Postřehy a zážitky

Kuta. Smradlavé město s magnetickou silou

Kdo byl na Bali, aspoň jednou se určitě podíval do Kuty. Kuta je město u moře se skvělými vlnami na surfování, smradem z aut a motorek a nočním životem na diskotékách.

Ačkoliv je v podstatě všemi nenáviděná, stejně je v ní plno lidí. Všichni nenávidí Kutu, ale ti stejní lidé v ní aspoň na dva dny zakotví. Má prostě magnetickou sílu, něčím přitahuje. Pro někoho jsou to nejlepší podmínky na surfování na celém Bali, pro jiného je to noční život nebo snad obrovské množství turistů z celého světa i turistů Indonésanů, kteří jsou z bělochů nadšení. Jsou i lidé, pro které Bali znamená Kuta a jinam nejezdí.

Poloha Kuty na Bali

Kuta je situovaná blízko letiště, snad i proto sem skoro každý zavítá. Je to město bez výškových budov, nikoliv tedy město v moderním stylu. Když se na Bali řekne město, není tím myšleno místo s tramvajemi, metrem, autobusem, výškovými budovami a vším, co známe z měst v České republice. Město na Bali znamená místo s hustou zástavbou, to je vše. Kuta je změť ulic a uliček mezi stavbami ze všeho možného, včetně pěkných drahých hotelů a polorozbořených starých staveb.

Pěkná pláž a surfování

Pláž Kuta

Pláž Kuta

Kuta a tahle oblast je jedinečná svou velmi dlouhou pláží. Táhne se několik kilometrů přes několik oblastí, jedna z nich je právě Kuta. Jít si zaběhat při západu slunce po pláži je super a jinde na Bali to nejde. O tak dlouhé pláži nikde jinde nevím.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na surfování. Kuta má naprosto skvělé podmínky na surfování. Není den, kdy by nešly dobré vlny. Vlny jsou lepší za přílivu, ale v pohodě se dá surfovat i při odlivu. Hlavně pro surfaře nováčky je Kuta výborné místo na učení. Vlny jsou tak akorát a na dně nejsou útesy, takže nic nehrozí. Půjčení surfu vyjde na 100 korun na den. Někteří hajzlíci si řeknou 300 i víc a nechtějí slevit. Klidně si projděte všechny půjčovny u pláže a najděte tu, kde jsou slušní.

Noční život v Kutě

Kuta noční životKuta je jediné místo na Bali, kde najdete diskotéky. Nějaké jsou ještě na severu v Lovině, ale to jsou jen takové bary. Další bary s hudbou jsou kousek od Kuty v Seminyaku, ale s Kutou se nic z toho nedá srovnat. Diskotéky v Kutě vznikly kvůli turistům, ale místní si na ně zvykli a taky občas zajdou.

Prakticky všechny diskotéky jsou v jedné hlavní ulici Jalan Legian. Dunící hudba je slyšet hodně daleko, v noci tuhle ulici najdete po sluchu. Ulice Jalan Legian je hodně dlouhá, diskotéky jsou jen v jedné části, tak 500 metrů dlouhá disko-část.

Najdete zde všemožné druhy hudby – živé rockové kapely hrající známé hity, DJs, reprodukovaná hudba různých druhů, zpěvačky zpívající hity. Většina lidí si vybere, někdo ale ne. Naprosto všechny typy hudby tu přece jen nejsou. Jsou to hlavně popové hity a disko hudba.

Celkem je v Kutě asi 5 větších diskoték, 10 menších podniků a bary.

Alkohol je na Bali drahý, i v Kutě. Dají se ale vychytat různé slevové akce a pak se dostanete alespoň na cenu v Čechách, případně máte občas i něco zdarma. Tyhle akce ale všechny do jedné končí před půlnocí. Holdování alkoholu do ranních hodin vyjde draho.

Kuta SkygardenKlub SkyGarden

Nejlepší a největší je klub SkyGarden. Čtyřpatrová diskotéka se slevovými akcemi a programem. Kolem jedenácté začínají na horním patře tančit tanečnice na pódiu. Můžete se přidat, vyzývají k tomu. Fotku s dvěma HOT tanečnicemi si odsud odnáší nejeden jásající turista. O patro níž několik tanečníků předvádí tanec s ohněm, často skvělá šou.

V pozdějších hodinách je v jiném patře vidět tanečnice u tyče. To, co předvádí, není jen tak nějaké „rádoby tančení,“ jsou to skutečné mistryně svého oboru. Dokonalá vysportovaná těla předvádí u tyče (a hlavně na tyči) skvělé kreace. Ve stejné místnosti je jednou za večer taneční šou na baru. Tanečnice se zavěsí nad bar na konstrukci u stropu a předvádějí tam téměř akrobatické kousky.

Normální holky smíchané s prostitutkami

Především v klubech je pro nováčka situace hodně matoucí. Stane se, že celý večer narážíte jen na prostitutky. Vyzývá vás pohledem k oslovení, hezky si popovídá, krásně si zatančíte a po chvíli se zeptá „how much you pay me?“ Do toho jsou zamotané normální holky, které si úplně stejně povídají, úplně stejně si zatančí, ale žádnou takovou větu neřeknou. Jak to rozlišit vám pánové neporadím, prostě to nejde.

