Postřehy a zážitky

Nepříjemní plážoví „borci“ na Bali

Samozřejmě, že na Bali nenarazíte jen na samé skvělé věci. Sem tam se objeví něco, co vám prostě vadí. Mě osobně vytáčí nepříjemní hošánci vyskytující se kolem půjčování surfů a vůbec surfování.

Surf boreček Bali, KutaJsou mladí (17-20 let), mají peníze od turistů, turisti s nimi mluví a jsou s nimi kamarádi, pijou alkohol, jedí halucinogenní houbičky, umí surfovat, často jsou majitelé malé půjčovny surfů nebo podobně. Na pláži je potkáte vždy v místech, kde se půjčují surfy. Je jich tam spousta. Ačkoliv je den, třeba dopoledne, jsou pod vlivem alkoholu nebo drog. Mají krví podlité oči od nedostatku spánku a přebytku všelijakých látek v krvi.

Při půjčování surfu

Chcete si půjčit surf, takže jdete tam, kde půjčují surfy. Zrovna narazíte na tento typ klučíka. Je drzej jak opice, nestydí se vám lhát do očí. Jeden konflikt jsem měl s tímhle typem na ostrově Gili Trawangan. Svým příchodem ve 3 odpoledne jsem ho vzbudil. Po pár minutách na probuzení jsme se dohodli na půjčení surfu. „Jsem začátečník, je tohle určitě surf pro začátečníky? Pokud vím, tak pro začátečníka se hodí ten velkej pěnovej a ten tu nemáš?“ „Tenhle surf JE pro začátečníky,“ odvětil mi s jistotou. Hm, nevím, třeba na tom něco je, i když si fakt nemyslim, že surf velikosti dítěte je něco pro mě. Takže si půjčím surf a jdu to zkusit.

Na první vlně pochopim, že pravdu jsem měl já a on prostě kecal. Takže jdu zpátky z vody a nesu surf zpět do půjčovny. „Tenhle surf není pro začátečníky, ty jsi mi lhal.“ Chvíli mu to šrotuje a pak najednou spustí, „cože? Já nelžu, tohle já nemám rád, když o mě někdo říká! Zasranej turisto, já nepotřebuju tvoje prachy, nech si svoje prachy a nic mi nedávej, jdi pryč, utíkej!“ „Nechápu tě, ten surf není pro začátečníky, prostě není.“ „Já nelžu! Vypadni! Tak proč jsi ho nepřišel vrátit?“ „Vždyť jsem přišel, jsem tady.“ „Tak proč jsi nepřišel hned a měl jsi ho 4 hodiny!“ „Měl jsem ho hodinu.“ „Já nelžu! Vypadni a nech si svoje prachy!“

Takže si nechávám svoje prachy a jdu. Do zad mě bombardují další nadávky.

Opilej boreček v klubu na Bali, v Kutě

Čekám ve frontě na záchod a někdo je dost dlouho v kabince. Čili na ní zaklepám. Vyleze místní boreček s krví podlitejma očima a lahví piva v ruce. „Co děláš?!“ „Klepu na dveře, chce se mi chcát.“ „Proč jsi to udělal? Tím jsi mě fakt naštval.“ „Klídek chlape, tohle je párty, zábava,“ odpovídám s úsměvem a přátelsky. Chce se asi porvat, nevim. Prostě pořád do mě něco hučí, já do něj hučím zpátky něco uklidňujícího. U nás stojí místní pohodovej kluk a snaží se všechno uklidňovat. Já jenom sleduju opilcovu ruku s lahví piva a dost mě znervózňuje, jak s ní pořád pohybuje. Nakonec se vše uklidňuje a já jdu konečně na svý vytoužený chcaní.

Koukám, kde je v klubu a vidím ho vedle 50-ti letý bělošky, která se k němu tulí.

Otravují na pláži

Sem ta se stane, že za vámi tenhle typ kluka přijde na pláži a sotva srozumitelně se snaží pronajmout surf nebo prostě navázat rozhovor. Naposled nám jeden s kamarádem tvrdil, že jsme určitě Brazilci. Často se snaží balit bílý holky a jsou dost neodbytní a drzí. Jak vědí zkušení baliči, tahle taktika vždycky jednou vyjde, ať si o ní myslíte co chcete. Takže i jim to občas vychází.

Tak tihle „borci,“ ti mi tu vadí. Naštěstí jich není moc a dá se jim snadno vyhnout.

Odebírejte novinky o Bali!

Přihlašte se k odběru novinek a nic Vám neunikne. Můžete teď hned:

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Ze seznamu odběratelů se můžete kdykoliv odhlásit.

Štítky: , ,

 
Uloženo dne 24.8.2011. Rubrika Postřehy a zážitky. Komentářů: 5.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

5 komentářů k “Nepříjemní plážoví „borci“ na Bali”

 1. Dne 24.8.2011 at 12:06 Hanka responded with... #

  Jo tak tohle můžu potvrdit. Pro mě bylo docela drsný přijet ze Selangu, kde je akulturismus celkem nulovej, do Kuty a všude poslouchat samé „Hi, darling“, „Transport, darling?“ atd…
  Je vážně smutné, že tito beach boyové jsou už i tu. Ale hold kam se ženou zamindrákované bílé turistky s prachama tam se vždy objeví i tito chlapci. Naštěstí to zdaleka není tak hrozné jako třeba v Egyptě.

  • Dne 24.8.2011 at 12:21 Bíbr responded with... #

   Přesně tak Hanko, tohle bohužel dělají turisti. Když tak vidím posedávající namachrované Australany, Angličany, Němce a jiné, jak vysedávají s pivem v ruce u půjčoven surfů a mají všeznalé řeči, je mi jasné odkud se tenhle nepříjemnej styl bere. Korunu tomu nasazují turistky, které za těmahle plážovejma klukama lezou a vlhnou z jejich drzosti. Oni taky Australani co sem jezdí, jsou často ti nejchudší, je to pro ně levná dovolená, čili prima vzor pro místní kluky 😀

   • Dne 24.8.2011 at 22:53 Hanka responded with... #

    No a jak ti vůbec surfování šlo? Já to loni taky zkusila. Říkala jsem si na prkně jezdím už dlouho tak tohle bude stejný akorát ne na sněhu, takže pohodička. Jenže to až taková pohodička nebyla a já večer skončila pěkně otlučená a polámaná. Naštěstí jsem teda asi měla trošku rozumného surfer guye, protože mi dal pořádně velký prkno (stejně si myslím, že to udělal jen proto aby mě viděl se s nim plahočit k moři ;))

    • Dne 25.8.2011 at 03:14 Bíbr responded with... #

     Mno, taky jsem čekal, že to bude lehčí záležitost 🙂 Sem tam se aspoň postavím a svezu se, ale žádnej hit. Co vím od zkušenějších, tak naučit se surfovat je na delší dobu, nejde to hned. Určitě je dobré si jako začátečník vzít instruktora, hodně to pomůže.

Přidejte svůj komentář