Praktické informace o Bali

3 šikovné způsoby, jak na letenky na Bali a po Asii. Kde koupit, kde hledat?

Přehled webových stránek na vyhledání nejlevnějších letenek. Souhrn zkušeností, jak kupovat levné letenky.

Při cestování po světě a po Asii jsem si vypracoval pár postupů, jak hledat levné letenky na Bali.

Nemám zaručený návod jak sehnat vždy a všude tu nejlevnější letenku, tak se nevztekejte a nekamenujte mě, pokud jste díky mě nekoupili nejlevněji. I mě někdy unikne ta nejlepší možnost, tak to prostě chodí.

Pokud máte další způsoby nebo zdroje informací k letenkám, uveďte je do komentářů pod článkem. Rád se přiučím 🙂
Povedený výhled z letadla je pro mě jeden z nejhezčích zážitků.

Povedený výhled z letadla je pro mě jeden z nejhezčích zážitků.

 

1. Vyhledávací systémy na letenky – vhodné pro delší lety

Prvním jednoduchým způsobem je zkusit vyhledávací systémy na letenky. Tenhle způsob je vhodný pro dlouhé mezinárodní lety. Krátké lety po Asii na těchto webech často nenajdete.

Vyhledávací systémy fungují tak, že jsou napojené na gigantickou databázi letů. Na stránce dáte vyhledat let a zobrazí se vám možnosti od různých leteckých společností. Můžete si tak vybrat podle ceny, ale i podle času letu a dalších parametrů.

Nic není dokonalé a tak žádný z těch systémů nemá v sobě úplně všechny lety celého světa. Někdy fungují na „principu náhody“ – jednou let nezobrazí a za hodinu najednou ano. Na dlouhé lety ale často fungují bezvadně a zobrazují stále stejné lety.

Doporučuji vždy použít víc vyhledávacích systémů, ať jste si jistí že vám kvůli poruše jedné stránky neutekla levná letenka.

Po vyhledání letu musíte jít přímo na stránky letecké společnosti a letenku koupit tam. U letecké společnosti taky můžete zjistit, že ten let vůbec neletí nebo je úplně jiná cena. Systémy prostě někdy chybují.

Na hledání letenek na delší vzdálenost používám:

Nedoporučuji používat různé zprostředkovatele jako Letuška nebo Student Agency. Letenka je u nich často dražší a případné vyjednávání o změně data letu nebo podobně máte složitější – všechno musíte řešit přes ně.
Přílet na Borneo - lítá se vrtulákem

Přílet na Borneo – lítá se vrtulákem

 

2. Hledání letenek přímo u leteckých společností

Hlavně na kratší lety po jihovýchodní Asii žádný centrální systém neexistuje. Musíte si zjistit, která společnost provozuje vámi požadovaný let (viz níže) a pak koukat přímo k nim na stránky.

Letecké společnosti pro cestování po Asii

Zdaleka nejsou všechny, uvádím jen ty co mě napadly. Většina zemí jihovýchodní Asie má jednu hlavní aerolinku (tak jako my máme ČSA). Bývají dražší, ale kvalitnější. Pak je spousta dalších aerolinek. Hledejte na Googlu, jak píšu níže.

Já dražší aerolinky používám jen když není jiná možnost, jinak jdu výhradně po ceně letenky. Ještě jdu taky po času letu. Nemám rád lety např. ve 3 ráno, tím si oddělám další den. Takže pokud je letenka v lepší čas dražší třeba o 500 korun, koupím radši tu dražší.

Tip: Nezapomeňte, že lowcost aerolinky vám nedají zdarma ani pití, ani jídlo. Takže svačinku do baťůžku sebou 🙂

Letecké společnosti pro cestování po Indonésii

Pro cestování v rámci Indonésie je spousta místních leteckých společností.

Výhled z letadla nad Filipínami

Výhled z letadla nad Filipínami

 

Která aerolinka kam létá? Použijte Google a ptejte se lidí

V jihovýchodní Asii letecké společnosti docela často vznikají a zanikají. Některé z nich vůbec nemají online systém. Takže pokud nevíte, že daný let existuje, jste nahraní (jako my při cestě na Borneo za orangutany, letěli jsme zbytečně s přestupem, i když existoval přímý let).

Jak zjistit, kdo kam létá?

 • Tak předně použijte Google. Prostě vyhledejte „flight from AB to XY“ a snad se dozvíte aktuální informace.
 • Dál se ptejte místních a nebojte se taky zeptat v místní cestovní kanceláři.
  Nákup letenky v místní cestovní kanceláři je někdy jediná cesta – menší společnosti nemají kanceláře po celé Asii a online prodej neumí. Dejte si ale pozor na cenu, cestovka vás může slušně obrat. Nejlepší je jen se zeptat na cenu a pak si jí ověřit přímo u společnost nebo u jiné cestovky.
  Pokud letecká společnost má online prodej, kupujte online! Cestovka vám letenku taky koupí online a ještě si na ní přihodí provizi.

Kdy jsou letenky nejlevnější?

Bohužel nemám recept, kdy a jak koupit nejlevnější letenku. Sledoval jsem tyhlě věci bedlivě a nepřišel vůbec na nic. Předpověď ceny letenky by se dala vysledovat propracovaným matematickým modelem, ale ten já v hlavě nemám, má ho v hlavě vyhledávač Bing od Microsoftu, ale jen na lety v USA:

V roce 2003 člověk, kterého opravdu hodně naštvalo, že měl z celého letadla nejdražší letenku, vymyslel algoritmus na předpovídání cen letenek a založil firmu Farecast. V roce 2008 jí prodal Microsoftu za $115mil. Nyní tento algoritmus využívá Microsoft na svém letenkovém hlodači: www.bing.com/travel/ – bohužel, předpověď ceny letenky se dozvíte jen u letů v USA.

U některých leteckých společností je cena letenky nejlevnější 3 měsíce před odletem. Jindy se stane, že měsíc před odletem najednou vyhlásí akci a letenku zlevní. Jiné letecké společnosti mají letenky nejlevnější v den odletu (týká se jen krátkých letů po Asii).

3. Sledování akcí a snížených cen letenek

Pokud je vám celkem jedno, kam a kdy vlastně poletíte, můžete použít metodu mého kamaráda Dana.

Sledujte různě po internetu akční ceny letenek nebo prostě vyhledávejte na vyhledávacích systémech své oblíbené destinace a až se objeví levná letenka kamkoliv, kam byste rádi, tak kupujte.

Cena letenek na Bali

Před rokem jsem letěl na Bali za 21t. korun (zpáteční letenka od Emirates). Potkal jsem tam lidi, co koupili stejnou letenku od stejné letecké společnosti za 16t. korun. Jak se to stalo? Já kupoval 3 měsíce před odletem, oni kupovali 2 měsíce před odletem, kdy zrovna aerolinka měla akci a letenky hodně zlevnili.

Podruhé jsem letěl za 23t. korun. Zase jsem (sic!) letěl v nejhorším čase a kupoval asi nejblbějc. Potkal jsem pak lidi, co platili 18t. korun (ale letěli v jinou dobu).

Z toho vyplývá, že na Bali se dá letět od 16t. korun za zpáteční letenku.

Ceny letenek v Indonésii a po Asii

Letenka z Jakarty do Denpasaru na Bali stojí zhruba 900 korun. Většinou je nejlevnější společnost Lion Air (Ano, to je ta jak jim spadlo spousta letadel – víte jaký mají slogan? „We make people fly.“ Trefné že? Vtipné taky je, že v informační brožuře je u bezpečnostního ředitele uvedené jen křestní jméno. Asi aby si nezkazil jméno, až to zase spadne.).

Letenky po Indonésii stojí něco mezi 600-2000. Některé možná jsou dražší, to si nevybavuju.

Po Asii můžete létat za ceny podobné letům po Evropě u lowcost společností. Takže třeba do Malajsie si zaletíte za 3000 a podobně.

