IDR + platby

Úvodní stránka Fóra Bali IDR + platby

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Martas a poslední změna proběhla před 2 roky a 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #86819 Odpovědět
  Martas
  Host

  Ahoj, chci se zeptat, jak získat IDR a jak platit.

  1) Koukal jsem na různé směnárny v Praze a nenabízejí směnu na IDR. Je lepší vybrat v některém z Balijských bankomatů? (- převede se mi měna na IDR?) Nebo směnit peníze například z dolarů nebo eur v některých tamních směnárnách?

  2) Lze hotově dolarama nebo eurama? Lze platit kartou? (MasterCard)

  Moc děkuji! 🙂

  #86820 Odpovědět
  Ada
  Host

  Dobrý den,

  peníze můžete na místě vybrat z balijských bankomatů, které vám dají místní měnu, ale bohužel v poslední době docházi dost často ke kopirovani bankovních karet během výběru a můžete pak přijit o peníze na účtě. Nechci Vás tím děsit, ale určitě bych oto zvážila. Další možnostje vyměnit USD nebo EUR v ČR a na místě v některé směnárně vyměnit za rupie. Směnárny na Bali najdete na každém rohu. Platit na místě je lepší v místní měně než v dolarech nebo eurech a když už v cizí měně, tak USD (bankovky mají menší nominální hodnotu než EUR).

  Jinak kartou taky lze na některých místech platit, ale většinou ke konečné částce ještě připočítají 3% z celkové částky, což je poplatek banky za platbu kartou.

  Hezký den,

  #86830 Odpovědět
  Martas
  Host

  Super, díky moc za vyčerpávající odpověď a cenné rady! 🙂

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
Odpověď na: IDR + platby
Osobní informace: