Praktické informace o Bali

Práce přes počítač z Bali? Ano! Je zde už 5 sdílených pracovních prostor

Pracujete přes počítač? Možná byste vlastně nemuseli pracovat v Praze, ale mohli pracovat kdekoli… Tak proč ne na Bali? Tropický ostrov, moře… A v tomhle prostředí najdete už 5 coworking kanceláří, čili sdílených pracovních prostor.

Bali je široce známé pro své krásné pláže, sopky, rýžová pole, skvělé jídlo a pestrou nabídku dobrodružných aktivit. Možná Vás překvapí, že Bali má také velmi rychle rostoucí komunitu online podnikatelů, čili technicky talentovaných lidí pracujících na internetu. Kolem této komunity vzniká spousta iniciativ, akcí apod.

Situace s internetem se na Bali pomalu ale jistě zlepšuje. Čím dál tím více lidí má díky tomu možnost pracovat na internetu právě z Bali. Po celém světě je těchto digitálních nomádů spousty a jsou omezeni na lokality, kde je dobré připojení k internetu. Bali k těmto lokalitám nepatřilo, ale to se mění.

Digitální nomád je jakýsi bohém, který si dokáže užívat dnešní moderní doby, spojit práci s cestováním a žít život naplno.

S rychle rostoucí komunitou lidí pracujících přes internet se objevují služby, které tito lidé potřebují. Mezi takové služby patří sdílené kanceláře – coworking office. Sdílená kancelář je prostor, který má kvalitní připojení k internetu, pracovní stoly, židle, tiskárnu, jednací místnost a další věci potřebné pro práci. Za určitý poplatek (většinou měsíční) můžete do tohoto prostoru docházet se svým notebookem a pracovat.

Pokud hledáte pěkný prostor na práci, potkávání stejně smýšlejících lidí a nevadí Vám žít na tropickém ostrově, prohlédněte si tento seznam 5-ti sdílených kanceláří umístěných na Bali.

Hubud | Ubud

coworking-bali-hubud

Hubud byl založen emigranty se jmény Peter Wall, John  Alderson a Steve Munroe. Hubud je navržen jako otevřený prostor obklopený zahradami. K vybavení patří rychlý internet, tiskárna, scanner, kopírka a přednášková místnost.

Ceny se pohybují od 800 korun za 25 pracovních hodin měsíčně do 4000 korun za neomezený počet hodin.

Otevřeno mají non-stop, takže můžete přijít pracovat kdykoli. Pořádají se zde také pravidelná setkání zdarma – různé srazy, přednášky a diskuze pro zákazníky Hubud.

Lineup Hub | Seminyak

coworking-bali-lineup-hub

Lineup Hub je relativně nový coworking prostor v lokalitě Seminyak. Otevřeli letos v květnu a k dispozici je wifi, přednášková místnost, kávovar a PlayStation 4, na které si můžou zákazníci hrát ve svém volném čase.

Ceny v Lineup Hub se pohybují od 1600 korun na měsíc za základní balíček (přístup na 5 pracovních dní za měsíc a sleva na další dokupované dny) do 5000 korun za nejdražší balíček (neomezený přístup v otvíracích hodinách, přednost ve využívání přednáškové místnosti, skříňka atd.).

Pro ty, kteří chtějí přijít jen jednou je zde jednorázová cena 400 korun na den.

Otevřeno mají od 10-ti dopoledne do 1 hodiny v noci od pondělí do soboty.

Startup Getaway | Gianyar

coworking-bali-startup-getaway

Narozdíl od ostatních sdílených kanceláří je Startup Detaway prezentována jako jako komunita pro startující projekty (startup), sdílený prostor a společné bydlení v jednom.

K dispozici je šest domů pro Vás a Váš tým, abyste mohli pracovat-žít-bavit-se. Kromě kancelářského prostoru je k dispozici kuchyň, bazén, altány, knihovna a venkovní kavárna. A to nejlepší? Nemusíte myslet na domácí práce, protože Startup Getaway je za Vás udělá.

Šest domků je umístěno v tiché soukromé části oblasti Gianyar a jsou obklopeny exotickými rýžovými poli a připojeny na stabilní wifi síť.

Zákazníky Startup Getaway jsou obvykle začínající týmy, které si pronajmou dům na určitou dobu. Nicméně zde můžete pracovat i jako jednotlivec. Cena závisí na době, jakou chcete v domě bydlet a typu pokoje, který si pronajmete. Nejlevnější cena je 1000 korun na den.

The Sanur Space | Sanur

coworking-bali-sanur

The Sanur Space (TSS) je coworking prostor, která chce být variabilní a vhodný pro domácí a zahraniční profesionály z různých oborů a kultur. Výjimečně jsou zde pořádané setkávací akce. K dispozici jsou čtyři hlavní místnosti: hlavní místnost, bílá místnost, kuchyň s barem a otevřený zahradní prostor. Hlavní místnost je většinou využívána jako pracovní prostor. Je zde tiskárna, scanner, kopírka a bílá tabule. Bílá místnost se hodí na prezentace, workshopy nebo setkání.

Cenová politika je jednoduchá. Platí se 300 na den. Otevírací hodiny jsou 6 ráno až 10 večer každý den, kromě neděle.

WAVE Bali | Kuta

coworking-bali-wave-bali

Wave je coworking prostor založený lidmi Ryuta Saito a Noritaka Kobayashi v únoru 2014. Prostor se zaměřuje na inovátory, začínající projekty a jednotlivce. Sdílená kancelář je umístěná v Kutě a má ve vybavení wifi, tiskárnu, scanner, kopírku a minerální vodu pro pracanty zdarma. Wave si taky můžete pronajmout na svou firemní akci.

Ze všech coworking prostor uvedených v našem seznamu je tento nejlevnější. Zákazníci si můžou vybrat z týdenního balíčku za 250 korun, dvou-týdenního balíčku za 500 korun a měsíční balíček za 800 korun.

Pokud se chcete jen zastavit na jeden den zde možnost také je. Můžete využívat veškeré vybavení a cenu si nějakou usmlouváte. Otevírací doba je 10 dopoledne – 6 večer.

Bloggerův život.

Bloggerův život.

 

Uvidíme se na Bali v coworking kancelářích?

Štítky: ,

 
Uloženo dne 20.8.2014. Rubrika Praktické informace o Bali. Komentářů: 0.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

K článku zatím nejsou komentáře. Buďte první, kdo napíše komentář :)

Přidejte svůj komentář