Praktické informace o Bali

Přesměrování českého telefonu do Indonésie, levné volání z Bali

Nutně potřebujete, aby se vám lidé dovolali na český mobil nebo pevnou linku, ačkoliv jste v Indonésii na ostrově Bali? Dnešní technologie vám to umožní.

Volání, volání, všechny smutky zaháníPřed cestou na Bali jsem řešil zásadní věc kvůli práci. Jak to zařídit, aby se mi lidé z Čech dovolali na mobil a pevnou linku, aniž bych platil za každý hovor zlodějské ceny za roaming?

Díky IP telefonování je dnes možné vyřešit telefonování podstatně levněji, než nabízí standardní cesty českých telekomunikačních vydřiduchů a roaming. A to nejlepší? Nikdo nepozná, že jste na Bali. Můžete se povalovat na pláži a přitom mluvit se zákazníky, jako kdybyste byli v kanceláři.

„Co to slyším v pozadí, vy jste někde venku?“ „To je hluk z ulice, mám otevřené okno.“ Říkat lidem, že jsem zrovna na opuštěné pláži třeba na malém ostrově u Bali se mi neosvědčilo. Jsou z toho tak zmatení, že radši nic nechtějí a popřejí mi hodně štěstí. Pokud jde o pracovní hovory, je lepší je nechat si tuhle informaci sám pro sebe.

Indonéský mobil

První věc, kterou potřebujete, je Indonéský mobil.

XL logoVolba operátora

Sám mám operátora XL. Je prý nejlevnější a údajně ho používá většina místních.

Jaký koupit mobilní telefon? Určitě né čínský!

Pokud si budete v Indonésii kupovat i mobilní telefonní přístroj, varuju vás před čínskými výrobky! Mobilní telefony z Číny jsou sice levné a mají „super repráky,“ televizi (ano, na hodně z nich je vytahovací anténka a pustíte si televizi), přehrávač MP3 a já nevím co ještě, ale neplní to základní: nejde z nich telefonovat a posílat SMS! Nekecám.

Vyzkoušel jsem 2 mobily z Číny prodávané v Indonésii (v Jakartě). Jeden občas neodeslal SMS, ale přitom se tvářila odeslaná. Při hovoru zkresloval můj hlas. Druhý měl super „3D“ repráky a televizi, ale při hovoru jsem druhé straně někdy vůbec nerozumněl, 3x za den se bezdůvodně vypnul, jména v adresáři telefonu nešla editovat, psaní SMS bylo nemožně pomalé… Prostě mobil na…

Takže jaký mobil? Nokia

Nokia for ever! Nakonec jsem naprosto spokojený s nejlevnějším mobilem, který jsem tu našel. Je to šedivá plastová Nokia za 430 korun českých. Prodávají ji třeba v Carrefouru. Má starý monochromatický černobílý displej. Vydrží nabitá 14 dní. SMS umí psát na výbornou, telefonovat taky. Je krásně malá. Prostě lahůdka.

Na Bali můžete využívat i mobil z Česka, je tu stejná mobilní síť.

Přesměrování pevné linky do Indonésie

Logo ViphonePřejděte s pevnou na IP telefonii

V mém případě nebylo nutné řešit stávající pevnou linku v ČR, protože jsem zrovna měnil telefonní čísla na pevné linky. Založil jsem tedy novou pevnou linku u IP operátora a bylo hotovo.

Pokud byste museli stávající pevnou linku řešit, doporučil bych převést telefon na IP operátora. Případně nepřevádět, založit paralelně s ní IP telefon a nastavit přesměrování, jak popisuju u přesměrování mobilu níže.

Vyřešil jsem českou pevnou linku založením telefonního čísla u poskytovatele IP telefonů Viphone. Založení nového telefonu stojí závratných 30 korun za SMS a je to hotové hned. Tedy pokud nemají zrovna problém s přidělováním telefonních čísel, jako tomu bylo v mém případě. Čekal jsem pár dní na vyřešení, ale povedlo se.

Přesměrujte českou pevnou linku na Indonéský mobil

V programu od Viphone je možné nastavit přesměrování linky na jakékoli číslo, včetně zahraničních. Nastavil jsem přesměrování všech příchozích hovorů na můj Indonéský mobil.

