Postřehy a zážitky

14 úsměvných dotazů typických českých turistů na Bali

Kamarád průvodce mi zaslal seznam nejčastějších úsměvných dotazů, které dostává od českých turistů. Některé z nich jsou tak pitomé, že těžko uvěřit. Jiné dávají smysl. Každopádně, nic ve zlém, každý máme své „chytré“ chvilky (hlavně v tom vedru) a třeba vyprdneme dotaz, jehož blbost nás v zápětí napadne. Takže to berte s humorem!

CFC je oficiální firma od KFC? Ale jistě.

CFC je oficiální firma od KFC? Ale jistě.

 

 1. V dopravní zácpě na Bali turistu v autě nejčastěji napadá dotaz: „Kam všichni tak jezdí? Například tenhle?“
  …Místní lidé (narozdíl od turistů) nikam jezdit nepotřebují, ale mají rádi dopravní zácpy. Proto pravidelně ráno vyjíždějí do ulic a jezdí sem tam.
 2. „Jsou tam nějaké ještěrky v tom hotelu. Už jsem zabila dvě ty svině. U světla mi tam běhaly.“

  …Ještěrky se zásadně loví v noci a ihned se snědí, jinak rozzlobíte místní bohy.
  …No dobře… Na Bali je spousta ještěrek zvaných gekon, lezou všude. Jsou zcela neškodné a pojídají hmyz. Dorůstají až několik desítek centimetrů a jejich rozmáznutí na stěně muselo udělat pořádný čurbes.
 3. „Na naší pláži nebyla ráno žádná voda! To nám nikdo neříkal! Už jsme psali do cestovky.“ nebo „Na té naší pláži není voda! To se tam vrátí?“ nebo „Na naší pláži není voda! Jsou i nějaké pláže, kde voda je?“
  …Nejsem si jistý, zkusím to najít na Gůglu. Už jste slyšeli o přílivu a odlivu?
 4. „Na záchodě se po spláchnutí točí voda opačným směrem! Ví o tom někdo?!“
  …Ježišmarjá, to slyším poprvé! Nemáte něco se záchodem? A ho*na v něm mizí nebo vylézají ven z mísy?
  …Vír se někdy točí doprava, někdy doleva, ať už jste na jakékoliv polokouli. Směr víru dokonce neovlivňuje ani Coriolisova síla.
 5. „Dá se na Bali jezdit stopem? Na skútru neumím a taxi je drahé.“
  …A chodit umíte nebo si někomu vlezete do báglu?
  …Představa stopujícího bělocha na Bali je hodně vtipná. Že by balijci reagovali na zvednutý palec a brali tyhle podivné „chudé“ bílé lidi zdarma?
 6. „Oslavují balijci Vánoce?“
  …Vánoce, Vánoce… Kde jsem to… Nevíte, kde jsem si nechal Korán? Tam o tom snad něco bude!
  …Bali je hynduistické a leží v Indonésii, což je nejlidnatější muslimská země na světě. Ale díky turistům a multikulturnímu tolerantnímu prostředí si Vánoce můžete oslavit jak chcete a čapky Santa Clause najdete na mnoha místech.
 7. „Jedeme za rok na Bali, bude ta sopka ještě chrlit?“ …Možná…
 8. „Jsou tam žraloci?“
  …Ani ne, spíš spousta tuleňů.
  …Na Bali žralok ještě nikdy nikoho nezabil. Obecně jde na celém světě o vzácnou věc, která se ovšem líbí filmařům. Daleko víc lidí zemře třeba pod padajícím kokosem, nemluvě o komárech (článek o komářích nemocech). Komár zloduch by se ale špatně vyjímal na filmovém plátně.
 9. „Chci začít v klidu žít a podnikat na Bali. Neumím anglicky a nemám peníze.“
  Odvážnému štěstí přeje!
 10. „Mám platit dolary nebo balijskou měnou?“
  …Na Bali používají zlaté mince. Je třeba si jich přivézt dostatečné množství, protože je používají jako drobáky a furt se to někde ztrácí.
  …Chápu, že pokud někdo jede tak daleko poprvé, tak to nezná, ale v zásadě v tomhle není rozdíl oproti Česku. V České restauraci zvyklé na turisty Vám taky přijmou dolary, ale za „ojebávací“ kurz. Takže používejte vždy místní měnu. Dolary si nechte doma a používejte platební kartu.
 11. „O kolik mám smlouvat cenu? O polovinu?“
  …Zásadně smlouvám, dokud majitel obchodu nezačne brečet a z té ceny zaplatím polovinu. A běda jestli nesleví, ten si to vypije!
  …To je záludná otázka. Záleží, jak je nastavená prodejní cena, že? Hlavně si rozmyslete, kolik za zboží chcete dát Vy a nechte se inspirovat naším článkem o smlouvání.
 12. „Co když dostanu průjem?“
  …Slyšeli jste o záchodu?
 13. „Proč tu mají všude ty polské vlajky? Proč tam nevyvěsí balijskou?“
  …Indonésie je už odedávna polská kolonie.
  …Polská vlajka skutečně vypadá jako indonéská vlajka otočená vzhůru nohama, to je fakt. Co by dělaly všechny ty polské vlajky v Indonésii, to ale fakt taky nevim.
 14. „Tak mě napadá, Bali je království nebo má prezidenta?“
  Bali je kouzelné království z Arabely.

