Ubytování Bali, výlety Bali, průvodce Bali, Výlety

Lanový park Bali Treetop

Každý si dovolenou představuje jinak. Někdo ji rád tráví na pláži s drinkem v ruce, někdo preferuje aktivní pobyt v přírodě. Na Bali lze nalézt obojí, možná i proto je tato destinace stále oblíbenější. Ačkoli má spoustu lidí představu, že na Bali lze jen ležet na pláži nebo surfovat, opak je pravdou. Na výběr je z mnoha aktivit, jako jsou například výstupy na sopky a samozřejmostí jsou všemožné vodní sporty od potápění, přes paddleboarding až po kitesurfing. Nicméně i takový “workout” v lanovém parku stojí za to a může si ho užít celá rodina.

Vstup do Lanového parku

Lokalita a vstupné do Bali Treetop adventure parku

Tento lanový park v korunách stromů se nachází ve vnitrozemí, přibližně hodinu jízdy z Ubudu nebo hodinu a půl z Kuty. Nedaleko se nachází botanická zahrada, spoustu vodopádů nebo vodní palác Pura Ulun Daru Bratan, takže se dá návštěva parku případně spojit s výletem po širším okolí.

Park je hezký, udržovaný, čistý, až jsem si místy myslela, že ani nejsem na Bali, a tento pocit umocnila i cena vstupného, která v době mé návštěvy (2018) byla přes 600 Kč/osobu. Lze ušetřit přibližně 50 Kč, pokud si uděláte online rezervaci dopředu a zároveň je vstup levnější o dalších cca 50 Kč ráno do 10:30h. Rodinná vstupenka pro 2 dospělé a 2 děti vychází přibližně na 1.650 Kč, s online rezervací dopředu a návštěvou do 10:30h je potom cena o necelých 400 Kč výhodnější. Vstupné je tedy v porovnání s jinými indonéskými poplatky nesmírně vysoké, ale mě to za ty peníze stálo. Je to úžasný zážitek a navíc je potřeba přihlédnout i k tomu, že na bezpečnosti by se šetřit nemělo.

TIP: Vydejte se na jeden ze zájezdů na Bali a poznejte tento ostrov na vlastní oči. Zúčastnit se můžete jak poznávacích zájezdů, tak i kratších výletů na pár dní.

Lanový park Bali

Jak to v lanovém parku probíhá

Park je otevřený denně od 8:30 – 18:00h. Doporučuji tedy dorazit nejpozději v 16 hodin, protože minimálně hodinu a půl tam strávíte, já sama odcházela po dvou a půl hodinách úplně vyčerpaná, ale šťastná. Zaplatíte vstup, dostanete potřebné vybavení a ujme se vás instruktor. Ten názorně ukáže, jak odepínat a zapínat karabiny a pohybovat se bezpečně po ocelových lanech, zároveň si to každý musí před nástupem do parku vyzkoušet. Pochopit to tak lze i bez větší znalosti angličtiny. Za pokladnami je k dispozici barel s vodou a malé skříňky, kam si lze zamknout telefon a osobní věci. Po zaučení, které trvá cca 15 minut, můžete vstoupit do parku a bavit se podle svého.

Ocenění TripAdvisor

Okruhy a jejich obtížnosti

V parku je celkem sedm okruhů s různými stupni obtížnosti (pozn. minimální výšky osob jsou orientační – jde především o to, aby dotyčný dosáhl a byl schopný přepínat karabiny):

  1. Okruh Squirrel yellow je určen pro malé děti od 4 – 6 let, ovšem vstup je podmíněn minimální výškou 95 cm.

  2. Okruh Squirell green je určen pro děti od 4 – 8 let, opět je potřeba minimální výška 95cm.
  3. Zelený okruh (Green circuit) – je takový úvodní, velice snadný okruh na seznámení se s danou aktivitou. Ideální pro ty, co se jinak bojí výšek. Mohou na něj i děti od 6 let s minimální výškou 110cm.
  4. Modrý okruh (Blue circuit) – na tom jsem já osobně začínala, je to poměrně snadná, ale zábavná trasa. Mohou na ni i děti od 8 let s minimální výškou 120cm. Není fyzicky příliš náročná (můj názor) a pro mě byla ideální „na zahřátí“.
  5. Oranžový okruh (Orange circuit) – okruh náročností podobný modrému, jen s jinými druhy překážek a různými opičími dráhami, člověk si tak slušně procvičil i koordinaci těla.
  6. Červený okruh (Red circuit) – poměrně náročná, ale zvládnutelná trasa s jedním seskokem z výšky a 160m dlouhý zipline (lanovka, kdy se svezete visící na karabině po nataženém laně). Mohou na něj děti od 10 let s minimální výškou 120cm. Osobně bych jej již nedoporučovala lidem, kteří se výšek bojí, já osobně se ale náramně bavila.
  7. Černý okruh (Adrenaline Black circuit) – nejnáročnější okruh se seskokem z poměrně velké výšky. Místy se člověk pohybuje téměř ve 20 metrech nad zemí. Okruh je tedy náročný jak fyzicky, kdy je potřeba po seskoku na laně vyšplhat po síti nahoru, zatímco ho jistící lano táhne dolu, tak i psychicky vzhledem k výšce (paní přede mnou se tam rozbrečela a zasekla na čtvrt hodiny, protože se bála jít dál). Pokud si na tento okruh troufnete, doporučuji jej jít hned po úvodní trase, kdy člověk ještě není tolik unavený a má dostatek síly.

Já osobně byla nečekaně mile překvapená, že něco takového na Bali vůbec je a neskutečně jsem si to užila. Navzdory vysoké ceně se tam určitě ještě někdy ráda vrátím.

Oranžový okruh

Štítky: ,

 
Uloženo dne 4.4.2019. Rubrika Ubytování Bali, výlety Bali, průvodce Bali, Výlety. Komentářů: 0.

K článku zatím nejsou komentáře. Buďte první, kdo napíše komentář :)

Přidejte svůj komentář