řidičák na Bali

Úvodní stránka Fóra Bali řidičák na Bali

 • Toto téma obsahuje celkem 16 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Matyáš Mentlík a poslední změna proběhla před 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 17 příspěvků - 1. až 17. (celkem z 17)
 • Autor
  Příspěvky
 • #6787 Odpovědět
  Honzahlo
  Host

  Ahoj, prosím o informaci, zda mi na Bali bude stecit na půjčení auta/skútru mezinárodní ridicak, nebo jestli je potřeba na Bali absolvovat ještě nějakou zkoušku z řízení, jak jsem někde četl. Popřípadě jak se taková zkouška zařizuje – provádí a kolik stoji?
  Děkuji Honza

  #6788 Odpovědět
  Bíbr
  Správce

  Ahoj, stačí mezinárodní řidičák podle Vídeňských dohod, stojí asi 50 korun.

  Otázka je, co by se stalo v případě nehody, jestli vůbec takový řidičák platí. Nejsem si jistý, že Indonésie má podepsané mezinárodní dohody. Nicméně policajtům při kontrole ten mezinárodní řidičák stačí.

  #11895 Odpovědět
  Eliška
  Host

  Dobrý den, s manželem za pár dní vyrážíme na Bali, po zkušenostech z Thajska bychom si rádi půjčili skútr – manžel si vyřídil mezinárodní řidičák, ovšem má v něm označený pouze typ B, ne A… Je to problém? Moc děkuji za odpověď. Eliška

  #11896 Odpovědět
  Bíbr
  Správce

  Dobrý den, to záleží s kým se zrovna setkáte. Na Bali spousta lidí vůbec řidičák nemá. Pak je prostě stojí každé zastavení policajtem 100-200 CZK (podle šikovnosti) na úplatku. Jestli je ve Vašem případě všechno v pořádku z hlediska zákona, to nevím, možná že to bude místním stačit.

  Perlička: kamarád si nechal v Thajsku vytisknout nesmyslný řidičák „Universal world driving licence“ s jeho fotkou. Už několik let to ukazuje policajtům v celé JV Asii a nikdo mu nikdy neřekl, že je to nesmysl.

  Takže asi tak 🙂

  #11898 Odpovědět
  Eliška
  Host

  😀 tak to bychom si mohli do toho našeho mezinárodního řidičáku přimalovat do kolonky A nějaký obrázek a vydávat ho za potvrzující razítko 😉
  Díky moc za rychlou odpověď, jsem o něco klidnější, o smlouvání i úplatcích vím, jen jsem se bála, aby to nebyl drsnější problém než např. nedopnutá helma“ 🙂 Mějte se pěkně

  #43378 Odpovědět
  Patrik
  Host

  Zdravim vsechny ce se chystaji na bali projizdet na zapujcenem skutru nebo jinym vozidle….Dnes me zastavili policajti, a jediny co chteli videt byly papiry od zapujcenyho vozidla( coz je kopie tzv.technycaku), a mezinarodni ridicsky prukaz. Mel jsem u sebe pouze cesky euro a ten jim nestacil. Dali me dve moznosti na viber: 1.zabaveni motorky a miho ceskyho ridicaku do doby kdy probehne soud o mem prestupku, nebo 2. Zaplatit 500.000rp(cca 50aus$) a muzu odjet)). Podle jejich tabulek ktere me ukazali, bych platil 1milon rp.Tak asi tak)))

  #43379 Odpovědět
  Filip
  Host

  Cau Patrik,

  Tak to ta celkom obrali. To stym sudom je a aj neni pravda. Ide o to, ze oni od teba nemozu vziat ziadne peniaze a teda sa priestupok podstupi na policajnu stanicu, vacsinou v Denpasare. Tam by si platil priblizne 20-30 tisic v zavislosti na priestupku. Tabulku si policajt pravdepodobne vytiahol z cizmy, je falosna a celkom ta ukazkovo natiahol.
  Policajti ta nemozu len tak zastavit, jedine v pripade ze je razia, od coho maju aj prislusne povolenie si mozu pytat doklady. Inak ak mas vodicak, zapnutu helmu, zapnute svetlo, spz-ky, triko na sebe, nemozu ta podla zakona zastavit.

  Takze v prvom rade, jazdi s vodicakom a vsetkymi predpisanymi dokladmi a bezpecnostnymi prvkami, potom sa uz len nenechaj obrat.

  #57567 Odpovědět
  Anicka
  Host

  Ahoj!

  Jedu na Bali za pár týdnů po mém dloooouhem pobytu v USA. Potřebuju půjčit motorku, neboť jedu na surf, tak se musím nějak pohybovat mezi plazema 🙂 mě už ten mezinárodní řidičák propadl, nevíte jestli to nějak poznají? Není na něm dokdy je, jenom to datum vystavení. Nemá někdo zkušenost, jestli mistnaci ví, že ten mezinárodní řidičák platí oficiálně jenom rok? Díky moc a těším se že se tam s někým z vás potkám! Plánuju cestu na neurčitou dobu 🙂

  #57587 Odpovědět
  Bibr
  Host

  Poznají to, přesně to na něm vždy hledají – datum platnosti.