Nekupujte moc dlouho předem

U krátkých vnitrostátních letů v jihovýchodní Asii doporučuju kupovat letenky co nejpozději. Kupování dlouho předem se mi neosvědčilo. I když se občas stane, že ušetříte, tak je to malá částka a jste dlouho dopředu vázaní určitým datumem. Plány cestovatele se ze dne na den mění, takže když spočítám ceny za překládání letenek a úsporu za nákupy předem, jsem v mínusu. A dokonce mi pár letů kvůli změně plánů propadlo. Je ale pravda, že při nákupu dlouho předem někdy natrefíte na hodně pěknou cenu. Takže jestli nejste takoví měniči plánů jako já, tak klidně kupujte letenky dlouho předem.

Štítky:

 
Uloženo dne 7.4.2012. Rubrika Praktické informace o Bali. Komentářů: 46.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

46 komentářů k “3 šikovné způsoby, jak na letenky na Bali a po Asii. Kde koupit, kde hledat?”

 1. Dne 25.4.2012 at 18:20 Petr responded with... #

  Ted mame pred sebou cestu na Bali. Termin 16.6 – 7.7. 2012. Koupili jsme za 13k CZK do Singapuru a za cca 3,2k CZK Singapur – Bali. Aspon se po ceste podivame i jinam.
  Mame to od StudentAgency. Pridavaji k tomu pomerne levne pojisteni od Alianzky.
  Cele to je pro 9 lidi 😀 Dalsi leti za 20k CZK primo.

  Ja uz to cekani nevydrzim … Bali je raj.

  • Dne 25.4.2012 at 19:59 Bíbr responded with... #

   Ahoj Petře, gratuluju, to je moc pěkná cena! 🙂 Užijte si Bali 🙂

   • Dne 26.4.2012 at 13:09 Petr responded with... #

    To mi pripomina pozdravuj Karla. Nedavno sme spolu mluvili ohledne ubytovani ve vile. Strasne mi vrta hlavou odkud ho znam – mysim ze z postprodukce Trosecnika. Ale to je uz par let.

    • Dne 26.4.2012 at 13:19 Bíbr responded with... #

     Sorry, vůbec nevím o co jde.

  • Dne 9.5.2012 at 14:39 Ren responded with... #

   Krásná cena za letenku..také momentálně sháním na říjen, ale nějak se nemohu dostat pod 25 tis 🙁

   • Dne 8.7.2012 at 13:09 Bara responded with... #

    Ahoj, sehnal jsi letenku levneji? taky hledam a nevidim… ja chci teda az na rijen, ale vse okolo 23t.

    • Dne 8.7.2012 at 14:43 Bíbr responded with... #

     Já osobně jsem kolem října už letěl 2x a vždycky přes 20t., v tomto termínu así levné lety nejsou. Pokud na něco narazíš dej vědět, to by mě zajímalo 🙂

    • Dne 9.7.2012 at 10:11 Pavlína responded with... #

     Baruš my kupovali za 14 tis do Jakarty. Možná ta akce ještě běží a teď už jen čekám jestli nedá i AirAsia ne potřebné datumy nějaký promo let. Zatím je cena cca. kolem 3000 za dva zpáteční takže celkově letenka 15 500 Kč což je super 😉

 2. Dne 26.4.2012 at 13:35 Petr responded with... #

  To je fuk. Kdyby ses vyskytoval 20.-25.6. V okoli Tulambenu tak budem v hotelu Matahari a bereme nejakou slivovici 🙂

  • Dne 26.4.2012 at 13:44 Bíbr responded with... #

   Lákavá nabídka 😀 To budu asi v ČR, ale čert ví 🙂

 3. Dne 8.5.2012 at 19:42 Nikolas responded with... #

  Zrovna jsem si koupila letenku od Emirates PRG-JKT a stála mě 22t., jenže léto je prostě špatná doba, takže jsem ani nedoufala, že by vyšla levněji. Ale předloni na podzim jsme kupovali letenku měsíc a půl předem a stála jen necelých 16t. 🙂 Takže se to docela dá, ale záleží na době.
  Jinak jen vsuvka – to tvoje „IndonéZie“ mě hrozně zabíjí… Úplně mi to vypaluje oči. 😀

  • Dne 9.5.2012 at 04:48 Bíbr responded with... #

   Ahoj Nikolas, 22t. je normální cena, co se dá dělat. 16t. by se mi líbilo taky 🙂
   Jinak já žiju v tom, že v pravopisu jsou dovolené oba tvary, jak „z“, tak „s“. Čili to náhodně střídám, abych uspokojil obě písmena 🙂 Ale třeba se pletu.

