Žít a pracovat na Bali :-)

Úvodní stránka Fóra Bali Žít a pracovat na Bali :-)

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel RubenFeate a poslední změna proběhla před 7 hodinami.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
 • Autor
  Příspěvky
 • #34422 Odpovědět
  Petr Krejčí
  Host

  Ahoj Bíbře,

  předem děkuju za tuhle stránku plnou informací, už ani nevím kdy jsem narazil.. Vyděl jsem s Kuchařem kolem světa, kde bylo vaření a styl vaření na Bali , uchvátila mě příroda a všechno kolem. Já měl jen takovou myšlenku, a nový sen, podívat se na Bali ! 🙂 Otevřel jsem si čakru – jestli Ti to něco říká 🙂 , no a chci se naučit pracovat s energií , né jako elektřinou ale lidskou , vesmírnou , nebo celkově nějakou.. Jsem ještě student , je mi 20 let , mám nedodělaný obor zahradník a směřuji na nástavbu – abych upřesnil proč je mi 20 a ještě nemám maturitu – 😀 musel jsem odstoupit z Obchodní akademie kvůli osobním důvodům. Ale nyní mám nové obzory před sebou , a myslím si že život jako zahradník by mě moc nebavil, spíše bych chtěl pomáhat lidem, nebo spíš pracovat s tou energií. Mamka mi našla skvělý směr – Shiatsu.. V Čechách je několik škol , ale já našel na Bali mezinárodní školu pro různé terapie, masáže, a právě hlavně i to Shiatsu 🙂 Rozhodně navštívím terapeutku u nás, ale mám vážně touhu to co píšu uskutečnit. Chci se jen zeptat , jestli je nějaká možnost pracovat v resortech nebo někde za normální peníz, nebo tak celkově , jestli by byla možnost , nebo se to spíše ponechává místním ? Umím celkem dobře anglicky , tak střední angličtina, a zkusil bych i Balijštinu , kdyby byla možnost 🙂 jsem ještě mladý kuře, ale je to můj sen , můj nový sen 🙂 díky za odpověď . Petr

  #34442 Odpovědět
  Bíbr
  Správce

  Ahoj Petře,

  zrovna jsme to řešili zde: http://www.zivotnabali.cz/prakticke-informace/stehovani-na-bali/#comment-13242

  Hodně zdaru, Bíbr.

  #34739 Odpovědět
  Petr Krejčí
  Host

  Ahoj , ještě sem napíšu , našel jsem skvělou stránku , sice některý její funkce jsou placený, ale je tam spoustu informací, lidí, i velké forum.
  Snad to trochu pomůže 🙂

  #34740 Odpovědět
  Petr Krejčí
  Host
  #34776 Odpovědět
  Bíbr
  Správce

  Internations znám, ale nelíbí se mi jejich finanční model.

  Zkus taky http://www.couchsurfing.com nebo http://www.meetup.com 😉

  #34836 Odpovědět
  Petr Krejčí
  Host

  Díky moc , zase jedna stránka , která je lepší , jak facebook 🙂

  #40321 Odpovědět
  Majkk
  Host

  Ahoj bibre mam dotaz mam se stěhovat za kamarádem na bali i s přítelkyní,da se sehnat práce ??jaké sou možnosti sem kuchař a rybář… druha otázka jak s letenkama nemáš nějaký tip na levné letenky?? Děkuji za odpověď už se za vama těšíme 😉

  #40323 Odpovědět
  Bíbr
  Správce

  Ahoj Majkku,

  už jsem viděl zahraniční kuchaře v lepších podnicích, ale je to obecně spíš výjimka a jak to mají s papírama netuším.

  Všichni, co hledají práci na Bali, si stěžujou že je to dost těžký (hodně lidí říká, že spíš nemožný) a podmínky pro vydání pracovních víz jsou dost komplikovaný (hlavně poslední dva roky hodně přituhlo), takže to už musí bejt, aby firma ten opruz absolvovala a zaplatila.

  Jako rybář pochybuju, je tady spousta místních, co to dělaj, tak nevim jestli by mezi sebe někoho přijmuli a hlavně oni dělaj za dost málo peněz, to by ti na život nestačilo.

  Na druhou stranu, už jsem potkal lidi co na Bali pracujou, takže jde to, ale chce to umět nějakou odbornou práci, kterou místní nezvládnou. Třeba zahraniční firmy chtějí na některý pozice kvalitní lidi ze západu. Těch míst je ale málo a je dost náhoda na něco takovýho narazit.

  Případně jsou všelijaký podnikavci, který na černo s něčím obchodujou nebo dělaj něco pro turisty, ale taky jsem slyšel o lidech, který kvůli práci na černo vyhostili.

  Je to prostě celkově dost těžký a trvá dlouho, než zjistíš jak to funguje, poznáš poměry a zjistíš co si můžeš dovolit a co ne a pokud dělat na černo, tak jak to dělat aby na to nikdo nepřišel.

  Rozhodně nikomu nedoporučuju na černo něco vymejšlet, ale prostě už jsem viděl lidi, který to dělaj. Rizika jsou značný, ale někdo v tom umí chodit.

  Pak jsem potkal lidi, co si slušně vydělaj na práci kolem realit, ale jak to mají s papírama přesně taky nevím. On o tom nikdo nerad mluví otevřeně a ani sem nechci psát jak to chodí detailně, protože co funguje jednomu nefunguje druhýmu.

  Je to spíš opravdu na každym jednotlivci, jak se mu to vyvine. Nějakej jednotnej systém neexistuje, je to zmatek, úplatky, kontroly úřadů který se nebojí někoho vyhostit atd.

  Měj se, ahoj na pláži u drinku, Bíbr

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
Odpověď na: Žít a pracovat na Bali :-)
Osobní informace: