3 týdny na bali,cestování

Úvodní stránka Fóra Bali 3 týdny na bali,cestování

  • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Bíbr a poslední změna proběhla před 8 roky a 10 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
  • Autor
    Příspěvky
  • #39771 Odpovědět
    David
    Host

    Ahoj,mám pár dotazů.Chystám se s přítelkyní na Bali na 3 týdny, o prázdninách.1,Po příletu se musíme dostat do Amedu, je lepší odchytit taxi přímo na letišti, nebo popojít klidně i kilometr od letiště a tam si někoho stopnout?Kolik je tak normální cena za dva, se zavazadly do Amedu?Se smlouváním počítám.Jestli se vypaltí jet s taxi bez taxametru, ale samozřejmě na začátku řeknu, že dám max. tolik a tolik a pak po příjezdu řekne, že chce víc.
    2,V Amedu si chceme půjčit skůtr,bude tam možnost?
    3,Skůtr mi půjči na základě pasu,kreditky, nebo peněz?Nemám se bát někomu dát do zástavy pas?
    Děkuji za dotazy.David

    #39775 Odpovědět
    Bíbr
    Správce

    Na letišti je okýnko, kde se dá objednat oficiální taxi. Mají tam tabuli, kde je vidět za kolik se kam jezdí. Platí pevné ceny.

    Pokud pojedeš někam, co není na tabuli napsáno, tak tě zkusí trochu obrat. Nejlepší jet do destinace, která na tabuli je. Amed tam s největší pravděpodobností bude.

    Teď nevím jestli je to okýnko na stejným místě, bylo hned vedle výlezu z příletů.

    Taxikáři pobíhající po letišti tě vždy zkusí obrat, ale už se mi stalo, že mě jeden vzal za nižší, než oficiální cenu (ve výsledku vydělá víc, protože z oficiálního okýnka mu reálně zaplatí ještě míň). Ceny z letiště jsou mírně vyšší, než kdyby sis vzal taxíka na taxametr, ale tak to prostě je. Pořád je to dost levné.

    Amed je teda dost daleko, takže to bude asi docela drahý, ale s tím jistě počítáte. Například doprostředka Bukitu mě kdysi stálo taxi 200 korun a to je 14km. Do Amedu je to skoro 100km, takže to asi bude stát přes 1000. Našel jsem na internetu, že se dá domluvit řidič za 700, ale to musíte jet obráceně – na letiště. Ceny z letiště jsou vždy vyšší. Někdo jiný psal, že platil oficiální cenu z letiště 675.000 rupií, čili asi 1400 korun. To je dost možný.

    Amed moc neznám, ale skútry se půjčujou všude. Půjčovny často nic nechtějí, jenom si třeba opíšou pas. Ale občas se může stát, že budou chtít abys jim nechal pas jako zálohu. Nebál bych se toho, ale vyrob si nejdřív kopii, ať máš co ukazovat policajtům.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
Odpověď na: 3 týdny na bali,cestování
Osobní informace: