Praktické informace o Bali

Nusa Penida, Nusa Lembognan. Malé ostrůvky coby kamenem dohodil od Bali

Kousek od Bali jsou dva malé ostrovy Nusa Penida a Nusa Lembognan. Není tam internet, není tam pořádná pláž a celkově tam chcíp pes. Přesto možná stojí za návštěvu.

Na tyto dva, resp. tři malé ostrovy jsme se vypravili prostě protože jsou v moři a jsou u Bali. „Třeba tam něco zajímavýho najdem,“ říkali jsme si.

Nic extra jsme tam nenašli, ale za zmínku určitě stojí hodně vyklidněná atmosféra života v ostrovní vesnici. Vesnice sice znáte z Česka, ale to nejsou vesnice na ostrově. A když je něco na ostrově, tak to prostě má svoje kouzlo, i když je to zapadlá díra.

Ostrůvky opravdu působí jako klasická Česká vesnička, ale místo obilí tam pěstujou řasy v moři a nebydlí tam Češi, ale Indonésani.

Lidi jsou tam milí a mají vesnicoidní ostych a tak nás jenom koutkem oka okukovali. Při dotazech rádi pomohli a s ničím nebyl problém.

Problémem pro mě byl především internet, totiž to, že tam internet není. Kvůli práci nemůžu dlouho blbnout mimo dosah internetu a tak jsme se s Petrem vrátili za tři dny zpět na Bali.

Ostrůvky žijou z pěstování řas v moři a z turismu. I když turistů tam moc není, protože tam nenajdete pořádnou pláž a když už na nějakou narazíte, tak se nedá koupat v moři, protože jsou všude podvodní pole řas.

Pobyt na těchto ostrovech bych doporučil někomu, kdo nechce mít přístup k internetu, jako anti-internetou terapii.

Pokud máte rádi klídeček a pomalé tempo, tak je tohle místo právě pro Vás. Můžete si sednout do jedné z plážových restaurací a koukat na mořské zemědělce.

U ostrovů jsou taky potápecí místa, takže tam potkáte potápěče.

Právě na těchto ostrovech jsme viděli vtipnou raritu: chlapi seděli na pláži a koukali na západ slunce se svými mazlíčky v náručích. Jejich mazlíčci byli kohouti. (Už jste četli článek o kohoutích zápasech?)

Fotografie

Řasy jsou všude. Snad i proto je voda krásně modro zelená a čistá.

Řasy jsou všude. Snad i proto je voda krásně modro zelená a čistá.

 

Řasy je potřeba pěstovat na mělčině, aby k nim byl snadný přístup. Právě proto je toto místo na řasy vhodné - díky velké ploše mělké vody, snadno dostupné z pevniny.

Řasy je potřeba pěstovat na mělčině, aby k nim byl snadný přístup. Právě proto je toto místo na řasy vhodné – díky velké ploše mělké vody, snadno dostupné z pevniny.

 

Je to všechno ruční práce.

Je to všechno ruční práce. Traktor nepotkáte.

 

Pěkně ručně to všechno probrat, jinak to nejde.

Pěkně ručně to všechno probrat, jinak to nejde.

 

Po probrání následuje sušení.

Po probrání následuje sušení.

 

Kam jedeš?

Kam jedeš?

 

Jenom nápis Hollywood tam chybí.

Jenom nápis Hollywood tam chybí.

 

Štítky: ,

 
Uloženo dne 28.6.2015. Rubrika Praktické informace o Bali. Komentářů: 8.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

8 komentářů k “Nusa Penida, Nusa Lembognan. Malé ostrůvky coby kamenem dohodil od Bali”

 1. Dne 11.10.2015 at 11:03 Petr Z. responded with... #

  Ahoj, takže malinká opravička….. Z Nusa Penida jsem se vrátil před pěti dny a v rámci Penida Dive Resort (české potápěčské centrum) je Internet k dispozici. Sice signál není nejlepší, ale na komunikaci přes Viber či WhatsApp v pohodě dostačuje. Jinak všechno ostatní v článku pasuje. Krásná místa na potápění, resp. šnorchlování ale jinak tam chcípnul pes.

  A pro zájemce ještě jedna věc… Koncem letošního roku bude na Nusa Penida zprovozněna záchranná želví stanice pro ohrožené želvy, a to pod patronátem institucí z ČR (ZOO Brno atp.)

  Mějte se fajn

  • Dne 11.10.2015 at 11:35 Bíbr responded with... #

   Ahoj Petře, díky za doplnění. Možnost napsat vzkaz přes Whatsapp bych stejně neoznačil jako „internet tam je“ 🙂 Ale aspoň první vlašťovka to je.

   • Dne 11.10.2015 at 11:38 Petr Z. responded with... #

    Vlastně máš pravdu… To jsem nedomyslel. Hihi….

 2. Dne 31.10.2015 at 20:58 Nikolas responded with... #

  Na Penidě je toho podle mě k vidění hodně, jen to chce ostrov pořádně prošmejdit.
  A to, že tam „chcípnul pes“ je vlastně super. Sama se modlím za to, aby se z těchto ostrůvků nestalo další Bali, respektive Gili.
  Mimochodem, o Penidě jsem taky psala, kdyby měl někdo chuť na víc info: http://www.nikolascestuje.cz/2014/08/polak-ceska-ostrov-zlych-duchu.html 🙂

 3. Dne 7.5.2018 at 19:49 Král Vladislav responded with... #

  Jsou na Penidě bankomaty, nebo raději hotovost sebou. Dík

  • Dne 8.5.2018 at 14:03 Bíbr responded with... #

   Ahoj Vladislave, bankomat tam sice najdeš, ale radši si vem hotovost sebou, protože bankomat nemusí fungovat. Pěknou cestu 🙂

   • Dne 29.11.2018 at 20:05 Vladislav responded with... #

    Ahoj, na Bali jsem už byl. Na Komodo až na Flores a letadlem zpátky. Teď jsem si vymyslel projet Penidu na skůtru, pěkně pomalu asi během tří týdnů, nebo čtyř. Myslíš, že by mi někdo na tak dlouho pronajal skůtr a nebo by jsi to udělal jinak. Jedu úplně sám a pěšky bych toho moc nestihl. Dík Laďa.

 4. Dne 30.11.2018 at 02:11 Vladislav responded with... #

  PS: Prosím tě a kolik je asi teď pronájem skůtru na den.??

Přidejte svůj komentář