   • Dne 9.5.2012 at 07:30 Nikolas responded with... #

    To nevím, jen mi to se „z“ všude podtrhává chybu. V Praze studuju indonesistiku a tam to vždy píšeme se „s“. Ale možná se to dá tak i tak, jen jsi asi jediný, u koho to takhle vidím. Ale klidně to tak piš dál. 🙂

    • Dne 9.5.2012 at 07:36 Bíbr responded with... #

     Kamarád mi zas tvrdil, že je tam „z“ a že třeba indonéský jazyk mám psát indonézský. Hledám to online a zdá se, že máš pravdu ty. Takže v příštích článcích vyhrává „s“ 🙂 Díky za upozornění.

 4. Dne 8.7.2012 at 13:05 Bara responded with... #

  Ahoj, strasne se mi libi tato stranka. ve zkratce napsano vse, co clovek potrebuje, proste perfektni. Planuji prekvapeni v rijnu na dva tydny pro pritele a porad spekuluji, co a jak. Nase ceske cestovky jsou predrazene, nemecke jsou na tom uz lepe. Nabizeji mi za 14 denni pobyt 1600euro na osobu. Jenze tak si rikam, ze sedet na jednom miste se nam taky nebude chtit, proto zvazuji a asi bych potrebovala i poradit, zda by bylo pro nas lepsi si koupit od nemecke cestovky zajezd a pak jezdit vyletovat, nebo si koupit letenky a jet na blind. Rada bych totiz zkombinovala tyto dva tydny na tyden relaxacni, takze valeni se u more, snorchlovani, plavani a tyden jezdila po vsech krasnych mistech, ikdyz je mi jasne, ze se to neda stihnout. Vubec nevim, jak to mam vyresit. Diky moc a jeste jednou diky za super povidani tady. B.

  • Dne 8.7.2012 at 14:40 Bíbr responded with... #

   Ahoj Báro,

   já byl na zájezdu s cestovkou jednou v životě a už nikdy víc to nechci zkusit. Bylo to v Turecku s Čedokem, byli jsme vázaní na jedno místo, přičemž původní hotel den před odletem změnili na jiný hotel, který byl na horším místě. Naše „průvodkyně“ od Čedoku nám moc nepomáhala a jen z nás tahala peníze např. formou výletu „zdarma.“ Výlet spočíval v ježdění autobusem po obchodech, kde nám dali vždy malou přednášku o výrobě nějakého produktu a pak jsme hodinu chodili po obchodě a měli nakupovat. Samozřejmě za přemrštěné ceny. Abych nekecal, výlety měli i normální placené, ale za vyšší ceny, než kdybychom si výlet koupili přímo u místních.

   Výhodu zájezdu s cestovkou vidím v tom, že v případě nenadálé špatné události jako je nehoda nebo podobně se o Vás cestovka postará (její zaměstnanec s Vámi dojede do nemocnice a podobně). Dále je výhoda v tom, že po příjezdu máte okamžitě kam jet, čekají na Vás na letišti. Ovšem všechno tohle si člověk umí zařídit sám, zvlášť pokud jedete ve dvou.

   Tohle vše je ale vykoupeno velkými nevýhodami, alespoň pro mě. Průvodce důrazně nabízí svoje služby, hotel se nedá změnit, je daný na celou dobu pobytu. Výlety jsou organizované hromadně, takže postrádají cestovatelskou duši a jsou předražené…

   Takže za mě doporučuju – vemte batohy a jeďte bez cestovky. Nejen, že budete vlastními pány, ale takové cestování má úplně jinou atmosféru.

