Postřehy a zážitky

Čech na Bali falšoval vízum a málem ho zavřeli!

Na Bali máte někdy pocit, že Indonésané mají ve všem takový zmatek, že levá ruka neví co dělá pravá. Na to spoléhal taky Honza, ale šeredně se mu to vymstilo.

Možná Vás taky napadne níže popsaná „Honzova finta.“ Berte to jako varování a radši zaplaťte za prodloužení víza agentovi.
Vízum Indonésie

Vízum do Indonésie. Opravdové

Aktuální informace o vízu do Indonésie jsou v článku Vízum na Bali, do Indonésie. Krátkodobé i dlouhodobé. Jak na to

Prodloužení víza na Bali probíhá většinou pomocí korupce. Všechno kolem víz a úřadů funguje asi tak, že máte pocit jako kdyby někde byla obrovská hromada papírů všech barev, na kterou Indonésani všechno hází a občas se v tom hrabou a něco vyštrachaj (za úplatek). Kamarád Honza si tím pádem říkal, že je vlastně vše dovoleno.

Vízum na Bali můžete prodlužovat oficiální cestou. Kvůli tomu budete trávit 3x měsíčně čas na úřadě a nebo 2x měsíčně u agenta (odevzdat pas – vyzvednout pas). Vízum můžete prodlužovat po dobu půl roku, pak musíte vycestovat ze země. Podrobnosti o vízech najdete v samostatném článku o vízech.

Imigrační úřad na Bali, poblíž letiště Denpasar

Imigrační úřad na Bali, poblíž letiště Denpasar

 

Protože jsme na Bali, všechno jde obejít (za úplatek). Místo na úřad můžete dojít za agentem a ten Vám zajistí (pomocí známostí a úplatků), že dostanete do pasu zcela nové vízum, aniž byste vycestovali ze země. Jako mávnutím kouzelné stodolarovky máte z ničeho nic v pase nové vízum „on arrival.“ Toto již neplatí, ale zase máme bezvízový styk.

Honza si řekl, že to musí jít nějak obejít (krásné české myšlení).

Zkusil jít na letiště a vejít dovnitř východem u mezinárodních příletů. Světě div se – ono to šlo! Nikdo ho nezastavil, žádné dveře rozbít nemusel.

Díky laxní bezpečnostní službě, která považuje dloubání v nose za důležitější, než sledováno okolí, prošel východem až k okýnku s žádostí o nové vízum. K tomu okýnku se správně dostanete jen v případě, že jste právě vylezli z letadla ze zahraničí.

Aktuální informace o vízu do Indonésie jsou v článku Vízum na Bali, do Indonésie. Krátkodobé i dlouhodobé. Jak na to
Z tohoto letadla můžete pro vízum "on arrival", jinak ne

Z tohoto letadla můžete pro vízum „on arrival“, jinak ne

 

Tímto způsobem dostal Honza do pasu nové razítko „visa on arrival“ a s vítězoslavným úsměvem odkráčel ven z letiště. Hurá zpátky na surf!

Pohádkové vítězství nad zkorumpovaným byrokratickým systémem oslavoval ještě jednou.

Problém nastal potřetí.

U přepážky se podívali do počítače… Úředník se zrovna v nose nedloubal a četl monitor. V počítači bylo uvedeno, že už potřetí na Bali přiletěl, ale ani jednou neodletěl. Úředníkovi to bylo divné a tak si Honzu vzali pěkně do vyslýchací místnosti a sypali na něj dotazy ze všech stran.

Nakonec z toho byl výslech několik hodin bez pití a jídla. Výsledkem byli rozzuření úředníci, vyhrožování vězením a zákazem vstupu do Indonésie a kdoví co ještě.

Jak už to na Bali chodí, míra rozzuření úředníka jenom naznačuje výši nutného úplatku. Honza z toho vůbec levně nevyvázl. Musel jim následně přivézt úplatek 10.000 korun a slíbit, že bude do konce života konat jen dobro a nepřekročí už nikdy žádný předpis.

Takže přátelé, kdyby Vás napadla podobná klukovina, tak bacha na ně!

Aktuální informace o vízu do Indonésie jsou v článku Vízum na Bali, do Indonésie. Krátkodobé i dlouhodobé. Jak na to

Štítky:

 
Uloženo dne 1.5.2014. Rubrika Postřehy a zážitky. Komentářů: 8.

Autorem článku je Bíbr

Bíbr je digitální nomád. Cestuje a pracuje zároveň. Díky práci na počítači může bydlet kdekoliv na zemi, jen když tam mají internet. Dříve patřil mezi lidi trávící polovinu času v kanceláři, dnes zkouší bydlet na různých místech na zemi. Jeho životní heslo je "teď!"

8 komentářů k “Čech na Bali falšoval vízum a málem ho zavřeli!”

 1. Dne 14.5.2014 at 14:05 Míla responded with... #

  Tak to je fakt vtipný a … hodně český:) no..novinka ve vízovém zákoně je ta, že už nelze ani přes agenta prodlužovat Visa On Arrival déle než jednou, tj max. doba na kolik se dá takto být v Indonésii je 60 dní. Předtím se prodlužovalo do nekonečna a nikdo to neřešil. Takže je jasný proč to ůředník napotřetí řešil.

  • Dne 14.5.2014 at 14:09 Bíbr responded with... #

   Ahoj Mílo, nevím co myslíš, protože 60 dní byl limit vždycky. Agent ti zařídí pomocí úplatků, že ti dají nové vízum on arrival, takže je to stejné, jako kdybys odletěla ze země a vrátila se. Oficielně 30-ti denní vízum nikdy víc než jednou prodloužit nešlo. A ten Čech přesně tohle dělal – dostával nové vízum On Arrival, jako kdyby odletěl pryč z Indonésie a vrátil se.

   • Dne 14.5.2014 at 15:57 Míla responded with... #

    Ahoj, oficiálně máš pravdu. Neoficiálně to šlo a dělal to prakticky každý agent 🙂 Teď už to ani oni neumí, takže v každém případě před 60 dnem vycestovat, což se mi teď stalo po výletě na Filipíny bohužel taky, takže mé Social Budaya díky odletu ze země přestalo platit.

    • Dne 14.5.2014 at 16:13 Bíbr responded with... #

     Ajaj, tak to je novinka. Tím pádem je určitě dobrý požádat si o 60-ti denní vízum před odletem.

 2. Dne 14.7.2014 at 16:01 2ge responded with... #

  Hehe, takisto celkom Slovenske, so vsetkym chceme vydrbat…tak sa zda, ze si Indonezania beru pomaly priklad z Thajcov, tu uz nepustaju turistov, aj ked mas viza predtym vybavene, ak robis casto visaruny…jednoducho nechcu turistov, aby zili v danej krajine dlhodobo.

 3. Dne 12.9.2014 at 10:11 Daniel responded with... #

  Kluci, tak si vzit nejakou Indo zenu. 🙂

 4. Dne 28.1.2016 at 21:03 Max responded with... #

  No tak vyšel z toho docela dobře, jen za 5 juta! 🙂 A ještě pokud ho tam nechali tak to má pohodičku.
  Bohužel až moc lidí chce žít na Bali i když Bali už není tak romantické a už vůbec není levné.

Přidejte svůj komentář