úplně úžasné 🙂

  • Dne 11.7.2013 at 15:52 Bibr responded with... #

   Ahoj Janko, jak to udělat s žádostí o vízum najdeš v článku a v komentářích. Co se týče samotného pobytu na místě, tak bych si vízum neprodlužoval a při odletu zaplatíš celníkům pokutu za jeden den „visa overstay,“ čili překročení doby pobytu. Pokuta je asi 200 korun na den nebo tak něco. Možná si toho nevšimnou 😉

   • Dne 11.7.2013 at 16:08 Janka responded with... #

    Joooj, no já jsem to četla, ale jak si můžu zažádat o vízum na 60 dní, když mám zpáteční letenku s datem o dva dny později (počítala jsem ještě jednou, snad to nebude narůstat s dalším počítáním :D)? Nebo si žádat nemám a mám radši obětovat prachy na letenku do Malaysie uprostřed pobytu? Nejsem zrovna typ zdatný v obcházení nařízení :-/ Tak trochu spontánně jsem se rozhodla ze dne na den dát výpověď a koupit letenku a teď to teprv řeším :))

   • Dne 11.7.2013 at 17:17 Bibr responded with... #

    Přečti si v článku tuto část: „Co si napsat do itineráře v případě půl ročního pobytu?“
    Podívat se do jiné země taky může být možnost 🙂

 9. Dne 31.10.2013 at 15:56 Darja responded with... #

  Díky za velké množství rad na tomto webu! TOLIK INFORMACÍ! Och, díky díky díky! Skvělý web 🙂 Na Bali odlítám na konci listopadu kousek přes měsíc, tak právě tisknu zaplacené letenky a luštím vyplnění žádosti o vízum a ještě k tomu itinerář…díky za to! 🙂
  Možná jeden dotaz – máš zkušenost s tím dokládáním výpisu z účtu, že tam musí být alespoň 2500USD(cca50tis. Kč), jestli je nějak ověřováno jak dlouho tam jsou nebo tak? Protože to si asi zajistím že si půjčím na nějakou chvíli, od někoho abych to na tom účtě měla, ale nevím jestli není nějak třeba to tam mít nějakou dobu – známá při letu do toronta musela doložit že tam nějakou čásktku dosti vysokou má průměrně alespoň 4měsíce…

  Díky

  • Dne 31.10.2013 at 16:38 Bibr responded with... #

   Jsem rád, že web se líbí 🙂
   Indonésanům stačí doložit vytištěný výpis z elektronického bankovnictví. Nemusí na něm být ani razítko z banky.

 10. Dne 11.11.2013 at 16:49 Jiří responded with... #

  Ahoj, moc díky za všechny informace. Na Bali se chystám koncem ledna a chci se zeptat, zda při prokazování dostatečného množství peněz stačí například výpis z účtu mého otce nebo je potřeba mít výpis vyloženě na své jméno.
  Předem díky 🙂

  • Dne 12.11.2013 at 16:40 Bíbr responded with... #

   Jiří, musí to být tvůj výpis, ale stačí vytisknout obrazovku z internetového bankovnictví. Takže si s tím určitě poradíš, jestli mi jako rozumíš 🙂

   • Dne 12.11.2013 at 17:13 Jiří responded with... #

    jasně, děkuju 🙂

 11. Dne 12.11.2013 at 06:44 stefano.K responded with... #

  Ahoj ,pred tydnem jsem se vratil z Bali, byl jsem tam po 10 letech a musim rict, ze me to vzalo vic nez tenkrat….Byl jsem tam vzdy mesic, takze neznam tu procederu dlouhodobych pobytu, ale je to naprosta spicka (pocasi,more,lidi) .Planuji a je nas vic odjet na stalo, ale co se tyce tech dlouhodobych pobytu je to pekne komplikovany. Mám tam nekolik kamaradu cizincu co tam podnikaji a ziji desitky let. Kyz zalozite firmu tak stejne 1x/rok musite vycestovat ,takze pekna buzerace uz jak je popisovano u prodluzovani turistickych viz. Njj ,ale i pres tento problem to stoji za to, pri porovnani s timto bordelem tady je to preci jenom legrace..:-)

