Praktické informace o Bali

Ostrov Flores. Chcete být jediní turisti na ostrově s dvěma miliony obyvatel?

Ostrov Flores je z Bali coby kamenem dohodil a je nezasaženej turismem. To má svoje výhody i nevýhody. Na dovolenku na pláži pro pohodlný zadečky to není. Je to dobrodrůžo, ale bezpečný a dobrej hotel se tam taky najde.

Těmahle fotkama doplňuju článek o výletu Komodo. Fotky jsou z části, kdy jsme měli v pěti lidech pronajatý auto s řidičem a jeli z přístavu Labuan Bajo do největšího města Floresu s příhodným jménem Ende.

Auto s řidičem jsme měli nikoliv proto, že neumíme řídit, ale protože na ostrově Flores není možný si pronajmout auto bez řidiče.

Další alternativa je veřejná doprava, ale ta je v těhle místech hodně pomalá a je to samej přestup, takže to bychom už pak nic nestihli.

Člověk na poznávací dovolený prostě bojuje s časem. Buď Vás bude stát cestování hodně času a nebo hodně peněz. Cestovat rychle a levně dost dobře nejde.

Celkově se mi Flores hodně líbil. Je tam krásná příroda, pláže, přírodní horký prameny bez turistů a místní si na Vás málem budou chodit sáhnout, protože třeba vidí poprvé někoho se světlejma očima.

Je to ale trochu „díra“, abych tak řek. Na dobrodrůžo super, ale žít tam by mě nelákalo. V tomhle je super Bali, že tam najdete hodně výdobytků moderní civilizace. To má samozřejmě nevýhody pro lidi, který hledaj právě ty zapadlý díry, kam civilizace ještě pořádně nenašla cestu.

Pokud se na Flores vydáte, tak uvidíte skutečný podhoubí rozvojový země. Nicméně je to pořád o něco lepší, než třeba město Kefamenanu v západním Timoru (další články o Timoru jsou tady a tady).

Na Floresu jsem párkrát zahlídl opravdu chudý lidi. Neměli zuby, váleli se někde u pole pod kusem plechu, což byl nejspíš jejich domov a žvejkali nevim co, asi betel. Ačkoliv jsou tam některý lidi takhle chudý, tak je tam taky bezpečno. Nikdo na Vás nevyskočí z křoví s pistolí – to se prostě v Jihovýchodní Asii neděje.

Národní park Komodo. Mapa výletu z Bali lodí

Mapa výletu lodí z Bali na Komodo. Fotky v tomto článku jsou z oranžové části „pronajaté auto s řidičem“

 

Fotky z ostrovu Flores

Jedna z hlavních atrakcí jsou jezera tří barev. Na kopeček se jezdí džípem na východ slunce. Ten pán v kapuci prodává kafe. Docela ušlo.

Jedna z hlavních atrakcí jsou jezera tří barev. Na kopeček se jezdí džípem na východ slunce. Ten pán v kapuci prodává kafe.

 

Jezera ještě jednou, když jsou teda tak slavný.

Jezera si pro svou slávu zaslouží ještě jednu fotku.

 

Nejlepší svezení je pěkně ve svěžím větříku na střeše, to dá rozum. Cígo tomu dodá nádech divokýho západu.

Nejlepší svezení je pěkně ve svěžím větříku na střeše. Cígo tomu dodá nádech divokýho západu.

 

Zastavili jsme u benzínky a začali se kolem nás hromadit lidi. Prostě se přišli podívat na bělochy se světlejma vlasama a očima. Moc se nesmáli. Seřadili jsme je do řady a pěkně si je vyfotili. Stáli... a koukali.

Zastavili jsme u benzínky a začali se kolem nás hromadit lidi. Prostě se přišli podívat na bělochy se světlejma vlasama a očima. Moc se nesmáli, ani nemračili, spíš jako kdyby nevěděli, co dělat. Seřadili jsme je do řady a pěkně si je vyfotili. Stáli… a koukali. Bez indonéštiny si nepokecáte, anglicky neumí nikdo. Česky taky ne.

 

Rybí trh. Samá ryba. Snad i čerstvá.