   Ohledně cenového srovnání zájezdu s vlastním pobytem – zkus se podívat na článek o cenách: http://www.zivotnabali.cz/prakticke-informace/naklady-na-zivot-na-bali/

   U nákladů nesrovnávej jen cenu zájezdu proti tomu, co utratíte s batohy. K nákladům na zájezd určitě připočti peníze za vlastní útratu. Výlety něco stojí, něco si koupíte, nějakou zábavu taky zaplatíte atd. Tj. ve výsledku zájezd podle mě vyjde dráž, pokud to nebude nějaká opravdu extrémní sleva typu zájezd za cenu letenky

   Pokud chcete mít předem jisté ubytování, tak můžu doporučit třeba první týden zůstat ve vile kamarádů, mají tady nabídku: http://www.zivotnabali.cz/reklama/pronajem-vily-canggu/

   Pro cestování batohem doporučuju průvodce Lonely planet nebo Rough guide, v těch jsou naprosto všechny informace, které potřebujete vědět. Josu tam rady jak si sehnat levné taxi, co a jak navštívit, jak se přepravovat atd.

   Dky za pochvalu a užijte si Bali 🙂

  • Dne 9.7.2012 at 10:03 Pavlína responded with... #

   Ahoj Báro úplně souhlasím s Bíbrem, přeci jen ta duše v zájezdech chybí strašně mooc. Je to spíš jako organizované školní zájezdy. Není nad to kdykoliv moct slézt z motorky zajít si večer na baštu na pláž apod. A být závislý přeci jen na sobě ve dvou takyvytvoří to správné pouto.

   Jinak my tam jedm také v říjnu 4-25.10, tak se můžem potkat 😉 Klidně písni na admin@minibull.cz

   A průvodce – Rough Guides r. 2009 můžu jen doporučit zrovna z něj sestavuji náš plán cesty :o)

   Jinak mám malý dotázek na Bibra…stojí za to výlet na ostrůvek Nusa Lembongan? děkuji

   • Dne 9.7.2012 at 18:13 Bíbr responded with... #

    Z Nusa Lembognan jsem moc nadšený nebyl. Ve vodě je na většině míst pěstování řas, takže koupání nelze. Volných pláží je tam jenom pár.

    Je to zajímavé vidět, ale jinak je to prostě vesnice na zapadlém ostrově, kde se živí pěstováním řas a k tomu žijou z turistů. Celá atmosféra je tam taková vesnická. Což nemyslím zle, ale prostě tam není moc co dělat a dech se vám tam z přírody nebo domorodců nezatají 🙂

    • Dne 10.7.2012 at 08:12 Pavlína responded with... #

     Moc děkuji za názorek. Já se zatím „plácám“ v jižním Bali a tak nějak jsem ho naplánovala na 2 dny, snad to stihneme. Můžu tě pžádat ještě o odpověď na dotaz pokud by jsi měl doporučit z jižního Bali místa, které by člověk měl vidět, která by to byla? Vím, že odpověď není úplně lehká přesto o ní moc prosím. Děkuji

 5. Dne 22.9.2012 at 14:14 Asmat responded with... #

  No nevím, že by Lion Air spadlo hodně letadel… Jednu nehodu měl, to je pravda. Nejvíc nehod má Merpati, překvapivě i Garuda má více nehod než Lion. Možná jsi myslel Adam Air, ale ten už zkrachoval.

  Nejjednoduší na cestu mezi Jakartou a Bali je AirAsia.

  • Dne 22.9.2012 at 16:06 Bíbr responded with... #

   Aha, asi je to jen drb, neprověřoval jsem. Nejlevněji mě vždycky vyšel Lion Air.

   • Dne 22.9.2012 at 19:16 Asmat responded with... #

    Ceny Lionu jsou dobrý, zvláště promo tarify, o tom žádná. Jen je problém je koupit s českou kreditkou, mě se to zatím nikdy nepodařilo, naposled jsem to zkoušel před měsicem :-). S AirAsia jsem problém nikdy neměl.