  Mejte vsichni kteri se tam chystate hodne fajn zazitku.
  SK

  • Dne 12.11.2013 at 16:38 Bíbr responded with... #

   Díky Stefano a třeba někdy na viděnou 🙂

   • Dne 15.12.2013 at 16:39 stefano.K responded with... #

    Budu od poloviny Unora do poloviny Kvetna, pokud budes tak se ozvi na mail a zajdem na Bintang.
    3igroup@seznam.cz

 12. Dne 3.12.2013 at 15:23 TEE responded with... #

  Ahoj Honzo, co se týče víza tak bych si ho nevyřizovala v ČR. Zajdi si osobně do cestovky a kup si jednosměrnou letenku a nech si od nich vystavit fiktivní zpětnou. Oni ti prostě vystavěj rezervaci na zpáteční let na nějaký datum s delší splatností a ty jí prostě jen nezaplatíš. Být tebou, tak letím přes Vídeň, tam tohle neřeší, ale určitě neleť přes Německo, tam řeší zpáteční letenku hodně. Když přiletíš na Bali, tak ti daj vízum na měsíc. Čtrnáct dní před vypršením tohoto víza zajdeš do agentury, kde budeš chtít Social Cultural vízum, tam přineseš dvě fotky, pas a oni ti dají za ňáký peníz i doporučující dopis, který potřebuješ k tomuto vízu. Doporučující dopis by měl být od místního člověka, ale je lepší si to zaplatit v agentuře, aby jsi ho nemusel schánět někde sám. Pak ti daj kontakt na člověka v Singapuru a ty jsi prostě uděláš výlet na jeden den do SIN. Přiletíš ráno, budeš mít sraz s člověkem a tomu dáš pas a ten samý den ti ten pas vrátí s tímto vízem a ty se můžeš vrátit ten samý den na Bali. Pak to probíhá jak píše Bíbr v článku. :-)))to máš asi nejlepší variantu

 13. Dne 30.12.2013 at 23:39 Raven responded with... #

  Dobrý den, dotaz jsem psal již na ambasádu, ale zatím mi neodepsali (psal jsem v češtině, tak nevím, zda se nemá psát spíše v angličtině).
  Chtěl jsem vědět, jestli je i u dětí do 2 let povinnost prokázat dostatek finančních prostředků (2500 USD/ekvivalent v Kč), nevíte náhodou, jak to je?
  Chci letět na Bali na 36 dní (možnost koupě o 2000 Kč levnější letenky než do těch 30 dnů), tak mi bohužel nestačí turistické vízum na 30 dní.
  A nevíte ještě, jestli je sleva na vízum v případě většího množství žádostí (3 dospělí a 2 děti)?
  U prokázání finančních prostředků doufám stačí výpis z účtu a nezkoumají už jak dlouho tam peníze jsou, ne? Jde to obejít tímto způsobem (mezi účty jednotlivých žadatelů o vízum přehazovat peníze)?
  Děkuji za odpověď.

 14. Dne 20.1.2014 at 11:49 Gabcared responded with... #

  Ahoj, mohu se zeptat zdali nebude problem ziskat kratkodoba viza az na na letisti na Bali ve dve hodiny rano? Diky moc!

  • Dne 20.1.2014 at 16:13 Bíbr responded with... #

   Celníci mají otevřeno pořád, žádný problém.

   • Dne 6.2.2014 at 09:59 Gabcared responded with... #

    Super, diky moc a pls nevis jestli je po priletu nez se dostaneme k celnikum moznost vyberu z bankomatu pripadne jestli je mozne jim za viza zaplatit kartou?

    • Dne 6.2.2014 at 10:11 Bíbr responded with... #

     Peníze radši sebou. Nevím jestli je tam bankomat a kdyby nefungoval, tak jste nahraní a budete muset uplácet kde koho abyste to vyřešili. Platit kartou nelze.

     • Dne 6.2.2014 at 10:18 Gabcared responded with... #

      Jasne, radsi byt pripraven na vse 🙂 Jeste zkusim posledni dotaz, nemas kontakt na nekoho verohodneho a kdo Te moc nenatahne pokud bychom chteli zprostredkovat transfer na Gili Trawangan primo z letiste? Budeme po dost dlouhe ceste tak bychom to meli nejradsi vyrizene predem bez starosti, shaneni a smlouvani. Diky!!!

     • Dne 6.2.2014 at 11:35 Bíbr responded with... #

      Ano, kontakt mám. Poslal jsem mu tvůj email, ozve se ti.

 15. Dne 6.2.2014 at 11:21 Martin responded with... #

  da sa na letisku platit aj eurami za viza, alebo to musim menit na usd?

  • Dne 6.2.2014 at 11:33 Bíbr responded with... #

   Dá sa platit aj EURami.

   • Dne 8.2.2014 at 07:49 Martin responded with... #

    dik za odpovede, pocas roka som ta kontaktoval niekolko krat a vzdy si odpovedal, co si cenim. zaciatkom marca odlietam do JV a mam v plane stravit nejaky cas aj na bali, kde vyuzijem tvoje info z blogu.

 16. Dne 16.4.2014 at 11:49 Tonda responded with... #

  Ahoj, jak to chodí když by jsme se zdrželi přesně 30 dní v Indonesii, je třeba jenom 30 denní vízum nebo už je třeba zažádat o 60 denní ? díky

  • Dne 16.4.2014 at 15:47 Bíbr responded with... #

   Ahoj, na 30 dní potřebuješ 30 dní vízum. Pokud překročíš o jeden den, tak se platí pokuta, jinak ne.

   • Dne 13.5.2014 at 11:43 Kick responded with... #

    Ahoj, platí tato pravidla a tipy na víza pořád? Na ambasádě říkají, že 60 denní vízum lze prodloužit jen v případě živelných katastrof atd.
    Díky za odpověď.

    • Dne 13.5.2014 at 11:48 Bíbr responded with... #

     Ahoj, turistické neprodloužíš, ale jak píšu v článku, tak turistické 60 dní vypadá úplně stejně jako jiný typ víza. Pak v Indonésii ho použiješ jako kdyby šlo o social-cultural vízum a prodloužíš ho. To ti samozřejmě na ambasádě do očí říct nemůžou, že se to takhle dá udělat.

 17. Dne 4.6.2014 at 14:36 Eva responded with... #

  Ahoj Bíbře, jenom si to chci upřesnit – budem žádat na letišti o vízum do 30 dnů. Stačí mít pas, zpáteční letenky a peníze? Nic jinýho?

  • Dne 4.6.2014 at 14:54 Bíbr responded with... #

   Ano, na visa on arrival stačí pas, zpáteční letenka (dřív potřeba nebyla, teď už jo) a peníze na úhradu poplatku za vízum.

 18. Dne 30.8.2014 at 15:43 Radek responded with... #

  Ahoj, dlouho uvazuji o prestehovani na Bali, ale mam porad hodne otazniku ohledne prodluzovani viza. Mam to chapat tak, ze kazda rodina co se tam odsud prestehuje, musi kazdy mesic prodluzovat viza a po pul roce odcestovat z Bali a resit zase viza nova odjinud aby se tam zase na pul roku mohla vratit? Nemam na mysli pracovni viza, jde mi jen o to aby tam mohla rodina v klidu zit a nemusela kazdeho pul roku opoustet to co si tam uz vybudovali? Tomuhle uplne nerozumim a nechce se mi verit, ze to kazda rodina musi takhle slozite resit? Jedinec to ma samozrejme jednodussi.. Dekuji za odpoved.

  • Dne 30.8.2014 at 20:24 Bíbr responded with... #

   Chápeš to naprosto správně. Můžeš pak mít taky pracovní KITAS vízum, ale to ti zase Balijci můžou dělat problémy (budou chtít úplatky), až budeš chtít vyjet naopak z Indonésie ven. Tohle se možná změnilo. Nicméně KITAS stojí o dost víc, třeba 10-20t. ročně, takže je levnější jednou za půl roku si udělat výlet. Taky existuje nějaké business vízum, opět stojí víc, ale je na rok. Musíš ale pak prokazovat nějakou obchodní činnost, což někteří lidé falšují atd.

   Pokud se nepohybuješ mezi cestovateli, tak ti to připadá divné, ale takhle podivné podmínky má i spousta moderních zemí. My z EU máme pocit, že vízum je přežitek.

   Tak například turisté Američani můžou v ČR strávit z 6 měsíců jen 3 měsíce (pravidla Schengenu, kam patříme). Jinak musí mít speciální povolení k pobytu, jehož podmínky neznám. A to jsou Američani v EU.

 19. Dne 31.8.2014 at 19:57 Madla responded with... #

  Ahojec, já jsem asi složitější případ.. Já se v červenci na Sumatře vdala za indonésana, ale jen muslimskou neúřední svatbou…během října se tam chci vrátit natrvalo, jak to udělat s vízem? s letenkou? ptala jsem se místních mixnutých párů, ale většinou to má každý jinak..a hlavně nikdo z nich není čech 🙂 Mám si udělat fejk zpáteční letenky? zažádat o 60 denní vízum a pak to 4x prodlužovat a pak vycestovat jednou za půl roku třeba do Malajsie nebo Thajska na otočku?a pak jak? nebo jak se řeší to výzum mimo pas? nebo existuje nějaký spešl výzum pro manžele? když se tam teď během prvních měsíců vdám ofiko na úřadě, dostanu buku nika a s ní by to mělo být snazší, ne? nevím jak postupovat.. jestli si nejdřív koupit letenku a udělat zpáteční fejk jako že za dva měsíce..a až pak jít žádat o vízum.. nebo jsem zaslechla něco o nějaké otevřené letence…místní, říkají, že to není složité, ale co zjiš%tuju tady v čechách je to neskutečný tetris 🙂
  Dík za jakoukoliv radu

  • Dne 31.8.2014 at 20:09 Bíbr responded with... #

   Začal bych tím 60-ti denním a pak prodlužovat. Pak na místě bych zkusil vízové agenty a zeptal se co umí a jaký jsou možnosti.
   Jak je to pro manžele netuším. Ale dokud nejste manželé oficiálně, tak jsi v režimu jako normální turista a ti většinou jednou za půl roku vyjedou ze země a požádají si o další 60-ti denní a tak pořád dokola.

   • Dne 31.8.2014 at 20:14 Madla responded with... #

    okaaa díky 🙂
    a ted koukám, že nemusí být úplně výhoda se brát ofiko…časem chci v čechách prodat barák a postavit si guesthouse, manžel je průvodce v džungli, má pozemek s rybí farmou.. to kdybychom se vzali ofiko, tak by přišel o nárok vlastnit půdu novou i tu stávající?

    • Dne 31.8.2014 at 20:22 Bíbr responded with... #

     Přesně tak. Takhle mi to říkali místní, je to prý kvůli společnému jmění manželů. Radši si ale dojdi za právníkem v Indonésii a uvidíš co ti poví. Mám jen info z doslechu.

     • Dne 7.5.2015 at 15:06 Nikola responded with... #

      S tim spolecnym jmenim manzelu bych si nebyla tak jista, islam sam o sobe urcuje, ze neexistuje zadne spolecne a cokoli se da navic pojistit v manzelske smlouve uzavirane behem snatku.
      Kdybyste prosim nekdo mel s vizy po svatbe zkusenosti, podelte se o ne. Taky se me toto tema tyka. Diky. 🙂

    • Dne 27.10.2014 at 12:23 Pavel responded with... #

     Ahoj Madlo,pokud by jsi byla ochotna se podelit/sdilet cenne zkusenosti/informace napis mi prosim na lades.ml@email.cz . Mame totiz velmi podobne plany pro blizkou budoucnost aspon teda co se tyce toho snatku s indoneskym obcanem…ja bych to akorat realizoval na vychodni Jave…:-)

 20. Dne 16.12.2014 at 10:42 Pepa responded with... #

  Ahoj.
  Chystáme se od 28 ledna do 28 dubna na Bali. Nemáš prosím telefonní číslo na nějakého spolehlivého agenta který by nám prodloužil víza? A v Praze na ambasádě požádám pouze o turistické vízum na 60 dnů?

  • Dne 9.2.2015 at 06:41 Honza responded with... #

   Ahoj, zkus tuhle agenturu třeba, s těma mám docela dobré zkušenosti (zrovna tam dneska musim zas :/). http://www.expatrustbali.com/
   Bíbře nemáš prosimtě tip na agenta, kterej je schopne zařídit to VOA bez nálepky a razítka? To se mi líbí nejvíc, zahrnuje to nejmíň výletů do singapuru a nejmíň problému při návratu a pohledu celníků na kolekci VOA v pasu :)) Bohužel jsem s tímhle požadavkem zatím v každé agentuře pohořel :/