 
Uloženo dne 18.8.2015. Rubrika Postřehy a zážitky. Komentářů: 8.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

8 komentářů k “14 úsměvných dotazů typických českých turistů na Bali”

 1. Dne 8.1.2016 at 20:44 Carloos responded with... #

  Ahoj, super vtipné komentáře na základní otázky života a smrti na Bali. Díky za ně. Koukal jsem na odkaz na wiki o Coriolisově síle a tam píšou, že směr otáčení vodního víru není touto silou způsoben. Co s tím? Fakt chcete tento mítus podporovat/šířit, nebo to byl ještě hlouběji míněný vtip?

  Díky

  • Dne 9.1.2016 at 08:19 Bíbr responded with... #

   Upravil jsem to. Jinak píše se mÝtus 😉

 2. Dne 10.1.2016 at 11:00 Richard responded with... #

  Ahojky….
  Prosil bych o radu,popřípadě přidám Skype,Viber….chceme opustit Skotsko….milujeme teplo..Musíme prvně prodat dum,takže peníze nějaký budou a chtěli bychom na Bali (i jinde) žít…podnikat.Ale máme obavy z tech viz..abychom po 1/2 nebyli vysoupnuti apod…prostě mit „klid“ aspoň 2-3 roky…pak se uvidí… dík moc..moc: -)

 3. Dne 13.1.2016 at 14:19 Lucie responded with... #

  Ahoj, mam dotaz. Muj manzel leti s kamaradem na Bali 10.2. do 7.3. a nemaji zajistene ubytovani. Bude to problem po priletu cca. v 18h si tam neco najit??? Nebo nemate nejaky tip na ubytko …???? DEKUJI

  • Dne 15.1.2016 at 16:47 Rajdy responded with... #

   Ahoj Lucie.Sice nejsem Bibr, ale právě se tady valím a užívám nemějte strach.Hotelů je zde mraky a určitě nebudou mít problém

 4. Dne 26.2.2016 at 03:38 vlaďa responded with... #

  Ahoj, ošidil mě v Kutě směnárník – trikem si nechal čast peněz. Jak na něj, aby to vrátil? Pomůže pplicie? Dik, V.

  • Dne 12.3.2016 at 08:32 Romana responded with... #

   Vláďo, tady na Bali bělocha ošidí nebo natáhne spousta balijců. Běloch pro ně znamená peníze. Jediný trik jak na to je přepočítat si peníze. Ani v Čr by to policie po odchodu ze směnárny neřešila… Ale ty peníze mě mrzí, nám ukradli v Malajsii peněženku se všemi penězi co jsme u sebe zeovna měli a s naší jedinou kartou.

 5. Dne 29.8.2019 at 13:19 Tomáš responded with... #

  Hinduismus s tvrdým Y???? To snad ne

Přidejte svůj komentář