Ze začátku byly s Viphone voláním do Indonésie velké problémy. Přenos byl zpožděný o pět sekund, pro hovor nepoužitelné. Dál se mi nezobrazovalo volající číslo, ale jakési Indonéské číslo. Takže jsem nevěděl kdo mi volá a kvůli kvalitě hovoru ho ani neslyšel. Stěžoval jsem si u Viphone a kupodivu to nezametli pod stůl, ale do 14 dnů vše vyřešili změnou partnera pro Indonésii.

Nyní můžu s klidným srdcem Viphone doporučit pro přesměrování hovorů do Indonésie. Po změně partnera pro Indonésii je kvalita hovoru lepší, než když volám přes roaming!

Všechny hovory na českou pevnou linku se mi přesměrovávají na Indonéský mobil. Pevná linka je pod IP operátorem Viphone, což ale nikdo netuší. Na venek se tváří jako pražské telefonní číslo.

Bohužel to znamená, že platím i za příchozí hovory na českou pevnou linku. Bohudík je to pár korun za minutu a né obrovské peníze za roaming nebo volání do zahraničí od Českého Vydřicomu. Cena je dle tarifu Viphone za volání na Indonéský mobil, tj. 7,50 Kč bez DPH.

Přesměrování českého mobilu do Indonésie

Jak ale na přesměrování mobilu? Toho jsem se bál nejvíc. Vymyslel jsem si dvojité přesměrování a bál se, že to nepůjde. Jde to!

Český mobil Vodafone jsem přesměroval na českou pevnou linku, což je můj IP telefon uvedený výše. IP telefon se dále přesměrovává na můj Indonéský mobil. Oala! A je to. Lidi mi volají na mobil v Čechách, já to zvedám na mobilu v Indonésii a funguje to bezvadně. Hovor je malinko zpožděný, ale jen o necelou sekundu, což pro hovor stačí.

Nastavení přesměrování mobilu jsem provedl v menu telefonu tady z Indonésie, nebylo potřeba nikam volat.

SMS přesměrovat nelze, bohužel. Kvůli internetovému bankovnictví českou SIM kartu musím i nadále sem tam používat.

Cena za dvojité přesměrování příchozího hovoru je vyšší. Vodafonu platím, jako kdybych volal na pevnou linku v ČR a IP operátorovi za volání na Indonéský mobil. Stále je to proti ceně roamingu pohádka, vychází to zhruba na 10-15 korun za minutu, podle tarifu.

Jak volat levně z Bali? Světová klasika – Skype

Na levné volání z Indonésie do České Republiky se hodí co jiného, než Skype. Je nutné volat z počítače a musí zrovna být dobrý signál internetu.

V programu Skype si můžete nastavit, že se volanému zobrazuje váš mobil. Volaný si pak myslí, že mu voláte z českého mobilu a vy mu přitom voláte z počítače na Bali.

Odebírejte novinky o Bali!

Přihlašte se k odběru novinek a nic Vám neunikne. Můžete teď hned:

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Ze seznamu odběratelů se můžete kdykoliv odhlásit.

Štítky: ,

 
Uloženo dne 9.10.2011. Rubrika Praktické informace o Bali. Komentářů: 16.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

16 komentářů k “Přesměrování českého telefonu do Indonésie, levné volání z Bali”

 1. Dne 9.10.2011 at 19:56 Martin responded with... #

  Já ve společnosti Unient co provozuje Viphone dokonce pracoval, přesně tohle přesměrování jsme používali, IP telefonie je zázračná, dokonce mají i vlastní softphone ve flashi, takže se nemusí používat Skype.

  • Dne 10.10.2011 at 04:40 Bíbr responded with... #

   Hezká náhoda Martine 🙂 Telefonovat přes software Viphone se mi bohužel neosvědčilo. Celý ten jejich software na telefonování je z mého pohledu obyčejného uživatele nic moc. Kvalita hovoru přes Skype je lepší a i se líp obsluhuje a je rychlejší.

   • Dne 6.3.2013 at 08:53 Ivi responded with... #

    Android s nainštalovanym Skype. Som tak telefonoval do Kanady v kuse hodinu a v pohode (cez wifi). Pokial si predplatiš v Skype, tak maš aj telefonne čislo (neviem ako presne sa ziska), čo by mohlo byť vyhodne pre tych, čo cestuju a pritom maju stale Interner.

 2. Dne 14.5.2012 at 20:58 Nikolas responded with... #

  Problém s komunikací s domovem právě řeším, protože budu sedm týdnů v Jakartě a přítele nechám v Brně. Tohle přesměrovávání je asi na tak krátkou dobu složité. Spíš jsem přemýšlela, že bych si s sebou vzala notebook a volali bychom si přes Skype, ale… je možné vůbec jít v Jakartě někam na wifi a telefonovat? Nebo je lepší notebook nebrat a zajít někam do internetové kavárny a volat odtam? (asi se teď u tvých článků budu dost ptát, spoustě věcí nerozumím a ty mi přijdeš jako super osoba k dotazům :D).
  Jo a samotný mobil nějak přes IP telefon přesměrovat nejde? Pevnou linku už doma nevedeme.

  • Dne 14.5.2012 at 21:17 Bíbr responded with... #

   Nikolas, v Jakartě jsou jak restaurace s wifi zdarma, tak internetové kavárny, takže notebook není nutné tahat. Kdybych nepotřeboval notebook kvůli práci, tak ho na takovou chvíli určitě netahám, naopak bych si užil čas, kdy nemám počítač pořád při ruce a změnil bych si tak komplet denní režim. Člověk pak přijde na dost věcí a hlavně se odpoutá od domova. Když ti zůstanou zvyky co máš doma, nebude zážitek tak hluboký.
   Co se týče přesměrování, všechno co vím je v článku 😉
   Užij si pobyt 🙂

 3. Dne 13.7.2012 at 17:06 natálka responded with... #

  Dobrý den, přesně ve středu se chystáme na Bali a vůbec netuším jestli když budu psát sms z Bali, jestli se to doručí do čech. Například když jsme psali ze Sydney šlo to vpohodě ale z Bali?

  • Dne 13.7.2012 at 18:30 Bíbr responded with... #

   Zdravím Natálko. Pokud máš roaming a tvůj operátor má Bali smluvně pokryté, tak ano. Pokud vím, tak čeští operátoři mají Bali smluvně pokryté všichni tři největší (O2, T-mobile, Vodafone).

 4. Dne 11.3.2015 at 09:29 Robin responded with... #

  Zeptám se blbé, ale když mám dualsim telefon a mám v něm zatím jen jednu simkartu,tak asi stačí, když si koupím na Bali druhou sim kartu (ideál aby obsahovala i dat kvůli internetu v mobilu) a tuto druhou sim kartu dám do mého přístroje.
  Nemusím kupovat onu „Nokii“, je to tak, že? Přesměrování pak udělám přesně podle návodu pevní linka IP a přesměrování na indoneské číslo.

  • Dne 11.3.2015 at 17:08 Bíbr responded with... #

   Přesně tak 🙂

   • Dne 11.3.2015 at 17:19 Robin responded with... #

    Děkuji za odpověď. Co by byl Váš aktuální typ na simkartu (zřejmě předplacenku, jedeme jen na měsíc), která má primárně data nějáké FUP cca 1GB a mohla by přijímat hovory (nastavím přesměrování z viphone.

 5. Dne 3.9.2015 at 20:38 Honza responded with... #

  Ahoj, chystám se na bali asi na tři týdny a bohužel budu potřebovat být dostupný na telefonu. Rád bych použil přesměrování mobilního telefonu na české voip číslo tak, jak popisujete. S ohledem na datum u článku bych vás chtěl poprosit o aktuální info – především u výběru českého voip operátora. Jaká je situace s mobílním připojením na bali? Je možné použít android telefon se sim některého z místích poskytovatelů nebo je wifi jedinou volbou?
  Předem díky za informace a přeji pěkný den 🙂

  • Dne 3.9.2015 at 21:20 Bíbr responded with... #

   Ahoj Honzo, přesměrování popsané v článku stále funguje. Android se sim některého z poskytovatelů není problém použít. Kvalita internetu kolísá, resp. dost záleží na místě, kde zrovna jsi. Šťastnou cestu 🙂

Přidejte svůj komentář