   • Dne 10.2.2015 at 17:27 Bíbr responded with... #

    Ahoj, s tím jsem se setkal jen jednou u kamaráda a kontakt na toho agenta nemám. Nicméně pak si to přes něj dělali ještě jiní kamarádi a byl s tím problém. Platili každý měsíc jakoby cenu za vízum a měli slíbeno, že nemusí mít v pase nic a než pojedou domů, tak tam razítko dostanou, aby mohli odletět. Pak se najednou samozřejmě začala „agentka“ cukat (byla to nějaká ženská z imigračního) a chtěla víc peněz a najednou to nešlo a kdesi cosi. Nakonec to dopadlo, ale já bych do toho nešel. Nikdy nevíš co se stane a když tam to razítko nemáš, tak ho tam prostě nemáš. A přetahovat vízum např. o půl roku by bylo hodně drahý a nebo i hrozí vězení. Kamarádi Němci měli pas plný razítek a samolepek, až si museli nechat vystavit novej pas. Nikdy neměli žádnej problém. Je to legální, toho bych se nebál. Samozřejmě může pak někdo mít podezření, že na Bali na černo podnikáš a může si na tebe chtít posvítit. Ale pokud tam nic takovýho neprovádíš, tak nehrozí vůbec nic.

    • Dne 10.2.2015 at 19:41 Honza responded with... #

     Noo…tak trošku tu něco provádím právě 🙂 Teda pracuju pro singapurskou firmu, tak by to snad indonesanum nemelo vadit. Právě jsem uvažoval o Bussiness multientry, ale to musím každý dva měsíce opustit Indonesii, což je dost nepraktický. A vůbec, nechceš zajít někdy na pivo? 🙂

   • Dne 12.2.2015 at 06:11 Pepa responded with... #

    Dík za info určitě agenturu využiji. Jinak budu teď na Bali většinu roku tak to pivko bych dal s vámi. Pronajímám na Bali pár vilek a každá rada dobrá.

    • Dne 13.2.2015 at 16:07 Bíbr responded with... #

     Napsal jsem Vám oběma e-mail.

    • Dne 25.6.2017 at 18:35 Daniel responded with... #

     Ahoj chystám se toho ze pronajimas vilky rad bych znal ceny za nějakou menší budu sam někdy okolo 15.12ns dva měsíce nenáročnéj domek odpověz prosim na můj mail hofbrauhaus@seznam.cz dekuju

 21. Dne 19.3.2015 at 01:06 Boyan responded with... #

  Hello if somebody can please answer,
  Im Macedonian citizen bought ticket to bali
  I want to apply for tourist visa 60 days in Indonesian embassy in Budapest since embassy in Budapest is in charge for Macedonian citizens.
  I searched on Indonesian embassy in Budapest Webpage what kind of documents do i need to apply but i don’t see info about do i need bank statement of how much money do i have, so i need bank statement or not?
  Second how many days in advance i can apply for visa, is there any rule abut that ?
  Is it easy to get visa or i need to be lucky:)?

  Any answer and advice is much appreciated cheers

  • Dne 19.3.2015 at 01:43 Bíbr responded with... #

   Hi Boyan, I can answer only about Indonesian Embasy in Czech. Yes, they want bank statement, if you apply for 60 days visa. You should have minimum 2500 USD. The visa is valid for 90 days. It means that you have to enter Indonesia no later than 90 days after issuing the visa, otherwise the visa is not valid.

 22. Dne 8.4.2015 at 00:39 Karolina responded with... #

  Ahoj Bibre, diky moc za super informacni stranku! Chystame se rodinkou vycestovat na nejakou dobu na Bali. Momentalne zijeme v Kanade a je treba zmenit hory a snih za sun and sea. Byla bych moc vdecna za jakekoliv info ohledne nejakych delsich viz a taky ubytovani. Idealni situace by byla dostat nejake vizum min na 3 mesice. Diky moc
  Karolina

  • Dne 8.4.2015 at 02:32 Bíbr responded with... #

   Ahoj Karolíno. Vše co vím o vízech je v článku. Co přesně ti z článku není jasné? Ohledně ubytování se ti někdo ozve, přeposlal jsem mu tvůj kontakt.