    • Dne 25.9.2012 at 13:35 Pavlína responded with... #

     Mám stejný problém. Dnes jsem zkoušila jediné cenově dostupné letenky od Lion Air a nejd emit o ani VISA ani Mstercard…někdo nějaki tip? 🙁 Air Asi je skoro dvojnásobná cena přičtu-li zavazadla 3700 Kč a 6000 Kč už je rozdíl 🙁

 6. Dne 19.2.2013 at 19:58 Kris responded with... #

  Zdravim, planuji letet na Bali nejdriv koncem dubna, nejpozdeji v cervnu. Nemate nekdo tip na levne letenky. Sleduji, co se da, ale treba mi nejaka akce utekla. Dekuji.

  • Dne 9.4.2013 at 00:02 Jirka responded with... #

   My koupili zpateční letenky z Říma do Jakarty na 3. června za 8300,- Pokud bychom si koupili letenku na bali až přímo v Jakartě, jak tu radí Bíbr tak jí zaplatíme kartou? Ty problémy s platbou jsou při nákupu přes net?

   • Dne 10.4.2013 at 05:59 Bíbr responded with... #

    Někdy platit kartou jde, někdy ne. Pokud by platit kartou nešlo, není problém vybrat z bankomatu a zaplatit hotově. Na letišti je bankomatů spousta.

   • Dne 26.5.2013 at 23:59 pik responded with... #

    ahoj,

    kde jste ji koupili?? 😀 Na jakých stránkách?
    Já všude koukám a je to přes 20tisíc 🙁

 7. Dne 30.4.2013 at 18:15 Wendy responded with... #

  Ahoj…mám dotaz ohledně rezervace letenek..Pokud si letenku rezervuji, a rezervaci zruším..platím nějaké storno?? díky

  • Dne 30.4.2013 at 18:18 Bibr responded with... #

   Ahoj, to já nevím 😀 Neřekl bych.

  • Dne 28.5.2013 at 14:18 weblog20 responded with... #

   Pokud si letenku kupujete online kartou přes web, tak se tam žádná rezervace nevytváří – jedná se rovnou o koupi, u nejlevnějších tarifů vám vrátí jenom taxy – takže storno se rovná tak 90% ceny letenky. Když si kupujete letenku přes agenta (ať už cestovku nebo aerolinky) tak Vám letenku mohou na 1-2 dny rezervovat, ale většinou je to bez garance její ceny a pokud ji nezaplatíte tak rezervace propadne a nic se neplatí. U dražších letenek se vyplatí si sjednat storno pojištění buď přímo u aerolinek nebo u pojišťovny, přece jenom člověk nikdy neví co se může za dva nebo tři měsíce přihodit. Změnit termín lze jenom u dražších tarifů a i tak je to někdy za poplatek.

 8. Dne 19.8.2013 at 11:22 Kamila responded with... #

  Ahoj 30. prosince se chystáme na 14 dní na Bali. Stále hledám letenky, momentálně jsem tam našla za 19 750 Kč i s dobrými časy, nemáme rádi čekání. Myslíte, že je to dobrá cena? Nebo máme ještě počkat a je šance, že seženem levnější? Předem moc děkuju.

  • Dne 19.8.2013 at 11:36 Bíbr responded with... #

   Tohle ti nikdo neporadí s jistotou. Podle mě je to dobrá cena a těžko seženete něco levnějšího, hlavně s dobrými časy, takže já bych kupoval. Ale třeba se pletu a za měsíc bude super akce na letenky za 16t., kdo ví.

   • Dne 19.8.2013 at 12:37 Kamila responded with... #

    Právě ty časy jsou dobrý, čeká se max kolem 3 hodin. Když jsme letěli do Thajska, tak jsme čekali 8 a bylo to úmorný. Asi je radši pro klid koupíme. Jinak díky za tipy. Hledala jsem na dohopu a je přes něj levnější o 600 Kč než když se hledá rovnou na pelikánovi.