Pokud se chcete seznámit s normálními místními na diskotéce, doporučuju vám pátek nebo sobotu. Spíš sobotu, balijci mají volný den často jen v neděli. Stejně jako v Čechách, i tady lidé přes týden pracují a bavit se chodí o víkendu. Přes týden je to v klubech samá prostitutka (až na výjimky), o víkendu je to tak půl na půl.

Situace je ovšem zmatečná i jinde. Prostituce tu prostě není nějak viditelně rozlišitelná. Na prostitutku můžete narazit v supermarketu, na pláži, kdekoliv. Prostě se na vás holka usměje, popovídáte si a nakonec se dozvíte, že je to prostitutka. Smějou se ovšem i ne-prostitutky, je to dost matoucí 🙂

Existují prý i prostitutky, které si o peníze řeknou až v posteli. Chudák chlap pak neví, co si počít a zaplatí. Prostituce tu má mnoho podob.

Prostituce a drogy

Hlavně v noci jsou prostitutky vidět na ulicích. I přes den vám v určitých místech neustále podivná individua nabízí „masáž plus plus.“ Jít v noci v klubové zóně znamená neustále dostávat nabídky sexu, drog, trasportu nebo třeba viagry.

Prostitutka stojí od 400 korun do 2000. Z drog nabízí hlavně efedrinové tabletky, asi jsou v Indonésii legální. Dál nabízí marihuanu, halucinogenní houbičky a viagru.

Je také obvyklé při chůzi domů z klubů narazit na „MOTORIZOVANÉ PROSTITUTKY“ 😀 Jdete si takhle po ulici a zastaví vedle vás motorka s dvěma holkama. Nabízí sex, masáž, jízdu k nim na hotel. Vysloví cokoliv, zkouší na co se člověk chytí. Odmítnete a jdete dál, ale ony za vámi jedou, zablokují vám cestu, jedna seskočí z motorky a lísá se na vás, sahá vám do rozkroku. Mě to pobavilo, některým lidem to hodně vadí.

Australani

Do Kuty jezdí spousta Australanů. Svalnatí hoši (většinou surfaři) ve skupinkách jsou vidět všude. Často nemají tričko, v ruce pivo a jsou hluční. V noci je každý den někde kolem diskoték rvačka, sám jsem jich viděl několik. Většinou právě Australani. Vždycky kvůli blbosti, prostě se rvát chtějí a hledají důvod. Naštěstí se chtějí rvát jen s jinými rváči, čili ostatním nic nehrozí 😉

Hustá doprava a smrad z kanálů

Doprava v Kutě je prostě hrozná. Nejde ani tak o zácpy, čert to vem. Pokud jedete na motorce nebo jdete pěšky, vždycky se nějak promotáte. Horší je jízda autem, můžete uvíznout v zácpě na desítky minut. Co je ovšem nejhorší je smrad z výfukových plynů, na ulicích s hustou dopravou je všude. Stejně tak se objevuje smrad z kanálů, asi díky malé kapacitě.

Skupiny studentek z Jávy

Kuta studentky

Do Kuty jezdí obrovské skupiny studentů vysokých škol na výlety. Jsou většinou z Jávy. Tihle lidé nejsou moc zvyklí na bělochy a běloši se jim strašně líbí. Líbí se jim jednak bílá kůže, ale hlavně prý jiné oči.

Občas je pláž plná skupinek holek, právě těchto studentek. Když říkám plná, tak tím myslím PLNÁ. Stojí tam a pořád se fotí. Indonésani jsou ujetí na focení.

Jen tak se půjdete projít a po cestě vás budou zastavovat, jestli se s nimi můžete vyfotit. Při jedné procházce jsem trhnul rekord a myslím, že jsem zvládnul zapózovat na 30 fotek. To jsou ty okamžiky, kdy si člověk připadá jako rocková hvězda. Tohle se vám na Bali jinde než v Kutě nestane.

Do Kuty nejezdí jen studenti z Jávy, hodně lidí z celé Indonésie do Kuty jezdí na dovolenou. Nebo se ubytují třeba v Denpasaru a dojíždějí na Kutskou pláž.

Ceremoniály

Často na pláži narazíte na nějaký ceremoniál. Například za zemřelé a součástí ceremoniálu je odvoz popela do moře. Jindy je to jinak.

Kuta ceremoniál

Kuta ceremoniál

Karneval

Dnes jsem při procházce po pláži narazil na obrovský Kuta karneval. Skvělá akce.

Kuta karneval

Kuta karneval

Kuta karneval

Tohle je ten magnetizmus – v Kutě se prostě pořád něco děje.

Odebírejte novinky o Bali!

Přihlašte se k odběru novinek a nic Vám neunikne. Můžete teď hned:

I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Ze seznamu odběratelů se můžete kdykoliv odhlásit.

Štítky: , , ,

 
Uloženo dne 14.10.2011. Rubrika Postřehy a zážitky. Komentářů: 8.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

8 komentářů k “Kuta. Smradlavé město s magnetickou silou”

  1. Dne 26.10.2011 at 20:54 iva responded with... #

    Ahoj dobrodruzi, co je s vámi? Marně čekám na další článek.

    • Dne 27.10.2011 at 06:09 Bíbr responded with... #

      Ahoj Ivo, byl jsem teď 10 dní ve Vietnamu a Petr cestuje po Indonésii. Až bude čas napíšu o Vietnamu 🙂

Přidejte svůj komentář