 23. Dne 10.5.2015 at 04:51 Denisa responded with... #

  Ahoj, když příjedu na Bali a budu mít 30ti denní vizum, za cca 10 dni vycestuju mimo Indonésii a za par dni se vrátím, bude mi to vízum stále platit? Melo by, ne?
  Předem děkuji za odpověď
  Denisa

  • Dne 10.5.2015 at 07:02 Bíbr responded with... #

   Nebude. To bys musela mít multientry visa a to je úplně jiná a složitá věc. Tohle vízum je jen na jeden vstup. To je běžné ve většině zemí.

   • Dne 10.5.2015 at 14:39 Denisa responded with... #

    A když tedy vycestuji a zase se vrátím, tak mi další 30ti denní vízum dají bez problémů? Nemusí mezi nimi být nějaká prodleva?

    • Dne 10.5.2015 at 21:52 Bíbr responded with... #

     Další vízum ti dají bez problémů. Hodně lidí takhle jezdí do Singapuru (jsou tam nejlevnější lety) na otočku prodloužit si vízum. Doslova jen projdou imigračním na letišti, otoč se a jdou zpátky do letadla.

 24. Dne 23.7.2015 at 22:27 Lucie responded with... #

  Ahoj! Za měsíc odjíždíme na 35 dní na Bali a v pondělí si jdeme pro vízum.. co znamená prokázat, že máme dostatek peněz? Kolik jim tak stačí a můžeme mít třeba i výpis účtu? Díky za odpověď, s pozdravem Lucka 🙂

  • Dne 23.7.2015 at 22:38 Bíbr responded with... #

   Ahoj, je třeba prokázat, že máš alespoň 2500 USD/osoba. Výpis z účtu stačil.

   • Dne 31.7.2015 at 20:23 Lucie responded with... #

    Ahoj, můžu se zeptat jak moc aktuální musí být? (chápu, že ne půl roku starý) ale jestli např. z toho dne, kdy o vízum žádám, nebo stačí z toho týdne či měsíce? Díky, L.

    • Dne 2.8.2015 at 19:14 Bíbr responded with... #

     Jestli si to dobře pamatuju, tak to bylo 30 dní, ale třeba se pletu. Radši si zavolej na ambasádu.

     • Dne 9.8.2015 at 11:22 Petr responded with... #

      Je vízum na 60 dní pořád možné dostat? Koukám na web ambasády a nemůžu najít žádné info, odkaz na formulář nefunguje…

 25. Dne 19.8.2015 at 16:40 David M. responded with... #

  Ahoj Bibre,

  Procitam tvoje stranky, jsou paradni 🙂

  Chystam se na Bali na cca pul roku, takze chci požádat na ambasade v Praze o vizum na 2 mesice (a pak ho 4x na Bali prodlouzit).

  Muzu se zeptat ohledne toho iterinare … opravdu je třeba napsat iterinar na celych 6 mesicu ? Nestaci proste na 2 mesice ? Nejak mi nedava smysl, proc tam psat, ze chci 4 mesice cestovat „around Asia“ a pak se vracet přes Jakartu domu. Letenku planuju koupit 2mesicni a pak, az budu na Bali, termin navratu zmenit.

  Pak bych se ještě zeptal, je potreba mit ten zvaci dopis sponzora ?

  Diky!

  • Dne 19.8.2015 at 19:53 Bíbr responded with... #

   Ahoj Davide, radši si zjisti aktuální informace na ambasádě. Už jsem dlouho o vízum nežádal a třeba mají aktuálně jiný postup. Bíbr

  • Dne 28.1.2016 at 20:45 Max responded with... #

   No tak tohle už je vážně neaktuální.
   V Denpasaru byl před rokem velký problém! Po příchodu nové Jokowiho vlády se na emigračním udělali velké čistky. Také jsem řešil víza přes agenta, věřil jsem mu, protože pracoval ruku v ruce s emigračním oddělením. Takže dávejte si velký pozor na „agenty“! A nepouštějte se do nějakých podvodů! Bude vás to pak stát spoustu peněz, čas nervy a nakonec vyhoštění.
   Jinak pro budaya víza – sociální víza budete potřebovat sponzorský dopis, kopii jeho ID karty a ještě nějaké formuláře které dostanete na emigračním oddělení. Jinak tohle vízum dostanete mimo území Indonésie. Nejlépe Singapur, Kuala Lumpur a Kota Kinabalu.