    • Dne 28.8.2013 at 15:56 Radka responded with... #

     Zdravím Kamčo a ostatní,
     také zvažujeme v 12/13 nebo 1/14 Bali a portál Dohop neznám. V 3/13 jsme byli v Thajsku a letenky jsme sehnali přes Pelikána za 12,500Kč zpáteční. Ten dohop je také ověřený portál a vychází tedy i levněji?? A koupila si je teda už? Díky

     • Dne 28.8.2013 at 16:07 Bíbr responded with... #

      Ahoj Radko, dohop je jen vyhledávač spojů/letenek, ale nakoupíš pak přímo u letecké společnosti. U Pelikána můžeš letenky rovnou zakoupit.

 9. Dne 3.3.2014 at 18:43 Tom responded with... #

  Zdravim. Poradite mi nejake vyhodne letenky z Hanoje na Bali? Nejlíp mi asi vychazi Air Asia. Co myslite? diky. Jedna se ted o brezen.

  • Dne 4.3.2014 at 05:18 Bíbr responded with... #

   Zdravím. Air Asia je dobrá volba. Kupuj letenku včas, Air Asia s blížícím se letem zvedá ceny (většinou).

 10. Dne 28.3.2014 at 08:01 Matej responded with... #

  Ahoj – super vyhledávač, který používám už pěknou řádku let je http://matrix.itasoftware.com/
  Není to prodejní stránka.

 11. Dne 30.10.2016 at 22:54 Mája responded with... #

  Proč tak vysoké ceny? Já našla zpáteční pro dospělého za 12.242,-

 12. Dne 24.1.2017 at 17:07 Niahe responded with... #

  Ahoj Bíbře i všichni cestovatelé.

  Předkládám dotaz a zároveň informaci, která se třeba někomu bude hodit… Našla jsem na netu (skyscanner) zpáteční let Praha-Kuala Lumpur za cca 14 500 Kč přes zprostředkovatelskou cestovní kancelář Gotogate anebo za cenu cca 14 800 Kč přímo u letecké společnosti KLM.

  Obecně mi přišlo jednodušší koupit letenky přímo u KLM byť nepatrně dráž, protože nabízí možnost změny termínu letu (za poplatek kolem 4 tis.). Gotogate nabízí možnost flexibilní letenky (příplatek 3 tis.), kterou si je ale nutné zajistit zároveň s rezervací (později nejde dokoupit).
  Při telefonickém hovoru nám ale v Gotogate (stránky v češtině, zákaznická linka v angličtině) sdělili, že pokud nemám flexibilní letenku a daná letecká společnost změnu termínu umožňuje, pak si ji mohu za poplatek let. společnosti zařídit. Tedy v mém případě bych se obrátila přímo na KLM a zaplatila 4 tis. bez jednání s Gotogate, pokud jsem to dobře pochopila.

  Z toho mi vyplývá, že je pro mně výhodnější koupit (o něco málo levnější) letenky přes GTG, ale nezařizovat si flexibilní letenku (protože teď skutečně nevím, jestli budu chtít zůstávat déle a platit předem 3 tis. za službu, kterou pravděpodobně nevyužiju, se mi nechce).

  A můj dotaz zní, jestli máte někdo zkušenosti s koupí letenek přes Gotogate (zdali jsou mé informace správné) a jestli byste volili obdobně anebo se uchýlili k jednodušší komunikaci a to přímo s leteckou společností?

  Díky:-))

  • Dne 25.1.2017 at 19:06 Bíbr responded with... #

   Ahoj Niahe, Gotogate neznám. Já vždycky radši kupuju letenku přímo u letecké společnosti, mám s tím lepší zkušenosti. Tak například u letecké společnosti někdy funguje online checkin, kde si můžu vybrat sedadlo, ale přes zprostředkovatele online checkin nefunguje. Taky v případě problémů můžu jednat rovnou s leteckou společností. Prostě to mám radši. Ale jinak asi nebude chyba Gotogate využít, takže je to na tobě.

   • Dne 26.1.2017 at 18:41 Niahe responded with... #

    Děkuji 🙂 Zvážím a půjdu do akce, protože jak se dívám, změny letů jsou dost pohyblivé a ten, který byl pro mě časově nejlákavější je aktuálně nedostupný… Hodně štěstí na cestách všem.

Přidejte svůj komentář