  Nicméně poradím ti, že jeden kamarád měl z Thajska vytištěnou kouzelnou plastovou kartičku s fotkou, kde bylo napsáno „Universal world driving licence“ a ta stačila 😀

  Určitě potkáš spoustu lidí, Bali je ostrov setkávání 🙂

  #87530 Odpovědět
  Marcela
  Host

  Dobry den, kontrolují policisté ma Bali, zda je řidička podle ženevkych či vídeňských dohod? Neměli jsme tušení, ze existují 2 verze a vzali sebou ten ženevský, který jsme zarizovali na minulou dovolenou. Budeto problém? A nevíte, jak na toto pohlížeji na Lomboku? Předem děkuji!

  #87532 Odpovědět
  Ada
  Host

  Je jedno, zda je to řidičák dle vídeňské nebo ženevské úmluvy, důležitý je datum platnosti.Policajti na Bali mají bílé na skútrech obzvlášť rádi, takže platný řidičak je opravdu třeba. Na Lomboku kontrol není tak moc, ale pomalu se tam turismus začíná rozvíjet a kontroly mohou být.

  #89570 Odpovědět
  Petr
  Host

  ahoj…stačí mi na Bali k řízení skůtru řidičák skupiny B tak jak je to u nás?
  děkuji za info

  #89903 Odpovědět
  Marcela Blahova
  Host

  Dobrý den, oficiálně, pokud chcete řídit na Bali, tak budete potřebovat kromě klasického českého řidičského průkazu také mezinárodní, a to dle vídeňské úmluvy o silničním provozu z r. 1968 (tj. ten, který platí na 3 roky). Pouze skupina B Vám však stačit nebude. Ta Vás opravňuje pouze k řízení osobního automobilu. I pokud by Vás tento řidičský průkaz opravňoval k řízení motocyklů u nás, ještě neznamená, že stejná pravidla platí i v zahraničí. Potřebujete tedy některou ze skupin A1, A2 či A (podle toho, jak silnou motorku či skútr máte v plánu řídit). Pokud žádnou z výše uvedených skupin nemáte uvedenou ve Vašem běžném řidičském průkazu, nebude tomu tak ani v průkazu mezinárodním. Pokud tak na Bali při řízení skútru narazíte na všímavého policistu a v průkazu budete mít uvedenou pouze skupinu B, nevyhnete se pokutě.

  #89904 Odpovědět
  Marcela Blahova
  Host

  Dobrý den. Do Indonésie budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz dle vídeňské úmluvy o silničním provozu z r. 1968, neboť Indonésie je signatářem pouze této jediné úmluvy (na rozdíl například od České republiky, která podepsala obě z nich). ,,Vídeňský’’ řidičák platí 3 roky. Výjimkou je potom Sumatra, která nepodepsala ani jednu ani druhou úmluvu a správně byste zde tedy řídit neměli. Na úřadě však doporučují mít sebou MŘP dle ženevské úmluvy o silničním provozu v případě, že se chystáte řídit na Sumatře, neboť ten Vám uznají spíše než Vídeňský. ,,Ženevský’’ řidičák platí 1 rok. Mezinárodní řidičský průkaz se vydává žadateli, který je držitelem řidičského oprávnění. Žádost o mezinárodní ŘP, včetně jeho převzetí lze učinit pouze osobně na úřadě s rozšířenou působností. Vydávává se na počkání za poplatek 50 Kč. Samozřejmě v reálném světě je více než pravděpodobné, že si místní policie nevšimne rozdílu a vůbec nebude řešit jaký typ MŘP máte.

  #91990 Odpovědět
  Mates
  Host

  Chci se zeptat v červnu mám v plánu jet na Jávu…Chtěl bych si tam koupit nějakou starší motorku a s ní cestovat, co na to potřebuji? Myslím za doklad a také kolik tam případně stojí použité skůtry a tak…děkuji za odpověď 🙂

  #92021 Odpovědět

  Dobry den, v Indonesii jako cizinec nesmite nic vlastnit (dum, auto, motorku apod.), pokud napriklad nemate indoneskou firmu, KITAS (pracovni povoleni) atd. Jedinou moznosti potom je koupit motorku na jmeno mistniho obyvatele, se kterym se predem dohodnete. Daji se koupit motorky od 5.000.000 IDR nahoru.

  #101866 Odpovědět
  Matyáš Mentlík
  Host

  Ahoj mohu se zeptat od kolika let mohu na Bali jezdit na skůtru nebo na motorce?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 17 příspěvků - 1. až 17. (celkem z 17)
Odpověď na: řidičák na Bali
Osobní informace: