Praktické informace o Bali

Práci na Bali hledejte osobně nebo přes internet. Víme, jak na to

Jak na práci na Bali? Čech, který na Bali pracoval několik měsíců, sehnal práci přes agenturu v ČR. Francouzka začínala před rokem obcházením hotelů. Místní lidé na hledání kancelářské práce používají inzertní webové stránky.

V prvním a druhém článku o práci na Bali jsem Vás strašil, že najít na Bali práci je věc velmi složitá.

Voda teče a setkal jsem se s dalšími lidmi, kteří mi poradili exkluzivní horké tipy. Z toho vyplynulo, že situace není až tak těžká, ale záleží jak pro koho. Takže jak to bude těžké právě pro Vás, to netuším. Možnosti tu ale jsou.

Osobně zkušenosti s hledáním práce nemám, takže článek berte jako rady ze zdroje „jedna pani povidala.“

Chrám na jezeře Bedugul. Tady pracovat nebudete, sem budete jezdit na výlety.

Chrám na jezeře Bedugul. Tady pracovat nebudete, sem budete jezdit na výlety.

 

1. Inzertní servery

Místní zaměstnanci z kanceláří, když hledají na Bali práci, využívají inzertní webové stránky. Adresy webových stránek mi poradila paní, která pracuje ve firmě s 600 zaměstnanci, z čehož 30 jsou cizinci na manažerských pozicích.

Anglicky

Indonésky

Jestli znáte další inzertní weby, napište je prosím do komentářů, rád se je dozvím.

2. Obcházet osobně hotely a firmy

Francouzka chtěla na Bali sehnat práci, takže udělala to, co je přímo před nosem.

Obešla hotely a různé firmy v oblasti Seminyak (to je bohatší oblast na Bali). Do týdne měla práci.

Nástupní plat byl 5.000 korun, což je hodně málo. Voda teče a po roce má plat 30.000 korun, v jiné firmě, na jiné pozici. Nějak začít musela.

Piknik v parku u jezera Bedugul. Sem budete jezdit s místními na piknik.

Piknik v parku u jezera Bedugul. Sem budete jezdit s místními na piknik.

 

3. Práce předem přes agentury

Kamarád Čech pracoval v realitách v Česku. Zahlédnul nabídku polské agentury na práci na Bali. Pracoval na Bali několik měsíců v realitní firmě. Teď má po zasloužené práci dovolenou a vrátí se do ČR. Pak třeba zase přijede, kdo ví?

Říkal, že podruhé už by agenturu nepoužil, protože se na Bali tolik zorientoval, že by určitě agentuře tučnou provizi rozhodně nenechával. Z toho mi vyplývá, že pokud Vám jde o práci a nebudete pořád jenom ležet na pláži (což mimochodem stejně nebudete, protože pláže na Bali jsou dobré na surfování, nikoliv na válení), tak se k vhodným kontaktům časem dostanete a nějak to půjde.

4. Facebook

Indonésie je Facebooková velmoc a tak dává smysl, že existují různé skupiny na Faceboooku, kde mezi sebou emigranti sdílejí informace a všelijak se inzeruje. Práce se dá najít i tam. Konkrétní skupiny Vám nepovím, protože s nimi nemám zkušenosti. Musíte hledat na Googlu/Facebooku.

Práce pro cizince je čím dál víc

Situace se mění a na Bali je vidět čím dál tím víc pracujících bílých. Překvapivě často je vidět třebas kuchař – běloch. Zrovna teď sedím v nové malé restauraci v Canggu, kde je Francouzský kuchař a mají všelijaké dobroty. Majitelem podniku je Indonésan z Jávy právě ten kuchař, takže to není dobrý příklad. Nicméně faktem je, že hodně lidí z Jávy na Bali investuje a zaměstnávají cizince. V klubu SkyGarden v Kutě jsem včera viděl dva bílé šéfkuchaře a bílého DJ.

Někteří Australané mají na Bali neuvěřitelně vysoké platy, jednak s porovnáním s ČR a ještě tuplovaně v porovnání s průměrným platem v Indonésii. Jeden Australan mi říkal, že bere 40.000 korun týdně. Bohatých firem je docela dost, ale těch pěkných pozic zas tolik není. Ale jsou.

Pokud je Vaším snem odjet na Bali a najít si tu práci, docházím k názoru, že to určitě jde. Otázka spíš zní, jak jste schopní a nároční a jestli se Vám Bali vlastně bude líbit, až tu budete delší dobu. Dost lidem se po čase prostředí rozvojové země začne zajídat, potkal jsem takových dost.

Taky věříte, že umíte létat?

Taky věříte, že umíte létat?

 

Všechny články k práci na Bali najdete pod štítkem Práce.

Odebírejte novinky o Bali!

Přihlašte se k odběru novinek a nic Vám neunikne. Můžete teď hned:

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Ze seznamu odběratelů se můžete kdykoliv odhlásit.

Štítky:

 
Uloženo dne 9.6.2013. Rubrika Praktické informace o Bali. Komentářů: 9.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

9 komentářů k “Práci na Bali hledejte osobně nebo přes internet. Víme, jak na to”

 1. Dne 23.6.2013 at 06:40 Marta responded with... #

  Dobrý den, ahoj. Mohl byste, prosím, prozradit název, popřípadě webovku agentury v ČR, přes kt. získal vámi zmiňovaný Čech práci na Bali?
  Díky.
  Marta

  • Dne 23.6.2013 at 17:35 Vojta responded with... #

   ahoj zkus internshipbali.com nebo internship-indonesia.com + dalších několik podobnejch( naučíš se trochu bahasu, poznáš místní prostředí a hlavně jestli ti místní „způsob práce“ bude vůbec vyhovovat atd) všechno jsou to celkem na místní poměry dobře placený stáže, ve firmě máš možnost posléze zůstat za lepší peníze 😉

   • Dne 26.6.2013 at 08:57 Marta responded with... #

    Ahoj,

    bezva, díky za informace. Ty jsi na stáži nebo ji máš již za sebou? Na co se mám připravit:)?

    Díky za odpověď.

    Marta

    • Dne 21.8.2013 at 23:37 Vojta responded with... #

     Ahoj, promiň za pozdní reakci. jestli chceš můžu ti dát nějaký infa. napiš mi do mailu- vojtech.ruzek@gmail.com

  • Dne 26.7.2013 at 13:12 Jana responded with... #

   Ahojky Marto..jela bych taky,našla jsi již něco?

 2. Dne 20.8.2013 at 20:25 Nikolas responded with... #

  Já bych si ráda našla nějakou práci ke studiu, tak budu doufat, že se mi to podaří… Nejlepší by bylo dělat průvodce, ostrov už mám procestovaný a navíc tam teď začnu žít, tak by to určitě šlo. Jen nevím, jak pořádně na to. No, kdybys věděl o nějaké práci (klidně i dost podřadné), tak dej vědět. Myslím, že pokud budu jen studovat a nic víc, tak se brzo začnu pořádně nudit. 🙂

  • Dne 20.8.2013 at 20:59 Bíbr responded with... #

   Zrovna průvodce si prý balijci dost hlídají a nechtěj aby to dělal někdo jinej než oni. Jsou docela hákliví na to aby jim někdo bral práci, takže bacha ať si nezaděláš na nějakej problém kterej by bylo potřeba řešit velkym úplatkem.

   Bohužel, já o ničem nevím.

 3. Dne 24.3.2017 at 10:28 Sarka responded with... #

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli nevíte o nějaké práci na Bali? Popřípadě kontakt na koho se obrátit? Děkuji moc za odpověď. Krásný den

Přidejte svůj komentář