 26. Dne 29.12.2015 at 02:35 lukas responded with... #

  Ahoj Davide
  Měl jsem vízum na 60 dní, ted odlítám na měsíc do Vietnamu a pak se chci vracet na Bali a hledám jak je nejlepší vyřídit si víza. Chci zustavat na delší dobu takže mužu zažádat o social víza, ale jak se píše má to stejný kod jako turistická víza (vždy žádejte pouze o turistické vízum na 60 dnů ) ty se dají vyřídit i v Kuala Lumpur nebo Singapour nebo jaký je nejlepší postup?
  Děkuji

 27. Dne 6.1.2016 at 06:01 Terezs responded with... #

  ahoj, mam dotaz, nezaridila jsem si na letisti vizum na 1. mesic a ten ted konci, nerada bych tu byla nacerno. Je moznost pres agenta sehnat vizum naoko na dalsi mesic ( mesice) i takto nebo musim opustit zemi, koupit na letisti to mesicni a pak ho prodluzovat? Nebo pokud bych kazdy mesic opustila zemi,musela bych to mesicni vubec kupovat? Zna tu pripadne nekdo nejakeho agenta? nejlepe asi mistniho. dekuji

  • Dne 7.5.2016 at 08:27 Max responded with... #

   Ahoj, pokud se chceš dostat do průseru, tak si sežeň agenta! V Denpasaru na emigračním na ně určitě narazíš…budou to ti Indonésané s haldou pasů 🙂
   Zjisti si informace na oficiálních stránkách…aktuální…tohle co se tu píše už dávno není pravda!!!
   Na 30 dní máme víza zdarma…při opakovaných výletech po měsíci na pár dní…si může emigrační úředník na vás posvítit.
   Navíc i emigrační úředníci v Singapuru vás nemusí pustit do země pokud tam pojedete jen na 24h…nejsou hloupí…
   Ale vše je o náhodě a štěstí…a to přeje připraveným.

 28. Dne 8.2.2017 at 11:24 Niahe responded with... #

  Zdravíčko Bíbře,
  mám dotaz ohledně pobytu nad 60 dní. Píšeš, že pokud bych měla letenku až po 60 dnech, pak stačí na ambasádě podat itinerář cesty s vysvětlení, že mezitím opustím zemi (návštěva např. Malajsie, Thajsko) a do Indonésie se vrátím pouze na odlet. Tohle opravdu stačí? Nebudou chtít v tom případě na ambasádě letenku nebo aspoň její rezervaci, která bude potvrzovat odlet do Asie?
  Pěkný den a díky.

  • Dne 8.2.2017 at 11:26 Bíbr responded with... #

   Ahoj Niahe, opravdu to stačí, ale jestli si chceš být jistá na tisíc procet, zavolej si na ambasádu 🙂 Šťastnou cestu!

   • Dne 8.2.2017 at 12:14 Niahe responded with... #

    Ty snad u toho netu sedíš nonstop :-)) Díky za reakci. Pěkný den. N.

 29. Dne 8.2.2017 at 12:39 Niahe responded with... #

  Jinak ještě doplním, kdyby někdo řešil podobnou věc jako já.
  Volala jsem na ambasádu, abych zjistila, jestli je pro udělení víza na 60 dní dostačující zpáteční letenka Praha-KUL(Malajsie).
  Chtěla jsem mít co nejvíce otevřenou možnost místa odletu z Indonésie, o kterém jsem se chtěla rozhodovat až tam. Nicméně bylo mi řečeno, že to, co je pro ně žádoucí, je letenka ven z Indonésie.
  Zbývá mi tedy buď cestu předem naplánovat a letenku koupit z určitého města anebo plán nechat otevřený a pro udělení víza si zajistit pouze rezervaci letu.
  Radostnou cestu všem.

  • Dne 8.2.2017 at 15:10 Bíbr responded with... #

   Ahoj Niahe, to je zajímavá informace. Jinak mě bylo nedávno na ambasádě řečeno, že už dokonce není potřeba hrát si v itineráři na cestování ven z Indonésie po 60 dnech. Prý jim stačí vědět, že si člověk vízum bude prodlužovat. Ohledně letenky tu již jeden návštěvník trefně poznamenal, že „je to jen papír“ (jistě rozumíš). Měj se hezky, Bíbr.

Přidejte svůj komentář