Rybí trh. Samá ryba. Vše ráno přivezli z moře.

 

Potraviny je třeba před prodejem řádně ohřát na slunci, nejlíp k bodu varu. Když na to tak koukám, tak nevím proč jsou český supermarkety plný chlaďáků.

Potraviny je třeba před prodejem řádně ohřát na slunci, nejlíp k bodu varu. Když na to tak koukám, tak nevím, proč jsou český supermarkety plný chlaďáků.

 

Kuchyňskej kout. Nemám, co bych k tomu víc dodal.

Kuchyňskej kout v jednom z domů, kam nás nechali nakouknout. A kde je mikrovlnka?

Panoramata s rejžovejma polema pro mě nikdy nebudou obyčejný.

Panoramata s rejžovejma polema pro mě nikdy nebudou obyčejný.

 

Luxusní zážitek. Tohle jsou přírodní teplý prameny. Čvachtali jsme se tam půl dne. Turista nikde, prostě jsme měli prameny sami pro sebe.

Luxusní zážitek. Přírodní teplý (místy horký) prameny. Čvachtali jsme se tam půl dne. Turista nikde, prostě jsme měli prameny sami pro sebe.

 

Holky si chtějí hrát s místníma klukama. Náš pobyt na pláži způsobil značnej rozruch, protože holky v plavkách tam ještě nikdy neviděli. Když nám začal jeden děda se sekerou v ruce ostře nadávat, tak jsme se radši spakovali a zmizeli.

Holky si chtějí hrát s místníma klukama. Náš pobyt na pláži způsobil značnej rozruch, protože holky v plavkách tam ještě nikdy neviděli. Když nám začal jeden děda se sekerou v ruce ostře nadávat, tak jsme se radši spakovali a zmizeli. Flores je z většiny muslimskej a na nějaký ukazování v plavkách tam nejsou zvědaví. Teda místní kluci zvědaví byli, ale jejich rodiče jim vůbec nedávaj svobodu. Vysledoval jsem tam značné nepochopení klučičí zvědavosti.

 

Co jsi řikal?

Co jsi řikal? Plavky?

 

Co všechno se dá odvézt na motorce mě nikdy nepřestane překvapovat.

Co všechno se dá odvézt na motorce mě nikdy nepřestane překvapovat.

 

Hele, já jsem si sundal tričko. Sundáš si plavky?

Hele, já jsem si sundal tričko. Sundáš si plavky?

 

Při cestě letadlem zpět nás pilot pustil do kabiny. Nacpali jsme se tam tři najednou. Letuškám, ani cestujícím, se to moc nelíbilo. "Ale vy to letadlo neřídíte, že ne?" ptala se mě vyděšeně paní sedící vedle mě. Na fotce kamarádka neohroženě zaujala místo kopilota v dopravním letadle s 300 lidma. Chtěl fotku no. Super chlapi.

Při cestě letadlem zpět nás pilot pustil do kabiny. Nacpali jsme se tam dokonce tři najednou. Letuškám, ani cestujícím, se to moc nelíbilo. „Ale vy to letadlo neřídíte, že ne?“ ptala se mě vyděšeně paní sedící vedle mě. Na fotce kamarádka neohroženě zaujala místo kopilota v dopravním letadle s 200 lidma. Ano, za letu. Chtěl fotku no. Super chlapi © Indonesia.

 

Jestli Vás můj foto příběh nezaujal a máte radši fotky jako z časáků, tak krásný fotky z Floresu jsou na webu wowskack.com. Ale pozor, po jejich shlédnutí nejspíš začnete otevírat nabídky letenek a balit kufry 🙂

A to je vše přátelé, tádydá 🙂

Štítky: , ,

 
Uloženo dne 10.5.2015. Rubrika Praktické informace o Bali. Komentářů: 1.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

One Response k “Ostrov Flores. Chcete být jediní turisti na ostrově s dvěma miliony obyvatel?”

  1. Dne 1.2.2017 at 00:55 Niky responded with... #

    To je nádhera 🙂 Moc děkuji za celý web, je skvělý. Oceňuji tu spoustu praktických a užitečných informací.

Přidejte svůj komentář